چگونه از ورشکستگی نجات پیدا کنیم؟

اگر چه ورشکستگی برخی افراد به دلیل نداشتن برنامه ریزی مالی اجتناب ناپذیر است، اما نجات از این وضعیت به هیچ وجه راه حل ساده ای ندارد، همانطور که پیشگیری بهتر از درمان است، باید برای خرجکرد و هزینه های خود برنامه ریزی درستی داشته باشید تا در این وضعیت دچار نشوید.با Bilin(اخبار فناوری)همراه باشید.

ورشکستگی

ورشکستگی اعتبار شما را از بین می برد و ممکن است شما را مجبور به فروش دارایی های تان کند، این می تواند بر اشتغال آتی شما تأثیر بگذارد،
اگر می خواهید اعتبار خود را حفظ کنید، هر کاری که می توانید برای جلوگیری از ورشکستگی انجام دهید، برای مدیریت ورشکستگی بهتر است با ایجاد یک بودجه و هدایت تمام پول موجود برای بازپرداخت بدهی، شروع کنید.
شما همچنین باید در حسابرسی و بازپرداخت شرایط برخی از بدهی ها ارزیابی انجام دهید.
در اینجا راه حل هایی برای مدیریت ورشکستگی ارائه شده است که فردی که با این مشکل مواجه شده بتواند از آن نجات یابد:

1: جمع بندی بودجه

هزینه های ماهانه خود را جمع کنید، ساده ترین راه برای جلوگیری از ورشکستگی این است که بدهی های خود را با پرداختن به بودجه پرداخت کنید، برای مدیریت ورشکستگی از طریق هزینه های ماهانه خود شروع کنید، شما می توانید یک لیست از هزینه های ماهانه را بنویسید؛
هزینه های ماهانه مشترک عبارتند از:
1: هزینه اجاره یا وام
2: خدمات رفاهی
3: غذا و مواد خوراکی
4: مراقبت های بهداشتی
5: بیمه
6: حمل و نقل
7: هزینه های مراقبت از کودک
8: پرداخت حداقل بدهی

2: جمع بندی تمامی درآمد

درآمد ماهیانه خود را جمع کنید، به خاطر داشته باشید که درآمد حاصل از همه منابع برای مدیریت ورشکستگی لازم است، این جمع بندی بیشتر از حقوق کار معمول شما را شامل می شود، برای مثال، در صورت لزوم، موارد زیر را در نظر بگیرید:
1-2: دستمزد، حقوق
2-2: جوایز و کمیسیون
3-2: مزایای بازنشستگی
4-2: مزایای ناتوانی
5-2: پرداخت کمک هزینه اولاد و همسر
6-2: حق خواربار
7-2: حق مسکن

3: صرفه جویی

هزینه های ماهانه غیر ضروری را کاهش دهید، هدف این است که تا جایی که ممکن است برای پرداخت بدهی شما آزاد شوید تا مدیریت ورشکستگی کنید. البته، شما نمی توانید هزینه های ثابت، مانند پرداخت اجاره، یا هزینه های بیمه درمانی را کاهش دهید، با این حال، هر چیزی که ضروری نیست، باید قطع شود و به بازپرداخت بدهی هدایت شود، موارد زیر را از هزینه ها حذف کنید:

1-3: تعطیلات
2-3: اینترنت با سرعت بالا (مگر اینکه کار شما در خانه با اینترنت باشد)
3-3: عضویت در باشگاه
4-3: اشتراک مجلات یا سایت های تماشای فیلم آنلاین
5-3: الکل و سیگار
6-3: تلفن ثابت (اگر شما یک تلفن همراه دارید)
7-3: وسایل کم کاربرد با مصرف انرژی بالا

4: استفاده از مشاور مالی

با یک مشاور مالی تماس بگیرید و وضعیت خود را با او در میان بگذارید، به دلیل دانش بالا و تجربیان فراوان این مشاوران برای شما مدیریت ورشکستگی می کنند تا شما را از ورشکستگی نجات دهند، آنها موقعیت شما را ارزیابی می کنند، قبل از اینکه پرونده ورشکستگی برای شما باز شود راه حل های نجات بخش به شما پیشنهاد می دهند و تا رهایی از این وضعیت دشوار کنار شما هستند، نگران هزینه مشاور نباشید، می توانید هزینه او را پس از حل شدن مشکل بپردازید.
سایت هایی نیز برای کمک به شما وجود دارند می توانید از مشاوران آنلاین آنها سوالات خود را بپرسید و راهنمایی هایی را دریافت کنید.

5: برنامه ریزی بودجه

در واقع باید یک بودجه را تایپ کنید و بودجه جدید خود را چاپ کنید تا یادتان باشد هر ماه شما چقدر باید هزینه بپردازید، بودجه را در محیط داخلی خانه خود قرار دهید تا همیشه آن را ببینید، مثلا بر روی کابینت یا یخچال در آشپزخانه چون معمولا مکان مورد استفاده ای است.
همچنین یک کپی از آن را با خود داشته باشید تا بتوانید مدیریت ورشکستگی را به درستی انجام دهید و در صورت وسوسه شدن برای خریدهای غیر ضروری بتوانید آن را مشاهده کنید.

6: افزایش درامد

پول بیشتری کسب کنید علاوه بر کاهش هزینه ها، می توانید سعی کنید مبلغ پولی را که هر ماه کسب می کنید را فزایش دهید، شاید برای مدیریت ورشکستگی شما بتوانید ساعت های بیشتری را در محل کار خود کار کنید تا اضافه حقوق به حقوق ماهیانه تان اضافه گردد، یا ممکن است شما بتوانید یک شغل نیمه وقت را انتخاب کنید، هر درامد کمی نیز به شما در این موقعیت کمک می کند.

7: راه اندازی کسب و کارهای کوچک بدون نیاز به سرمایه

به راه اندازی کسب و کارهای کوچک نیز فکر کنید، به عنوان مثال، اگر دوست دارید بنویسید، ممکن است مقالاتی را در وقت آزاد خود بنویسید یا ویرایش کنید، اگر به آشپزی علاقه دارید ، شما می توانید کسب و کار کوچک غذاخوری راه اندازی کنید یا دسر و فینگر فود آماده کنید زیرا این موارد امروزه بازار خوبی دارد، افراد برای میهمانی ها و تولدهایشان آن را از شما می خرند.
حتی یک کار با حداقل دستمزد می تواند بازپرداخت بدهی و مدیریت ورشکستگی را آسانتر کند.

8: فروش لوازم غیر ضروری

گاهی شما احتمالا چیزهایی که واقعا نیازی ندارید خریداری می کنید. حالا شما می توانید آنها را به فروش برسانید و از پول برای کمک به مدیریت ورشکستگی خود استفاده کنید. به سوی اموال خود بروید و چیزی را که می توانید بدون آن زندگی کنید شناسایی کنید.

مطالب خواندنی : ۱۰۰ برند برتر و ارزشمند جهان در سال ۲۰۱۸

اقلام بزرگ: ممکن است چند دست مبلمان داشته باشید که در صورت غیر ضروری بودن یک دست از آن را به فروش برسانید، لوازم الکتریکی بی مصرف در آشپزخانه و ..
کالاهای با ارزش کمتر: این اقالم می تواند شامل انواع کتب، سی دی های آموزشی و غیره باشد، برای راحتی در فروش آنها را در دیوار، شیپور یا دیگر سایت های خرید و فروش لوازم ثبت کنید و همچنین وسایل را در ازای پول نقد به فروش برسانید؛ به خاطر داشته باشید هزینه ثبت اگهی در این سایت ها کاملا رایگان است.

9: وام گرفتن

اگر بدهی های شما پراکنده و به افراد مختلف است، راه حل مدیریت ورشکستگی در این موقعیت گرفتن وام با باز پرداخت طولانی تر و اقساط کمتر و در صد بهره کم است، در این صورت بدهی هر فردی را پرداخت می کنید و در حال حاضر، شما فقط یک پرداخت ماهانه، ترجیحا در نرخ بهره بسیار پایین تر دارید.
شما می توانید وام شخصی خود را از بانک ها یا موسسه های قرض الحسنه دریافت کنید، هنگام تقاضای وام تمام شرایط آن را بپرسید، نرخ بهره و دوره بازپرداخت بسیار حائز اهمیت می باشد.

10: بازپرداخت بدهی به طلبکاران

خودتان یا شخص مورد اعتمادی را برای مذاکره با طلبکاران انتخاب کنید، شاید با صحبت با انها بتوانید شرایط بهتری برای بازپرداخت بدهی ایجاد کنید، هم چنین می توانید از یک مشاور مالی برای ایجاد یک طرح مدیریت ورشکستگی استفاده کنید، طبق این طرح، شما قبول می کنید که بدهی را ظرف مدت معینی مثلا پنج سال بپردازید، در این صورت شما پرداخت بدهی خود را به مشاور مالی می دهید، که سپس او پول را به طلبکاران شما توزیع می کند.

Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید