چند نمونه از عجیب ترین تحقیقات پزشکی

تحقیقات پزشکی می تواند به دستاوردهای بزرگی منتهی شود که قادر است جان میلیونها انسان را نجات دهد، اما در این بین برخی از پژوهش های این حوزه به نظر عجیب و غیر متعارف می نماید. در این نوشتار به 10 مورد از عجیب ترین تحقیقات خواهیم پرداخت.با Bilin(اخبار فناوری)همراه باشید.

ادبیات پزشکی با مطالعات عجیب و غریب و عجیب ترین تحقیقات پزشکی پر شده است که قطعا هرگز در دنیای امروز انجام نخواهد شد. بطور مثال نیکولا مینویچی، دانشمند رومانیایی، که در اوایل دهه 1900 بسیار تمایل داشت تا احساس یک فرد در زمان دار زدن را درک کند. بنابراین او خود را به دار آویخت آن هم بیشتر از یکبار. البته او دستیارانی داشت که قبل از اینکه این دانشمند کشته شود او را از دار جدا می کردند. مطالعات پزشکی هنوز هم می تواند بسیار عجیب و غریب باشد. در ادامه 10 مورد از عجیب ترین تحقیقات پزشکی مطرح شده است که خواندن آنها خالی از لطف نخواهد بود.

1. آزمایش مقایسه تاثیرات مخرب مستی و تماس تلفنی در زمان رانندگی

 

تاثیرات مخرب مستی و تماس تلفنی در زمان رانندگی

یکی از عجیب ترین تحقیقات پزشکی که به آن خواهیم پرداخت در خصوص مقایسه تاثیرات منفی مست شدن با الکل و یا صحبت کردن با تلفن همراه در زمان رانندگی است. نتایج این پژوهش نشان داد که تاثیرات منفی صحبت کردن با تلفن همراه در زمان رانندگی و احتمال وقوع تصادف در این زمان بسیار بیشتر از زمانیست که یک راننده در حالت مستی به رانندگی می پردازد.

2. آزمایش تزریق اسپرم به داخل پوست یک زن

 

 تزریق اسپرم به داخل پوست یک زن

یکی از عجیب ترین واکنش هایی که در زمان مقاربت به انسان دست می دهد مربوط به یک زن بریتانیایی است. وی که به نوعی دانه روغنی موسوم به گردوی برزیلی حساسیت داشت در حالی با شریک زندگی خود مقاربت کرد که همسرش چند ساعت قبل مبادرت به خوردن این نوع از گردو کرده بود. همسر این زن قبل از برقراری تماس فیزیکی مبادرت به زدن مسواک کرده و حتی ناخن های خود را هم شسته بود، اما در زمان مقاربت زن دچار علائم ناشی از مصرف گردوی برزیلی می شود. پزشکان با تزریق اسپرم مرد به زیر پوست زن دریافتند که پروتئین های موجود در دانه گردوی برزیلی وارد اسپرم مرد شده و پس از مقاربت به بدن زن منتقل شده و وی را دچار مشکل کرده است. این دو پس از این آزمایش از هم جدا شدند.

3. آزمایش بروی دست اجساد برای پاسخ به یک سوال

 

آزمایش بروی دست اجساد

در مقایسه با میمونها، پنجه انسان و انگشتانش کوچکتر است، اما انگشت شست انسان بزرگتر است. دانشمندان معتقد بودند این ویژگی به آن خاطر است تا انسان با مهارت بیشتری با ابزراهای مختلف کار کند و همچنین بتواند مشت محکمی را برای مبارزه شکل دهد. به همین منظور دانشمندان تحقیقاتی را با استفاده از مشت اجساد ترتیب دادند. نتایج تحقیقات نشان داد قرار گرفتن انگشت شست بر روی مشت باعث شکل دادن به یک مشت محکم می شود تا کارایی دست در مبارزه تا حدود 55 درصد افزایش یابد. برخی از دانشمندان معتقدند این نظریه درست نیست، زیرا اگر تکامل دست انسان را برای مبارزه تغییر شکل می داد باید از شکل گیری این همه استخوانهای شکننده در دست جلوگیری می کرد.

مطالب خواندنی : روش‌های درمان و پیشگیری سرطان کبد

4. دواطلبانی که خون بدن خود را نوشیدند

 

خون بدن خود را نوشیدند

در آزمایش به عمل آمده در آمریکا، داوطلبان مبادرت به نوشیدن خون خود کردند. هدف از این اقدام شناخت بهتر از نشانه های بیماریهای التهابی گوارشی بود. هر یک از دواطلبان 100 میلیمتر از خون خود را نوشیدند.

5. انجام کلوناسکوپی به صورت شخصی

یک دانشمند ژاپنی در اقدامی عجیب و برای چندین بار عمل کلوناسکوپی را بر روی خود انجام می دهد و به مشاهده قسمتهای داخلی روده بزرگ می پردازد. وی با این کار می خواست ثابت کند که کلوناسکوپی درد ندارد و نباید از آن ترسید. هوریوچی در طی دو ماه برای 4 مرتبه مبادرت به انجام عمل کلوناسکوپی بر روی خود نمود.

6. پوشیدن زیرشلواری خیس

نتایج یک تحقیق نشان داد پوشیدن زیر شلواری خیس آن هم در هوای سرد احساس بسیار ناخوشایندی به همراه خواهد داشت، اما از همه مهمتر اینکه پوشیدن لباس خیس احساس ناخوشایند نسبت به سرما را چندین برابر خواهد کرد و بر این اساس انسان ها باید در هوای سرد به هیچ عنوان لباس نم دار و یا خیس نپوشند.

7. آزمایش وارد کردن کرم به داخل گوش

نوعی از کرم وجود دارد که با ورود به داخل گوش حیوانات منجر به شکل گیری عفونت می شود، اما اگر وارد گوش انسان شود چه اتفاقی می افتد؟ رابرت لوپز پژوهشگری بود که عامدانه این کرمها را در گوش خود قرار داد. به محض ورود کرم به داخل گوش، رابرت احساس خارش عجیبی در گوش خود می کرد، اما هر چه کرم به پرده گوش نزدیکتر می شد احساس خارش بیشتر می شد. در نهایت گوش رابرت عفونت کرد و تا یک ماه بهبود پیدا نکرد.

8. جذب نیکوتین از طریق پوست

 

نیکوتین از طریق پوست

هم نشینی با افراد سیگاری باعث می شود تا نیکوتین جذب لباس و در نهایت جذب پوست شما شود. میزان نیکوتین جذب شده در این حالت موضوع یک تحقیق است. تا قبل از این پژوهش دانشمندان تصور می کردند که پوست مانع بزرگی در ورود نیکوتین به بدن است، اما در کمال ناباوری مشخص شد جذب نیکوتین از طریق پوست در افرادی که به مدت طولانی در معرض دود سیگار قرار دارند به اندازه جذب نیکوتین در افراد سیگاری است! با این وجود، افرادی که در معرض دود سیگای هستند با گرفتن دوش و یا تعویض لباس قادر خواهند بود میزان جذب نیکوتین را کاهش دهند.

9. بوسیدن و انتقال DNA

بوسیدن سرنخ هایی از خود به جای می گذارد. در تحقیقات به عمل آمده مشخص شد که بوسیدن منجر به انتقال DNA به داخل بزاق طرف مقابل می شود و تا 10 دقیقه در آنجا می ماند. البته در مواردی هم مشاهده شده است که رد پای DNA در بزاق طرف مقابل تا 1 دقیقه هم دوام می آورد. این موضوع می تواند در کشف پرونده های جنایی نقش مهمی بازی کند.

10. نیش خوردن تمامی بدن با نیش زنبور

وقتی زنبور شما را نیش می زند، بسیار دردناک خواهد بود، اما برای یکی از پژوهشگران این سوال پیش آمده بود که کدام قسمت بدن در صورت تماس با نیش زنبور بیشترین درد را حس می کند. مایکل اسمیت دریافت که نیش زنبور در بخش هایی از بدن درد بیشتری را ایجاد می کند. اسمیت طی 38 روز خود را در معرض نیش زنبور قرار داد تا او را از سر تا پا نیش بزند. وی در پایان دریافت که سه قسمت بدن شامل سوراخ بینی، لب بالایی و آلت تناسلی بیشترین درد را از نیش زنبور متحمل خواهد شد.

Bilin
Gadgetnews

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید