چطور بفهمیم مودم آیفون ایکس ما ساخت کوالکام یا اینتل است؟

مودم آیفون ایکس شما یا ساخت شرکت کوالکام و یا شرکت اینتل است. با توجه به تفاوت سرعت دانلود این دو و برتری مودم کوالکام X16، چگونه بفهمیم که iPhone X ما صاحب این مودم است؟ در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

 

آیا اطلاعی از مدل مودم آیفون ایکس خود دارید؟ آیا می‌دانستید این گوشی با دو مودم متفاوت در برخی بازارها به فروش می‌رسد؟ پس از آن که خبر استفاده‌ی کمپانی اپل از مودم بیسیم کوالکام X16 در داخل برخی از مدل‌ها و مودم شرکت اینتل در برخی دیگر از آن‌ها منتشر شد، بسیاری از کاربران کنجکاو شده‌اند تا بدانند آیفون ایکس آن‌ها از کدام یک از مودم‌های نامبرده برخوردار است.

مودم X16‌ کمپانی کوالکام انتخاب بسیاری از پرچمدارانی است که در ایالات متحده به فروش می‌رسند. این مودم اجازه‌ی دسترسی به شبکه CDMA را می‌دهد و سرعت دانلودی تا سقف 1 گیگابیت بر ثانیه را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد، اما با توجه به این که اینتل نیز چیپ‌های XMM7480 با سرعت حداکثری 600 مگابیت بر ثانیه‌ای را عرضه کرده است، اپل در برخی از نسخه های گوشی آیفون ایکس خود تصمیم به استفاده از این مودم گرفته است. با مقایسه‌ای مستقیم می‌توان گفت که حالا نوت 8 سرعت دانلود دو برابری را نسبت به آیفون ایکس در شبکه‌ای یکسان ارائه می‌کند.

اگر بخواهیم با ذکر مثالی تفاوت فاحش بین دو مودم آیفون ایکس را بررسی کنیم می‌توان گفت که در شرایط سیگنال دهی بد گوشی، مودم کوالکام به کار رفته در این گوشی که توسط شرکت ورایزن به فروش می‌رسد سرعت دانلودی حدود 67 درصد بهتر از مودم اینتل به کار رفته در این گوشی که توسط شرکت AT&T به فروش می‌رسد را ارائه می‌کند. اگر شما هم می‌خواهید مدل مودم آیفون ایکس خود را بدانید، باید مراحل زیر را طی کنید.

تشخیص مدل مودم آیفون ایکس

1 – به آدرس Settings > About > Legal > Regulatory بروید، به قسمت پایین صفحه رفته تا شماره مدل آیفونتان را پیدا کنید.

2 – شما همچنین می‌توانید به مسیر Settings > General > About رفته، سپس ببه پایین صفحه آمده، بر روی مدل ضربه بزنید تا شماره مدل گوشی بر روی صفحه نمایان شود.

3 – اگر نسخه آیفون شما A1865 بود، مودم آن از مدل X16 کوالکام است و می‌توانید سرعت دانلود بالاتری را در اختیار داشته باشید.

4 – اگر نسخه آیفون شما A1901 بود، مودم آن از نوع اینتل است و احتمالا در مواقعی که سیگنال ضعیف بود، سرعت دانلود شما نیز پایین‌تر خواهد بود.

در انتها، لازم به ذکر است که اپل همکاری خود بر روی مودم های 5 جی gigabit LTE را با کمپانی اینتل به منظور استفاده از آن‌ها در نسل بعدی آیفون‌ها و فاصله گرفتن از کوالکام به جهت مشکلات پیش آمده بین آن‌ها است.

Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید