پدیدار شدن جزیره‌ای زیبا و خطرناک در ساحل شرقی آمریکا

جزیره شلی (Shelly Island) به تازگی در نزدیکی ساحلی در کارولینای شمالیِ (North Carolina) آمریکا پدیدار شده است که با وجود ظاهر خیره‌کننده‌اش، مکانی بسیار خطرناک برای اکتشاف به شمار می‌رود.

به گزارش روزنامه ویرجینیان پایلوت (Virginian Pilot)، این جزیره که از جنس شن و ماسه است، 1.6 کیلومتر طول و 146 متر عرض دارد و تنها در طول چند هفته‌ی گذشته از سطح اقیانوس بیرون زده است. یکی از اولین کسانی که متوجه ظاهر شدن این جزیره در ساحل باکستونِ (Buxton) کارولینای شمالی شد، جانت ریگِن بود که با پسر 11 ساله‌اش برای جمع‌ کردن صدف به این ساحل رفته بود؛ به دلیل وجود صدف‌های زیبای در ساحل باکستون و منظره‌ی خیره‌کننده‌ای که این مادر و پسر با آن مواجه شدند، پسر ریگن نام این مکان را جزیره شلی گذاشت. جزیره شلی که جزو منطقه‌ی حفاظت‌شده کِیپ هاتراس (Cape Hatteras) است، در ماه آوریل شروع به رشد کرد و تا تعطیلات روز یادبود (Memorial Day) به سایز کنونی‌اش رسید.

جزیره شلی: پدیدار شدن جزیره‌ای زیبا و خطرناک در ساحل شرقی آمریکا

ظاهر اعجاب‌انگیز جزیره شلی در کنار نوظهور بودن‌ آن باعث می‌شود که علاقه‌مندان زیادی برای کشف این مکان ناشناخته به کارولینای شمالی بیایند و تلاش کنند که خود را به این جزیره‌ی زیبا برساند؛ اما بیل اسمیت رئیس سازمان NCBBA، معتقد است که اکتشاف جزیره شلی می‌تواند کار خطرناکی باشد. سازمان NCBBA که در زمینه‌ی محیط ‌زیست فعالیت می‌کند، به علاقه‌مندان هشدار داده است که از ورود به این جزیره خودداری کنند.

ساحل باکستون مدت زیادی است که به عنوان محلی مناسب برای ماهیگیری شناخته می‌شود؛ به همین دلیل، در زیر سطح جزیره شلی تعداد بی‌شماری قلاب ماهیگیری وجود دارد که جابجایی در این جزیره را خطرناک می‌کنند. از طرف دیگر، کوسه‌ها و آبزیان مرگ‌آفرین دیگری هم در آب‌های ساحل زندگی می‌کنند و در فاصله‌ی 15 متری بین جزیره شلی و ساحل باکستون، یک جریان قوی و خطرناک ایجاد شده است که رسیدن به این جزیره را از آنچه که هست، سخت‌تر می‌کند.

اسمیت در همین رابطه می‌گوید:

حمله‌ی کوسه‌ها یکی از مشکلات موجود است، اما خطر غرق‌شدگی در این منطقه نگرانی اصلی ماست.

جزیره شلی: پدیدار شدن جزیره‌ای زیبا و خطرناک در ساحل شرقی آمریکا

به دلیل مشکلات ذکرشده برای رسیدن به جزیره شلی، عکاسی با نام چاد کاچرا (Chad Koczera) با استفاده از یک پهپاد تصاویر موجود از این مکان زیبا را تهیه کرده است؛ البته به گزارش ویرجینیان پایلوت، تاکنون افراد شجاع‌تری بوده‌اند که در چند هفته گذشته دست به اقداماتی برای رساندن خود به این جزیره زده‌اند.

جزیره شلی: پدیدار شدن جزیره‌ای زیبا و خطرناک در ساحل شرقی آمریکا

به گزارش مسئولان منطقه‌ی حفاظت‌شده کِیپ هاتراس، خط ساحلی باکستون به دلیل وجود امواج قوی و طوفان‌های شدید، دائما در حال تغییر است؛ پس انتظار می‌رود که در طول یک یا دو سال آینده به نسبت شرایط موجود، جزیره شلی از آنچه که هست بزرگ‌تر شود و یا کمی به زیر آب فرو رود.

با وجود تمامی هشدارها، همچنان افرادی هستند که خطرات موجود را به جان می‌خرند و سعی می‌کنند خود را به جزیره‌ی شلی برسانند؛ دیوید هالاک (David Hallac)، از مدیران مناطق حفاظت‌شده آمریکا خطاب به این افراد می‌گوید:

 بهتر است که برای رسیدن به جزیره شلی از وسایل قایقرانی مناسب استفاده شود و افراد باتجربه‌ای که با امواج و جریان‌های قوی آب آشنا هستند، این کار را انجام دهند.

Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید