واقعیت فیلترینگ هوشمند اینستاگرام؟

فیلترینگ هوشمند اینستاگرام در روزهای اخیر به یکی از خبرهای حاشیه‌ساز تبدیل شد؛ چرا که چند روز پیش، Instagram دچار اختلال و قطعی موقت شد و به همین دلیل، زمزمه‌های فیلتر شدن آن به گوش رسید. آیا این خبر واقعیت دارد؟با Bilin(اخبار فناوری)همراه باشید.

چند روز پیش، شبکه اجتماعی اینستاگرام دچار اختلال و قطعی شد و به دنبال آن زمزمه‌های فیلترینگ هوشمند اینستاگرام موجی از نگرانی را برای کاربران این شبکه اجتماعی محبوب به همراه داشت. حتی خبری از سوی رئیس پلیس فتا مبنی بر ارائه طرح فیلترینگ این شبکه اجتماعی از سوی وزارت ارتباطات رسانه‌ای شد که این خبر، واکنش رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات را به همراه داشت. در ادامه به بررسی این ماجرا می‌پردازیم.

فیلترینگ هوشمند اینستاگرام

فیلترینگ هوشمند اینستاگرام تکذیب شد

سیدجمال هادیان طبائی، رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در واکنش به خبر فیلترینگ هوشمند اینستاگرام عنوان کرد بر خلاف خبر‌های منتشر شده، هیچ طرحی جهت پالایش هوشمند اینستاگرام از سوی این وزارتخانه ارائه نشده است. از طرفی بعضی از نهاد‌ها با ارائه طرح‌های مختلف به وزارت ارتباطات خواستار فیلترینگ اینستاگرام بوده‌اند که این اقدام به دلیل غیر فنی بودن قابل اجرا نخواهد بود.

مطالب خواندنی : تقسیم ویدئوهای طولانی در استوری اینستاگرام

هادیان طبائی در ادامه تاکید کرد اگر هر طرح جدیدی از سوی وزارت ارتباطات در مرحله‌ی اجرایی قرار بگیرد بدون شک از طریق راه‌های رسمی به مردم اطلاع‌رسانی خواهد شد. اخیرا با سردار هادیان‌فر، رئیس پلیس فتا تماس تلفنی برقرار کرده‌ام و ایشان نیز هرگونه صحبت در این رابطه را تکذیب کرد. لذا از اصحاب رسانه تقاضا دارم در اطلاع‌رسانی اخبار رسمی تمرکز بیشتری داشته و به منابع آن توجه کنند.

فیلترینگ هوشمند اینستاگرام

Bilin
Gadgetnews

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید