۱۴T-HDD.jpg

هارد دیسک 14 ترابایتی وسترن دیجیتال معرفی شد. هارد درایو Ultrastar Hs14 این شرکت برای کاربران خانگی نبوده و برای مصرف شرکت‌های تجاری در نظر گرفته شده است.

اوایل سال جاری، وسترن دیجیتال هارد دیسک 12 ترابایتی خود را معرفی کرد که برای استفاده کسب و کارها و مخصوصا دیتاسنترها ساخته شده بود. اکنون شرکت، 2 ترابایت دیگر به این مجموعه اضافه کرده تا بتوان در قالب تنها یک هارد دیسک، 14 ترابایت فضای ذخیره‌سازی در اختیار داشت!

مطالب خواندنی : حافظه فوق سریع Black SSD وسترن دیجیتال

بهتر است به عنوان یک کاربر عادی، به خرید یا عدم خرید هارد دیسک 14 ترابایتی وسترن فکر کنید، چرا که این محصول برای استفاده‌های خانگی طراحی نشده است. اگرچه ممکن است در آینده، یک محصول دیگر با همین میزان ظرفیت برای مصرف کاربران خانگی و همچنین شرکت‌های تجاری ساخته شود، اما در حال حاضر، هارد 14 ترابایتی وسترن برای استفاده در دیتاسنترها و مراکز ارائه خدمات ابری در نظر گرفته شده است.

هارد دیسک 14 ترابایتی وسترن

همانند درایوهای Ultrastar پیشین، در Hs14 نیز هلیوم به جای هوا در داخل محفظه درایو مهر و موم شده است. به این ترتیب صفحه‌های هارد با اصطکاک به مراتب کمتری می‌چرخند. عملکرد نوشتن متوالی داده در این محصول، بیش از دو برابر سریعتر از هارد دیسک‌های پیشین دارای تکنولوژی SMR است.

سرعت چرخش هارد دیسک 14 ترابایتی وسترن همانند بیشتر هارد دیسک‌های مخصوص استفاده‌ در مراکز بزرگ ذخیره‌سازی داده، 7 هزار و ۲۰۰ دور در دقیقه است. نرخ انتقال داده ثابت در آن 233 مگابایت بر ثانیه اعلام شده است. در مقایسه با هارد‌هایی که به جای هلیوم با هوا پر می‌شوند، این محصول مصرف انرژی بسیار کمتری دارد، به طوری که تا 60 درصد توان کور کمتری به ازای هر ترابایت خواهد داشت.

هارد دیسک 14 ترابایتی وسترن

عمر هارد دیسک 14 ترابایتی وسترن حدود 2.5 میلیون ساعت است

یکی دیگر از ویژگی‌های این محصول داشتن عمر بالاتر است. وسترن میانگین عمر و زمان میانگین بین دو خرابى هارد دیسک جدید 14 ترابایتی خود را 2.5 میلیون ساعت اعلام کرده است. این محصول برای محیط‌های دارای روال نوشتن ترتیبی طراحی شده است، به همین دلیل برخی شرکت‌ها باید قبل استفاده از آن در سرورهای خود، نرم افزارهایشان را اصلاح کرده و یا را ارتقا بدهند. برای افزایش پشتیبانی از پیکربندی دیتاسنترهای بیشتر، هارد دیسک 14 ترابایتی وسترن دیجیتال با رابط‌های 6 گیگابایتی SATA و یا 12 گیگابایتی SAS عرضه می‌شود. هنوز قیمت این محصول هنوز مشخص نیست.

Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید