معرفی سدان جدید فیات کرونوس 2018

[ad_1]

کلاس خودروهای کوچک بی‌شک رقابتی‌ترین سگمنت خودرویی در بازار آمریکای جنوبی بوده و هاچبک ها و سدان های کامپکت از جمله محبوب‌ترین مدل‌های این منطقه محسوب می‌شوند. پس از معرفی فولکس‌واگن ویرتوس جدید که تقریباً نسخه سدان پولو می‌باشد فیات نیز سدان کوچک دیگری را برای این بازار در نظر گرفته که کرونوس نام دارد. این خودرو اساساً نسخه سدان آرگو بوده و در کوردوبای آرژانتین ساخته خواهد شد.


علیرغم رابطه مستقیم بین کرونوس و نسخه هاچبک، مدل سدان جدید دارای جلوپنجره جدید با عناصر کرومی و جزئیات کرومی اضافی در بخش پایینی جلوپنجره است. سپر نیز بازطراحی شده و مه شکن‌های شیک‌تری دارد.


در بخش عقب، صندوق طویل‌تر دارای اسپویلر کوچکی بوده و البته چراغ‌ها نیز روان‌تر از هاچبک آرگو هستند. این خودروساز ایتالیایی مدعی است ظرفیت صندوق‌عقب بیشتر از ظرفیت 521 لیتری فولکس‌واگن ویرتوس بوده اما عدد دقیق را اعلام نکرده است.


داخل کابین کرونوس هم از نظر طراحی و هم از نظر متریال بکار رفته بسیار مشابه آرگو خواهد بود. مرکز مولتی‌مدیا با صفحه‌نمایش 7 اینچی به‌صورت استاندارد عرضه شده درحالی‌که با پرداخت مبلغ بیشتر می‌توان صفحه‌نمایش مدرن‌تر TFT را دریافت کرد. با توجه به اولین تصاویر رسمی، فضای کابین کرونوس مشابه هاچبک آرگو و فولکس‌واگن ویرتوس است.


این سدان جدید کمی سنگین‌تر از برادر هاچبک بوده و با پیشرانه 1 لیتری پایه عرضه نخواهد شد. در عوض شاهد استفاده از پیشرانه 1.3 لیتری بزرگ‌تر به عنوان نسخه پایه هستیم. این پیشرانه می‌تواند به یک گیربکس دستی یا 5 سرعته GSR اتوماتیک شده متصل شود. نسخه‌های گران‌تر دارای پیشرانه 1.8 لیتری 139 اسبی خواهند بود و از یک گیربکس 6 سرعته اتوماتیک واقعی سود خواهند برد.

[ad_2]
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید