مدیر عامل شیائومی نقش مهمی در صنعت ماینینگ بیت کوین بازی می‌کند!

مدیر عامل شیائومی (Xiaomi)، لی جون، کارآفرین و سرمایه‌داری برجسته در کشور چین است که به تازگی خبر نقش او در ماینینگ بیت کوین بسیاری را شگفت‌زده کرد.

کمپانی چینی بیت مین (Bitmain) یکی از اصلی‌ترین بازیگران بازار پول دیجیتالی بوده و به عنوان بزرگ‌ترین شرکت سازنده تجهیزات ماینینگ بیت کوین شناخته می‌شود؛ از طرف دیگر، لی جون (Lei Jun)، بنیان‌گذار شیائومی، در سمت مدیر عاملی یکی از مهم‌ترین تولیدکنندگان تلفن‌های هوشمند در چین، نقش مهمی را در اقتصاد این کشور و به صورت کلی، جهان ایفا می‌کند.

در همین رابطه، بررسی دقیق اطلاعات موجود در مدارکی که با نام اسناد پارادایس (Paradise Papers) شناخته می‌شوند، جزئیاتی از همکاری مدیر عامل شیائومی با بیت مین را آشکار کرد؛ اسناد پارادایس مجموعه‌ای از 13.4 میلیون فایل و مدارک الکترونیکی محرمانه با حجم بیش از 1.4 ترابایت بود که مدتی پیش به بیرون درز کرد. این اتفاق که جزئی از تحقیقات کمپانی رسانه‌ای زوددویچه تسایتونگ در آلمان بود، به عنوان دومین مجموعه اسناد فاش شده‌ی بزرگ تاریخ شناخته می‌شود.

دست داشتن مدیر عامل شیائومی در ماینینگ بیت کون

نوعی از دستگاه ماینینگ بیت کوین

ارتباط مدیر عامل شیائومی با کمپانی بیت مین از آنجایی آشکار شد که در اسناد پارادایس اطاعاتی از اداره دو شرکت محدود کالرفول می (Colorful Mi) و رد بتر (Red Better)، توسط لی جون وجود داشت. این دو شرکت تحت حمایت کمپانی مشاوره‌ای بزرگ‌تری فعالیت می‌کنند که مستقیما با یکی از بنیان‌گذار بیت مین، جیان وو (Jihan Wu) مرتبط است.

به صورت کلی نکته اصلی در مورد خبر همکاری لی جون با بیت مین از آنجایی مهم است که این میلیاردر چینی هیچ‌گاه به صورت علنی از ارز دیجیتال و تکنولوژی‌های مشابه حمایت نکرده است، اما آنالیز دقیق اسناد پارادایس نشان می‌دهند که مدیر عامل شیائومی با شرکتی که از ماینینگ بیت کوین سود کلانی را به جیب میزند، در ارتباط است. البته طرفین ماجرا هیچ‌یک بیانیه‌ای را در مورد تحقیقات انجام‌شده منتشر نکرده‌اند و انتظار می‌رود که در آینده نزدیک هم خبر این ارتباط توسط آن‌ها تایید و یا رد نشود.

از طرف دیگر نمی‌توان به صورت کامل فعالیت‌های مدیر عامل و بنیان‌گذار شیائموی در بازار بیت کوین را به خود این کمپانی سازنده موبایل ارتباط داد، اما مسئله‌ای که از اقدامات شخص لی جون مهم‌تر به نظر می‌رسد، روشن‌ شدن نقش شرکتی به بزرگی شیائومی در ماینینگ بیت کوین است.

Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید