تجربه رانندگی با لامبورگینی اوراکان پرفورمانته اسپایدر 2018

تنها کافیست تا سقف لامبورگینی اوراکان پرفورمانته اسپایدر را بردارید تا از افق‌های بیکران آسمان در بالای سرتان لذت ببرید. تماشای دنیای بیرون از درون قاب شیشه جلوی لامبورگینی پرفورمانته، احوالات شما را دگرگون خواهد ساخت، افکار مزاحم را از ذهن شما دور نموده و تمرکز شما را در امور مهم زندگی فزونی خواهد بخشید.


لامبورگینی اوراکان پرفورمانته خودرویی بسیار سریع است و از پیشرانه V10 به حجم ۵.۲ لیتر و قوای ۶۳۱ اسب بخار و گشتاور 587 نیوتن متر با محدوده ردلاین ۸۵۰۰rpm برخوردار است. شتاب صفر تا ۹۶ این موشک 1680 کیلوگرمی معادل تنها 2.4 دهم ثانیه بوده و نتایج آزمون یک چهارم مایل آن برابر 10.4 و حداکثر سرعت 218 کیلومتربرساعت در این تست بوده است. لازم است بدانید پیشرانه V10 این خودرو از نوع تنفس طبیعی‌ست؛ این در حالیست که دنیای پرفورمنس به تسخیر انواع پیشرانه‌های مجهز به توربوشارژر درآمده است.


ما انتظار داریم که اسپایدر در تست‌های مختلف نهایتا به اندازه یک یا دو دهم ثانیه نسبت به مدل کوپه کندتر باشد. مواردی نظیر: شیشه جلو تقویت شده، سقف پارچه‌ای تاشونده برقی و برخی تغییرات دیگر در ساختار بدنه، وزن این خودرو را در حدود 125 کیلوگرم افزایش داده است.

مطالب خواندنی : مشخصات ب‌ام‌و M2 کامپتیشن جدید


پیشرانه V10 که در مدل کوپه از زیر یک حفاظ شیشه‌ای به خوبی معلوم می‌شود، اینک توسط کاور محافظ سقف تاشو مخفی شده است. همانند نسخه کوپه یک گیربکس هفت سرعته اتوماتیک دو کلاچه، لانچ کنترل را برای رسیدن دور موتور ۴۵۰۰rpm پیش از درگیری کلاچ، مهیا می‌سازد. در این اثنی، سامانه چهار چرخ محرک نیز به انجام وظیفه خود مشغول است.


در حالت اتوماتیک قاعدتا کامپیوتر دنده‌ها را افزایش می‌دهد اما در حالت دستی یا کورسا، تغییر دنده به انواع سبکتر در اختیار راننده گماشته شده است. در این حالت، تعویض دنده‌ها با پدل شیفتر تعبیه شده بر روی ستون فرمان حال و هوای بسیار ویژه‌ای را به راننده اوراکان اسپایدر منتقل خواهد نمود. در جاده‌های کوهستانی و پر پیچ و خم، اوراکان پرفورمانته اسپایدر آنچنان خشونتی دارد که گویی همانند یک حاکم ستمگر که به سلاح‌های هسته‌ای مجهز شده، از شدت قدرت در پوست خود نمی‌گنجد.


در حالت‌های اسپرت و کورسا، فلپ‌های اگزوز در تمام مواقع باز هستند و صدای پیشرانه به شدت افزایش می یابد. بهای پرفورمانته اسپایدر از 314،654 دلار شروع می‌شود و در حدود ۱۳ درصد نسبت به نسخه کوپه گران‌تر است.


اگر شما با مقوله جلب توجه دیگران راحت نیستید، شاید طراحی بدنه و صدای اگزوز این خودرو کمی فراتر از حد نیازهای شما باشد. رانندگی پر سرعت با اوراکان پرفورمانته اسپایدر، وسعت دنیای پیرامون را در حد و اندازه های شیشه جلوی این خودرو تقلیل خواهد داد.


با وجود لرزش اندک و گهگاه ستون فرمان، مشکل دیگری در حین رانندگی با لامبورگینی اوراکان پرفورمانته اسپایدر را تجربه نخواهید کرد. بخش عقب سیستم تعلیق مورد بازنگری قرار گرفته تا اسپایدر از نظر عملکرد تعلیق، تفاوتی با نسخه کوپه نداشته باشد.


عملکرد مناسب سیستم فرمان باعث می‌شود تا دور زدن و پیچیدن با این خودرو، بسیار سریع و آسان انجام شود و تحت تأثیر ابعاد نسبتا بزرگ اسپایدر واقع نگردد. چسبندگی مناسب تایرهای جلو به خوبی در غربیلک فرمان احساس می‌شود. سیستم آیرودینامیک فعال لامبورگینی موسوم به ALA، در شرایط مورد نیاز دریچه‌های ورودی هوا را باز و بسته می‌نماید تا دانفورس لازم را برای این خودرو تامین نماید.


عملکرد بسیار هماهنگ سیستم دینامیک فعال ALA در تعامل با سامانه‌های تورک وکتورینگ ترمزپایه و کنترل پایداری، واقعا مایه شگفتی ما شده است.

حسی که از رانندگی با پرفورمانته اسپایدر به انسان دست می‌دهد، بسیار طبیعی و در عین حال هیجان انگیز و برتر است. تماشای دنیای بیرون از درون قاب شیشه جلوی پرفورمانته اسپایدر، نوع جهان بینی شما را تغییر داده و حس و حال ویژه‌ای درون شما ایجاد خواهد نمود.

منبع: caranddriver

Bilin
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید