روش های کسب درآمد از شبکه های اجتماعی

این روز ها شبکه های اجتماعی بیش از پیش رونق گرفته اند و بازایابی و کسب درآمد از طریق این شبکه ها بیشتر از سایت های کسب و کار و اینترنتی شده است. عوامل متعددی در موفقیت این شبکه ها تاثیر گذار بوده اند. عواملی نظیر جلب اعتماد از طریق شبکه های فامیلی و آشنایان و دسترسی آسان تر، که سبب شده تا این شبکه ها در بازار فروش، تجارت و کسب درآمد بسیار عالی عمل کنند.

دراین متن بیشتر به روش های کسب درآمد از طریق تلگرام و اینستاگرام می پردازم که هر دو شبکه اجتماعی پرکاربرد در فضای مجازی هستند و از پر طرافدار ترین شبکه های اجتماعی به شمار می روند. همچنین رازهایی را با شما در مورد این شبکه ها در میان می گذارم که تابه حال شاید نشنیده اید.

1-اینستاگرام یک منبع درآمد برای کسب و کارهای کوچک

اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی می باشد که در ایران و در فضای مجازی به شدت طرفدار پیدا کرده و تعداد اعضای این خانواده هر روز بیشتر و بیشتر می شود. اینستاگرام به اندازه­ فیسبوک کاربرد دارد اما کسب و کار های کوچک از اینستاگرام به عنوان منبع اصلی درآمدشان نام می­ برند.

1-1-اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام یک برنامه بر روی گوشی همراه هوشمند است که در سال 2010 وارد بازار جهانی شد. افرادی که عضو اینستاگرام می شوند، می توانند دیگران را فالو کنند و پس از موافقت آن ها، عکس هایشان را ببینند یا عکس های خود را برای مخاطبانشان به نمایش بگذارند. اگر از عکسی خوششان آمد لایک کرده و یا کامنت بگذارند.

1-2-چرا اینستاگرام در کسب و کارهای کوچک نسبت به دیگر شبکه های اجتماعی موفق تر عمل کرده است؟

برای رسیدن به پاسخ این سوال لازم است کمی به اطرافتان نگاه کرده و  تعریف مدیریت برای خودتان کنید تا موفق شوید. امروز در جامعه ایران دست هر فردی یک دستگاه موبایل هوشمند وجود دارد که پس از انجام کارهایش حداقل روزانه 2 الی 3 ساعت از وقت خود را با این موبایل می گذارند. او با گوشی اش بازی می کند و یا اخبار روز را پیگیری کرده یا فیلم و تصویر می بیند و پیام می دهد. در همین حال روی اکثر موبایل های هوشمند ایرانی یک یا چند شبکه اجتماعی رایج وجود دارد که هرازگاهی میتوان به آن ها نگاهی انداخت.

مطالب خواندنی : چند شغل جالب آزمونگری محصول در دنیا

در این بین رسیدن به مشتری و خریدار و برقراری ارتباط صحیح با او برای فروش محصولات از مهم ترین مسائل است. حالا که همه در حال استفاده از تکنولوژی و جدید گوشی های هوشمند و شبکه های اجتماعی نصب شده بر روی آن هستند، باید فرصت را قدر دانست و از همین شبکه ها به مشتریانتان نزدیک شد و ارتباط برقرار کرد.

1-3-اعتراف یک جوان شیرینی پز در مورد اینستاگرام

یک پسر جوان در منطقه ای از تهران ساکن بوده، حرفه شغلی او شیرینی پزی است.

این جوان ادعا می کند تمام سودی که از کارش کسب کرده از نمایش کیک هایش در اینستاگرام بوده است. او می گوید من هر وقت کیک می پزم، عکس آن را در تبلیغات در اینستاگرام می­گذارم تا بقیه در مورد آن نظر بدهند. اولین بار که این کار را کردم همه از کیک هایم خوششان آمد و قیمتش را از من پرسیدند. از آن به بعد عکس کیک ها را با قیمتشان می گذارم. مشتریان به من زنگ می زنند و کیک را میخرند و آنهایی که کیک مرا نخریده اند کلی از کیک پزی و هنرم تعریف و تمجید می کنند و شور و اشتیاقی در دیگران برای خرید از من بوجود می ­آورند.

2- کسب درآمد از کانال تلگرام

2-1-چگونه می توان از کانال تلگرام درآمد کسب کرد؟

شاید تا به حال در ذهنتان این سوال پیش آمده باشد که چرا در تلگرام این همه کانال وجود دارد و این همه متن و داستان و جوک و پیام و تصویر برای مخاطبانشان قرار می دهند؟

اکنون وقت این رسیده که بدانید این کانال ها تنها برای سرگرمی شما بوجود نیامده اند، آن ها با تبلیغات کانال های دیگر و افراد و شرکت ها کسب درآمد می کنند. این تبلیغات عموماً به این صورت است که در هر 5 پیامی که در کانال ها قرار می گیرد تا مخاطب جذب کنند، یک تبلیغ را نیز به مدت چند دقیقه نگه می دارند و سپس دوباره کانال مسیر قبلی را طی می کند.

2-2-درآمد حاصله از کانال تلگرام چه مقدار است؟

درآمد کانال های تلگرام و تبلیغات در تلگرام  به تعداد اعضای آن ها بستگی دارد. اگر دقیق تر می خواهید بدانید چند تا از کانال های معروف را ذکر می کنم تا با نرخ درآمد آن ها آشنا شوید. کانالی مثل گیزمیز برای هر تبلیغ 2 میلیون و پانصد هزار تومان دریافت می کند.

این کانال ها حتی از طریق افزایش عضو برای کانال های دیگر نیز درآمد کسب می کنند. این افزایش عضو با ارائه کردن محتوای جدید در کانال و فرستادن پیام های کانال به گروه ها برای جذب مخاطبین یا از طریق نوتیفیکشن یا اجباری عضو کردن صورت می گیرد. افزایش عضو نیز از طریق نوتیفیکشن بهای ویژه و متفاوت با افزایش عضو از طریق اد کردن اجباری دارد. برای اینکه قیمت ها را متوجه شوید دوباره سراغ کانال گیز میز می روم. در این کانال افزایش عضو از طریق اد کردن اجباری به ازای هر 10 هزار عضو 500 هزار تومن و به ازای هر 100 هزار عضو 5 میلیون تومان است. قیمت هر هزار عضو از طریق افزایش عضو بوسیله ی نوتیفیکشن، 140 هزار تومان است.

2-3-راه اندازی کانال تلگرام

 اولین کاری که باید کنید این است که کانال تلگرام راه ­اندازی کرده و بعد شروع به تولید محتوا در کانال کنید. محتوای بامزه و خنده دار بسیار ایرانی پسند است و مردم از آن ها لذت می برند. پس از اینکه محتوا تولید کردید، برای نمایش هر کدام از آن ها زمانی خاص قرار دهید و بعد پیام جدیدی را به نمایش گذارید. پس از افزایش اعضا در کانال خود، از کانال های دیگر و افراد و شرکت ها هزینه دریافت کنید تا کانال آن ها را تبلیغ کنید.

نتیجه گیری

شما می دانید که افزایش عضو شاید بدون سرمایه زمان ببرد اما آینده بسیار خوبی در انتظار شما است، زیرا به ازای هر هزار عضو، دو هزار و پانصد تومن تعرفه آگهی های شماست. حالا اگر شما کانالی با ده هزار عضو داشته باشید، هر آگهی در کانال شما 25 هزار تومان است و شما به راحتی می توانید درماه حدود 2 الی 3 میلیون درآمد کسب کنید.

Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید