دوربین داشبورد هوشمند پلیس با توانایی شناسایی اشخاص مجرم در آمریکا رونمایی شد

دوربین داشبورد هوشمند پلیس (Dashcam) با قابلیت شناسایی افراد مجرم توسط شرکت کوبان تکنولوژی (Coban Technologies) در آمریکا رونمایی شد.

کوبان تکنولوژی (Coban Technologies)، یک شرکت آمریکایی در تگزاس است که به تازگی از یک دوربین داشبورد هوشمند پلیس رونمایی کرد. این دوربین در خودروهای پلیس آمریکا می‌تواند با استفاده از هوش مصنوعی، اشخاص مجرم و خودروهای آن‌ها را شناسایی کند.

مطالب خواندنی : راهنمای خرید پرینتر سه کاره

این داش کم (Dashcam) جدید در مجموع از 6 دوربین تشکیل شده که برای جمع‌آوری تصاویر و تحلیل توسط نرم افزار پیشرفته به منظور تشخیص جرایم و حتی سلاح‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. پلیس فدرال ایالات متحده آمریکا پس از رونمایی از این دوربین داشبورد جدید، بسیار مشتاق و علاقه‌مند به این تکنولوژی شده و بر این باور است که این دوربین های هوشمند می‌توانند به جلوگیری از ایجاد ترافیک و بروز جرایم کمک کند.

دوربین داشبورد هوشمند پلیس

سرهنگ دنیل گومز (Daniel Gomez)، رئیس پلیس لس آنجلس در مورد این تکنولوژی جدید می‌گوید:

هیچ شکی در مورد ارزشمند بودن این تکنولوژی نیست. ما می‌خواهیم در این پروژه همکاری کنیم تا بدانیم مجرمان کجا می‌روند و چه کارهایی انجام می‌دهند.

در حال حاضر شرکت کوبان تکنولوژی مشغول کار بر روی ویژگی‌هایی است تا بتواند افرادی که از نزدیکی خودروی پلیس عبور می‌کنند را شناسایی کند. اداره‌های پلیس در سراسر دنیا نیز می‌توانند از این سیستم تشخیص چهره استفاده کنند. همچنین دوربین داشبورد هوشمند پلیس قادر است وسایل نقلیه بدون پلاک را هم تشخیص دهد.

همکاری انویدیا برای توسعه دوربین داشبورد هوشمند پلیس

شرکت انویدیا (NVIDIA) در این پروژه با کوبان تکنولوژی همکاری کرده است. مسئولان شرکت NVIDIA معتقدند این سیستم، شهرها و خیابان‌ها را به جایی امن‌تر برای زندگی کردن تبدیل خواهد کرد. دیپو تالا (Deepu Talla)، معاون شرکت انویدیا در این باره می‌گوید:

در حال حاضر تعداد افسران پلیس و چشم‌های آن‌ها برای تشخیص جرایم کافی نیست. تا سال 2020 میلادی، یک میلیارد دوربین به کمک شهرهای هوشمند می‌آید و در آن زمان نیاز است تا به همین تعداد افسر پلیس برای پایش دوربین‌ها داشته باشیم. بنابراین این راه درستی برای تشخیص جرایم و شناسایی افراد مجرم نیست و باید برای این کار از هوش مصنوعی استفاده کنیم.

Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید