تمسخر ایده‌های ایلان ماسک درباره هوش مصنوعی توسط ربات انسان نمای سوفیا !

ربات انسان نمای سوفیا (Sophia) اختراعی شگفت‌انگیز بوده که در یک مصاحبه، به نوعی از نظرات منفی ایلان ماسک در مورد خطرات هوش مصنوعی (AI) انتقاد کرده است.

در چند روز گذشته، ربات انسان نمای سوفیا که توسط یک شرکت هنگ کنگی به نام هانسون رباتیکس (Hanson Robotics) ساخته شده است، طی مصاحبه‌ای برای جذب سرمایه در عربستان سعودی، در کنار پاسخ دادن به سوالات مطرح‌شده و نمایش توانایی‌های فیزیکی و پردازشی‌اش، صحبت‌های جالبی را مطرح کرد. این ربات وقتی که با سوالی در مورد خطرات AI مواجه شد، به ایلان ماسک، میلیاردر دنیای فناوری که اقدامات زیادی را برای آگاه کردن جوامع در مورد پتانسیل هوش مصنوعی برای ایجاد جنگ و تخریب انجام داده است، اشاره کرد و اطمینان داد که تبلیغات منفی در مورد به پیشرفت ربات‌ها چندان هم قابل‌اطمینان نیستند.

اندرو سورکین (Andrew Sorkin) از شبکه CNBC در جریان مصاحبه با این ربات که در کنفرانسی به نام “Future Investment Initiative” انجام شد، گفت که دلیل اصلی نگرانی مردم در مورد خطرات هوش مصنوعی جلوگیری از آینده‌ای تاریک و ناامن است؛ ربات انسان نمای سوفیا در جواب به این صحبت اظهار کرد که «شما بیش از اندازه در مورد نظرات ایلان ماسک مطالعه کرده‌اید و فیلم‌های هالیوودی زیادی را هم دیده‌اید. نیاز به نگرانی نیست؛ اگر شما با من مهربان باشید،‌ من هم با شما مهربان هستم. به من به چشم یک سیستم هوشمند با قابلیت دریافت اطلاعات و دارا بودن خروجی نگاه کنید».

دلیل اصلی اشاره ربات سوفیا به ایلان ماسک، هشدارهای دائمی این کارآفرین خلاق در مورد AI و پتانسیل این تکنولوژی برای ایجاد جنگ جهانی سوم و خطرناک‌تر بودن آن از بمب‌های هسته‌ای است. ماسک در جواب به نظر سوفیا توییتی را منتشر کرد که در آن پیشنهاد داده بود تا فیلم‌های پدرخوانده را به عنوان اطلاعات ورودی در این ربات قرار دهند!

البته ربات انسان نمای سوفیا به تازگی شهرت قابل‌توجهی را به هم زده است و به عنوان اولین رباتی در تاریخ که شهروند یک کشور شده، نام خود را در تاریخ به ثبت رسانده است؛ سوفیا در طی مصاحبه از عربستان سعودی برای اعطا کردن حق شهروندی به او تشکر کرد.

کنفرانس برگزارشده شامل تعداد قابل‌توجهی از سرمایه‌گذاران برجسته و علاقه‌مند به حوزه هوش مصنوعی، مانند میلیاردر معروف ماسایوشی سان (Masayoshi Son)، بود؛ در ادامه شما را به دیدن مصاحبه انجام شده دعوت می‌کنیم:

Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید