آیا به شغل دوم برای افزایش درآمد خود علاقه ‌مند هستید؟ امروزه داشتن شغل دوم امتیاز ویژه محسوب می شود و به چند دلیل می تواند مفید باشد، نه تنها می‌ تواند پول اضافی برایتان به ارمغان بیاورد همچنین می ‌تواند راه خوبی برای دنبال کردن شور و اشتیاق شما، تمرین یک استعداد، ایجاد مهارت برای رزومه شما، ملاقات با افراد جدید، و یا امتحان کردن یک حوزه کاری جدید بدون ترک موقعیت فعلی تان باشد.با Bilin(اخبار فناوری)همراه باشید.

اگر فکر می ‌کنید شغل دوم یک ایده خوب برای شما است، مقاله زیر را بخوانید تا یک شغل دوم مناسب پیدا کنید.

نکاتی برای پیدا کردن شغل دوم مناسب

بهترین ایده برای شغل دوم2

1. مطمئن شوید که می‌ توانید آن را مدیریت کنید، قبل از دریافت پیشنهاد شغل دوم، به دقت فکر کنید که آیا شغل دوم تصمیم درستی برای شما است یا نه، دقت کنید که زمان کافی در برنامه خود دارید تا دو شغل را مدیریت کنید، اگر یک شغل پر مشغله و استرس زا دارید، در مورد افزودن یک شغل دوم به این معادله بسیار احتیاط کنید، در اینجا بهتر است به دنبال یک شغل جدید باشید به جای جستجوی شغل دوم برای تکمیل درآمد؛ هم چنین مطمئن شوید که این پول ارزش از دست دادن زمان آزاد را دارد، مزایا و معایب یک شغل دوم را قبل از شروع به جستجوی شغل سبک و سنگین کنید.

2. به دنبال انعطاف ‌پذیری بگردید، اکثر ایده ‌های شغلی که در زیر لیست شده‌ اند نیاز به تعهد تمام‌ وقت و ارائه انعطاف‌ پذیری برای کار حول زمانبندی شما ندارند، روند استخدام به سمت اشتغال نیمه‌ وقت است، به همین دلیل فرصت ‌های شغلی انعطاف‌ پذیر بسیاری در اختیار شما قرار خواهد گرفت، در حقیقت، پیشنهاد شغل دوم مناسب با زمانی است که شما آزاد هستید، برخی از انها نیز به صورت آنلاین در خانه انجام می پذیرد، در اغلب موارد، شما می‌ توانید برنامه کاری خود را بدون نیاز به کار کردن در جایی که باید باشید، انجام دهید، به دنبال این نوع مشاغلی که انعطاف ‌پذیری دارند بگردید.

بهترین ایده برای شغل دوم3
3. انعطاف ‌پذیر باشید، زمانی که در جستجوی شغل دوم هستید، باید خود نیز انعطاف ‌پذیر باشید. در صورت امکان، مشاغلی را در نظر بگیرید که شامل شیفت شب ‌ و تعطیلات آخر هفته می ‌شوند، این موارد مشاغلی هستند که متقاضی کمتری دارند، بنابراین احتمال اینکه شما استخدام شوید بیشتر است.

4. در مورد مکان شغل فکر کنید، همچنین ممکن است بخواهید یک شغل با یک مکان انعطاف ‌پذیر داشته باشید، شاید تنها به دنبال شغلی بگردید که به شما اجازه می ‌دهد در خانه کار کنید، یا در فروشگاه‌ های نزدیک خانه تان که رفت و آمد آسانتری را برایتان به همراه دارد.

5. لیستی از علایق خود تهیه کنید، اگر مطمئن نیستید چه نوع شغلی می‌ خواهید، لیستی از علایقتان تهیه کنید، آیا یک مهارت یا علاقه در شما وجود دارد که شما قادر به توسعه آن نبودید؟ شاید شغل دوم همان چیزی است که شما در آن شور و اشتیاق دارید، اگر پیشنهاد شغل مورد علاقه یتان را دریافت کردید، بهتر است همان را دنبال کنید زیرا علاقه در پیشرفت شغلی شما بسیار حائز اهمیت می باشد.

مطالب خواندنی :کسب درآمد از طریق رفع نیازهای روحی

6. به مهارت‌ هایی که نیاز دارید آموزش ببینید توجه کنید، اگر مهارتی وجود دارد که برای شغل اول شما مهم است و می توانید باعث ارتقای سِمَت شما شود، سعی کنید شغلی مرتبط با آن مهارت بیابید حتی اگر دستمزد آن برای شما به عنوان کارآموز کم باشد.

به روش‌های مختلف می توانید پیشنهاد شغل دوم را دریافت کنید، به جستجو در وبسایت ها بپردازید، با افراد موفق در این زمینه مشورت کنید، از رسانه های اجتماعی استفاده کنید، می توانید در اینترنت به دنبال مشاغل پاره وقت بگردید، از شرکت های بازدیدکننده که به آن علاقه مند هستید سوال کنید آیا شغل نیمه وقتی برای شما دارند.

از کلاه برداری آگاه باشید؛ برخی از مشاغل آنلاین از افرادی که به دنبال شغلی برای درآمد زایی هستند به روش های مختلف کلاه برداری می کنند، فراموش نکنید هرگز اطلاعات بسیار شخصی و اطلاعات کارت بانکی خود را در اختیار کسی قرار ندهید.

انواع مشاغل

شغل ‌های متفاوتی وجود دارند که می ‌توانند به عنوان شغل دوم برای شما خوب عمل کنند، در زیر پنج دسته کلی مشاغل ثانویه وجود دارد، به خاطر داشته باشید که این دسته‌ ها همه مشاغل ثانویه موجود را پوشش نمی دهد بلکه پیشنهاد شغل دوم بیشتری نیز وجود دارد.

آنچه در این دسته ها اهمیت دارد این است که اغلب آن‌ها نیمه ‌وقت هستند، در حالی که برخی افراد می خواهند دو شغل تمام‌ وقت را مدیریت کنند، این کار اغلب دشوار یا حتی غیرممکن است. به طور ایده ‌آل، شغل دوم شما پاره ‌وقت و احتمالا با یک برنامه انعطاف ‌پذیر خواهد بود.

این لیست را بخوانید تا با مشاغل آشنا شوید و مزایا و معایب هر کدام را درک ‌کنید

بهترین ایده برای شغل دوم4

مشاغل آزاد – کار آزاد شامل تکمیل کار یا پروژه ها برای شرکتها است، به جای کار کردن برای یک شرکت در یک زمان واحد؛ شرکت ‌ها اغلب نویسندگان مستقل، ویراستاران، طراحان گرافیک، متخصصان ورود داده‌ها، حسابدار و افراد بیشتری را استخدام می‌ کنند، نکته خوب در مورد مشاغل آزاد این است که ساعات شما به طور معمول انعطاف ‌پذیر هستند – شما می ‌توانید هر وقت بخواهید کار را انجام دهید، همچنین می ‌توانید بیشتر این کارها را در خانه انجام دهید (مثلا کار ویراستاری را برای یک انتشاراتی انجام دهید، حسابدار یک شرکت در خانه باشید و به امور مالی آن رسیدگی کنید و …)

مشاغل خدماتی – مشاغل خدماتی شامل استعدادهایی می شود که شما دارید، اگر در تعمیرات فنی تخصص دارید، می توانید به کار تعمیرات به عنوان پیشنهاد شغل دوم برای خود فکر کنید، البته تعمیرات به عنوان شغل اول نیز کار می کند و منبع درامد خوبی دارد اما اگر به هر دلیل شغل اول ثابتی دارید و به شغل دوم نیز نیاز دارید می توانید از مهارت فنی خود استفاده کنید، این گزینه به تعمیرات خلاصه نمی شود، شما می توانید از مهارت ترجمه، تایپ، خیاطی، نقاشی و بسیاری موارد دیگر که در آن خبره هستید استفاده کنید.

مشاغل فصلی – یافتن شغل فصلی به عنوان شغل دوم، یک راه عالی برای ایجاد پول در طول یک دوره زمانی است که شما زمان آزاد بیشتری دارید، برای مثال: پرورش گل و گیاه و فروش آنها در فصل بهار، کمک به چیدن میوه ها در فصل تابستان و …

شغل مراقبتی یا پرستاری – کار کردن به عنوان پرستار برای کودکان خردسال یا نگهداری از سالمندان می‌تواند راه خوبی برای کسب درآمد بیشتر و داشتن یک برنامه انعطاف ‌پذیر باشد.

شروع کسب‌ و کار خود – یک گزینه دیگر برای پیشنهاد شغل دوم، شروع کسب‌وکار خودتان، به جای کار کردن برای یک شرکت یا افراد خاص است، شروع کسب‌وکار قطعا نیازمند صرف زمان و هزینه بیشتری است، بنابراین این ممکن است برای همه افراد ایده‌آل نباشد، با این حال، اگر برای شروع یک پروژه کاری پر شور هستید، می توانید این مسیر را انتخاب کنید.

 

Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید