بازگشت آلفارومئو با سائوبر به فرمول 1

چندی است شایعاتی در دنیای خودرو منتشر شده مبنی بر اینکه آلفارومئو می‌تواند به فرمول 1 بازگردد و ظاهراً این شایعات هم‌اکنون واقعی‌تر از هر زمان دیگری نشان می‌دهند.


بنا به گفته اتو اسپورت، تیم سائوبر در نظر دارد با این خودروساز ایتالیایی همکاری کرده و نام آلفا را دوباره به فرمول 1 بازگرداند. آلفارومئو آخرین بار در سال 1985 در این مسابقات معتبر حضور یافته بود.


خب هم‌اکنون شاید فکر کنید که فراری و آلفارومئو کمپانی‌های خواهر هستند بنابراین چرا هر دو باید در فرمول 1 حاضر باشند؟ البته پاسخ به این سؤال خیلی ساده نیست. این دو برند سهامداران و مدیرعامل مشترکی داشته اما فراری دیگر همانند آلفارومئو زیر چتر فیات نیست. البته بازگشت آلفا به فرمول 1 می‌تواند چیزی بیشتر از یک تمرین برندسازی دوباره باشد.


قرار بود تیم سائوبر فصل آینده از قوای محرکه هوندا استفاده کند اما تصمیمات دقیقه نودی مدیریت مانع از این کار شد. هوندا با تیم تورو روسو به توافق رسید و سائوبر با مدیران جدید خود نیز به همکاری با فراری ترغیب شدند.


دیگر سؤالی که به زودی پاسخی خواهد یافت ترکیب رانندگان سائوبر است. سائوبر تنها تیمی است که هنوز لیست رانندگان خود برای سال آینده را تائید نکرده است. Charles Leclerc که اخیراً قهرمان فرمول 2 شده قطعاً یک صندلی را در اختیار خواهد داشت و سخنانی هم درباره بررسی‌های سائوبر و فراری برای نگه‌داشتن راننده سوئیسی و یا استفاده از راننده دیگر وجود دارد.

هرچه که هست باید منتظر هفته‌های آینده باشیم تا سرنوشت حضور آلفارومئو در فرمول 1 و لیست رانندگان سائوبر را ببینیم.

 

pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید