بازتاب همکاری پینین فارینا و ایران‌خودرو در رسانه‌های جهانی

[ad_1]

چند روز از اعلام همکاری شرکت مشهور پینین فارینا و ایران‌خودرو برای ساخت پلتفرم جدید می‌گذرد. این خبر در رسانه‌های خارجی نیز بازتاب داشته و به تازگی پایگاه خبری Motor1 جزئیات و اظهارات مقامات پینین فارینا را منعکس کرده است.


شاید پینین فارینا به خاطر ساخته‌های به اصطلاح کوچ بیلدینگ خود بیشتر شناخته شده باشد اما هم‌اکنون زیر چتر حمایتی گروه ماهیندرا قرار داشته و این شرکت ایتالیایی امیدوار است بتواند فعالیت‌های خود را گسترش دهد. در ادامه‌ی نمایش خودروهای مفهومی و الکتریکی در نمایشگاه خودروی شانگهای، پینین فارینا “ظاهراً” توافقنامه‌ای را با ایران‌خودرو برای ساخت پلتفرم جدید امضا کرده است.


این پلتفرم که هزینه‌ی توسعه‌ای 76 میلیون دلاری خواهد داشت از طراحی مدولار برخوردار بوده و برای استفاده در حداقل 4 خودروی متفاوت در نظر گرفته شده است. اولین خودرویی که از این پلتفرم استفاده خواهد کرد در کلاس میدسایزها قرار خواهد گرفت و از نوع سدان یا شاسی‌بلند کوچک خواهد بود. این توافقنامه 3 ساله بوده و نه تنها شامل توسعه‌ی پلتفرم است بلکه بخش‌هایی نظیر طراحی بدنه و توسعه‌ی محصول از طریق اعتبارسنجی بصری و فیزیکی را نیز دربرمی گیرد.


مدیرعامل پینین فارینا آقای سیلویو پیترو آنگورا در این باره گفته است:

امضای توافقنامه با ایران‌خودرو نشان‌دهنده‌ی قدم مهم دیگر در استراتژی رو به جلوی پینین فارینا برای بازارهای جاده‌ی ابریشم و خاورمیانه است. ما از سهیم شدن در توسعه‌ی صنعت خودروی ایران به وسیله‌ی برنامه‌ی مهندسی و استایل چشم‌گیر خودمان بسیار خوشحال هستیم.


این اولین همکاری پینی فارینا با شرکت‌های دیگر نیست. قبلاً شاهد همکاری این شرکت با کمپانی چینی گروه کینتیک هیبرید در تولید سدان H600 بوده‌ایم. همچنین سوپرکار فیتی پالدی EF7 نیز که قدرت 600 اسب بخاری دارد نتیجه‌ی مشارکت با پینین فارینا بوده است. ظاهراً این شرکت با ماهیندرا نیز برای ساخت یک سوپرکار الکتریکی همکاری دارد.

 

[ad_2]
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید