انواع مشارکت تجاری ، معایب و مزایای آنها

4 نوع مشارکت تجاری وجود دارد: مشارکت، مشارکت عمومی، مشارکت محدود، مشارکت و مشارکت محدود.

پیدا کردن اطلاعات در مورد انواع مشارکت تجاری، افرادی که معمولا در آنها شرکت می کنند، گام هایی برای ایجاد مشارکت، همراه با مزایا و معایب مشارکت های مختلف می تواند چالش برانگیز باشد، مشارکت ها یک اتفاق معمول در دنیای کسب و کار هستند که برای دست یابی به نتایج مثبت در این مسیر نیازمند هوش شراکت هستید، اما آیا برای شما و کسب و کار شما مناسب است؟با Bilin(اخبار فناوری)همراه باشید.

1: مشارکت

انواع مشارکت تجاری، معایب و مزایای آنها (همه چیزهایی که باید بدانید)1

مشارکت یک کسب و کار واحد است که دو یا چند نفر مالکیت آن را دارند، در یک مشارکت هر فرد به تمام جنبه های کسب و کار کمک می کند، سود و زیان کسب و کار نیز به اشتراک گذاشته می شود، ساختار و چگونگی شکل گیری مشارکت و مسئولیت فردی آن به سه بخش تقسیم می شود.
نوع مشارکتی که برای کسب و کارتان انتخاب می کنید بر چندین مسائل مهم تاثیر می گذارد، از جمله مسئولیت شخصی هر شریک، نحوه توزیع سود و مسئولیت های مدیریتی، یادگیری در مورد انواع مشارکت تجاری به شما کمک خواهد کرد که هوش شراکت خود را افزایش دهید و گزینه ای را انتخاب کنید که بهترین نیازهای کسب و کار شما را برآورده کند.

2: مشارکت عمومی

یک انجمن متشکل از دو یا چند نفر که به عنوان همکاران کسب و کار به منظور تولید سود، سود می برند، قواعد پیش فرض در این مشارکت، برابری بین همه اعضا است و تنها راه برای تغییر این برابری، از طریق یک توافقنامه رسمی است، هر شریک صدایی برابر در مدیریت دارد و اختیار دارد که به عنوان نماینده برای مشارکت عمل کند، هر شریک می تواند مسئول تمام بدهی های این مشارکت و برای اشتباهات که توسط دیگر شرکای در جریان تجارت مشارکت انجام می شود، مسئول باشد، موفقیت در این شراکت نیز نیازمند هوش شراکت اعضا می باشد.

3: مشارکت محدود

انواع مشارکت تجاری، معایب و مزایای آنها (همه چیزهایی که باید بدانید)2

مشارکت محدود به وسیله دو یا چند نفر تشکیل شده است که دارای یک یا چند شریک عمومی و یک یا چند شرکای محدود هستند، یک شریک محدود هیچ صدایی در مدیریت ندارد و نمی تواند به عنوان نماینده فعال باشد بر خلاف روش مشارکت عمومی؛ در مشارکت محدود، مسئولیت عضو مشارکت محدود وابسته به سرمایه ای است که او به مشارکت کمک کرده است.

هوش شراکت به شما گوشزد می کند که انتخاب این نوع مشارکت تجاری برای هر شریک درگیر در کسب و کار مفید نخواهد بود، به عنوان مثال، شریک عمومی، همان گونه که شرکای محدودی از آن حمایت نمی کنند، همان حمایت های محدود را دریافت نمی کنند، شرکای عمومی می توانند برای تمام بدهی های کسب و کار مسئول باشند، به همین ترتیب، اگر مشارکت در دعوی باشد، دارایی های شخصی ممکن است در معرض خطر باشند.

چه شما یک شریک عمومی یا شریک محدود هستید، از سود کسب و کار خود بهره مند خواهید شد، مشارکت های محدود برای افرادی که مایل به سرمایه گذاری در یک کسب و کار هستند، کاملا سودمند است، اما نمی خواهند مسئولیت شخصی برای تعهدات این تجارت را به عهده بگیرند، یک شریک محدود اغلب به عنوان یک شریک خاموش اشاره می شود، زیرا در واقع هیچ مدرکی در مدیریت کسب و کار وجود ندارد، مشارکت محدود تنها مسئول سرمایه گذاری پول در مشارکت است.

4: مشارکت محدود مسئولیت پذیری

مشارکت محدود (LLP) با شرکت های مسئولیت محدود (LLC) خیلی بیشتر از دیگر انواع مشاغل تجاری است، با یک LLP، شرکا یک مالیات سودمند دریافت شده توسط یک مشارکت عمومی دریافت می کنند و از بدهی های کسب و کار نیز محافظت می شود، علاوه بر این، هر شریک در این مشارکت در برابر اشتباهات دیگر شرکا مسئولیتی نخواهد داشت.

تشکیل LLP بدین معنی است که شما از تعهدات مسئولیت پذیری مشابه به شرکت های دولتی لذت خواهید برد و همچنین عملیات انعطاف پذیر را که مزیت اصلی یک مشارکت است، خواهید داشت، در حالی که یک شریک در یک LLP هنوز مسئول اقدامات اشتباه خود است، اما آنها مسئول اقدامات هر کس دیگری در کسب و کار نیستند.

در هر مشارکتی برخورداری از هوش شراکت باعث موفقیت و سود دهی خواهد شد.

شرکا در این مشارکت می توانند از قوانین مالیاتی عبور کنند، به این معنی که سود کسب و کار بر مبنای بازده شخصی شریک شده است، به جای این که برای کسب و کار به طور مستقیم مالیات داده شود.

مطالب خواندنی : ۵ سوالی که باید در هر مصاحبه شغلی‌ بپرسید تا از اوضاع آن شرکت باخبر شوید

اگر میخواهید مشارکتتان را به این نوع مشارکت تبدیل کنید، شما نیازی به تغییر در توافقنامه مشارکت خود نخواهید داشت، با این وجود، اگر بخواهید، می توانید قرارداد مشارکت خود را تغییر دهید، هنگام ثبت نام مشارکت خود، به نام مشارکت و محل کسب و کار اصلی خود نیاز دارید، برخی از کشورها ممکن است نیاز به اطلاعات اضافی داشته باشند:

کسب و کار شما چند شریک دارد؟
توضیحات کسب و کار
یک بیانیه که نشان می دهد که مشارکت شما بیمه است.
یک بیانیه تأیید وضعیت مشارکت شما که ممکن است یک روز منقضی شود.

شرکت های حقوقی آسیب پذیر معمولا به دلیل برخورداری از هوش شراکت از این نوع مشارکت تجاری استفاده می کنند.

نحوه تشکیل مشارکت

انواع مشارکت تجاری، معایب و مزایای آنها (همه چیزهایی که باید بدانید)6

برای تشکیل یک مشارکت عمومی در قانون مشترک، هیچ چیز بیش از یک توافق بین دو نفر مورد نیاز نیست، به طور معمول، اکثر مردم این را به یک توافق نامه کتبی برای اهداف قانونی و عملیاتی می رسانند، برای شکل دادن هر مشارکت دیگر، شما باید پرونده هایی را ثبت کنید تا کسب و کار خود را در دولت ثبت کنید، که عموما از طریق دفتر وزیر امور خارجه انجام می شود.

علاوه بر این، شما نیاز به ایجاد و ثبت نامِ نام تجاری همراه با رعایت تمام مقررات دولتی دارید، مسائل مالیاتی به طور فزاینده ای پیچیده تر می شود، زیرا افراد بیشتری به این کسب و کار اضافه می شوند، و این امر ضروری است که تحقیقات قانونی در مورد گزارش های مالی مشارکت برای رعایت قوانین فدرال / ایالتی انجام شود.

مزایای یک مشارکت

1: مسائل مربوط به مسئولیت در یک مشارکت بسیار بهتر از یک مالک واحد است، زیرا شما می توانید با استفاده از شرکای محدود مسئولیت ها را به نحو قابل ملاحظه ای کمتر کنید.
2: مشارکت، بارگیری یک کسب و کار را در میان افراد مختلف پراکنده می کند، که معمولا به هنگام جمع آوری منابع هم شانس موفقیت را افزایش می دهد.

3: دریافت اعتبار توسط دو نفر ساده تر خواهد بود، نه تنها داشتن یک نفر می تواند به افزایش اعتبار شرکت کمک کند بلکه به این معنی است که سرمایه بیشتری برای کسب و کار شما در دسترس است.

معایب یک مشارکت

انواع مشارکت تجاری، معایب و مزایای آنها (همه چیزهایی که باید بدانید)4

1: از معایب داشتن افراد بیشتری در یک کسب و کار نیز می تواند تصمیم گیری شما را کاهش دهد و سود را کاهش دهد.
2: مسئولیت برای شرکای محدود کمتر است، اما شرکای اصلی مسئولیت کاملی در میان صاحبان را برای اقدامات خود و همچنین دیگر همکاران عمومی دارند.
3: اختلاف نظر میان شرکا یکی از بزرگترین دلایلی است که شرکت را از بین می برد.4: شریکی که تصمیم به ترک شراکت می گیرد، هزینه زیادی در بر خواهد داشت، زیرا شما باید ارزش دارایی های خود را بسنجید و آن شخص اصلی را که در بسیاری از مسئولیت ها قرار دارد را جایگزین کنید.

Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید