احتمال-جریمه-سنگین-فیات-کرایسلر-در-فرا

اپیزود دوم دیزل گیت با هنرمندی فیات-کرایسلر!

اگر رگلاتورهای فرانسه تشخیص دهند که فیات-کرایسلر در تست‌های آلایندگی فریب‌کاری کرده است احتمال جریمه چند میلیارد دلاری این شرکت وجود خواهد داشت. مقامات این کشور هم‌اکنون مشغول تحقیق و بررسی از فولکس‌واگن، رنو، پژو-سیتروئن و همچنین فیات-کرایسلر بوده و فهمیده‌اند که آلایندگی نیتروژن اکسید برخی محصولات در دنیای واقعی بالاتر از حد مجاز است.


تست موردنظر نشان داده که خودروهای فیات 500X و جیپ چروکی 10 برابر بیشتر از حد مجاز نیتروژن اکسید را در زمانی که تست به مدت بیشتر از 20 دقیقه ادامه داشته باشد تولید می‌کنند. نشریه لوموند فرانسه گفته که این یافته‌ها نشان می‌دهد نرم‌افزاری غیرقانونی که خروجی‌های تست‌ها را دست‌کاری می‌کند احتمالا در این خودروها بکار رفته است. پس از مشاهده این نتایج تحقیقات یاد شده در ماه مارس انجام شده‌اند.

Fiat 500X 2015
فیات-کرایسلر از این موضوع اظهار بی‌اطلاعی کرده و در بیانیه‌ای آورده است:

ما به دنبال فرصتی به منظور پاسخ به این ادعاها هستیم. می‌خواهیم نشان دهیم که خودروهای دیزلی قوانین آلایندگی را رعایت می‌کنند.


اگر تمامی این ماجراها حقیقت داشته باشد احتمال جریمه 10 درصد درآمد جهانی این کمپانی که برابر با 11.07 میلیارد دلار است وجود خواهد داشت.

2016 Jeep Cherokee Latitude
بنا به گفته رویترز، فیات-کرایسلر همچنین به خاطر ایجاد مانع در تحقیقات نیز متهم شده است. این موضوع نیز می‌تواند به جریمه‌ای چند میلیون دلاری و بیش از 2 سال زندان برای افرادی که دخیل در قضیه باشند منجر شود.

2016 Jeep Cherokee Latitude
این اولین باری نیست که فیات-کرایسلر در مظان اتهام قرار می‌گیرد. پس از آشکار شدن رسوایی آلایندگی دیزل گیت فولکس‌واگن در آمریکا، فیات-کرایسلر نیز به خاطر دست‌کاری محصولات خود در سوی دیگر دریای آتلانتیک متهم شد. دپارتمان قضاوت آمریکا در ماه می 2017 این کمپانی را به خاطر استفاده غیرقانونی از نرم‌افزاری که نتایج تست آلایندگی بیش از یک‌صد هزار دستگاه خودروی فروخته شده از سال 2014 را تاکنون دست‌کاری کرده تحت پیگرد قرار داد. فیات-کرایسلر گفته که روی تعمیر این خودروها کار می‌کند.

 

pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید