رانندگی با موتور سیکلت ۵ برابر مرگ‌آورتر از رانندگی با خودرو

رانندگی با موتور سیکلت ۵ برابر مرگ‌آورتر از رانندگی با خودرو

 بررسی های محققان کانادایی نشان می دهد تصادفات موتورسیکلت در مقایسه با تصادفات اتومبیل بسیار پرهزینه‌تر است. در واقع میزان جراحت ناشی از تصادف با موتورسیکلت ۳ برابر، هزینه درمانی این تصادفات ۶ برابر و میزان مرگ و میر ناشی از آن‌ها ۵ برابر تصادفات خودروها است.

بر اساس این تحقیقات با وجود بهبود فناوری و امنیت موتور سیکلت‌ها، میزان جراحت ناشی از تصادفات این وسایل نقلیه، کاهش نداشته است.
در این تحقیقات محققان اطلاعات مصدومانی را که بین سال‌های 2007 تا 2013 به دلیل تصادفات وسایل نقلیه به بیمارستان‌های استان اونتاریو واقع در کانادا مراجعه کردند، مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.
اونتاریو با 13.6 میلیون نفر جمعیت یکی از شلوغ‌ترین استان‌های کانادا محسوب می‌شود. در طول این مدت 26831 نفر در تصادفات موتور سیکلت و 281826 نفر در تصادفات حودرو مجروح شده‌اند. بر اساس این تحقیقات مصدومان تصادف موتورسیکلت دارای میانگین سنی 36 سال بودند.
بر اساس نتایج این تحقیقات که با در نظر گرفتن تعداد اتومبیل‌ها و موتورسیکلت‌های موجود در اونتاریو انجام شد، میزان جراحات ناشی از تردد هر موتور سیکلت در اونتاریو 10 برابر شدیدتر از جراحات ناشی از تردد یک اتومبیل است. همچنین میزان مرگ و میر ناشی از تردد آن 5 برابر و هزینه‌های درمانی مربوطه 6 برابر تردد یک اتومبیل در این استان است.

[ad_2]
asrekhodro

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید