خط و نشان جگوار برای تسلا

نمایشگاه خودرو ژنو 

ماه هاست که صحبت از عزم راسخ جگوار برای به چالش کشیدن تسلا با سدان و شاسی‌بلندی تمام‌الکتریکی است و حال، این لوکس‌ساز بریتانیایی کانسپت جدیدی را در موتورشو ژنو به نمایش گذاشته که پیش‌نمایشی است از محصولی که سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه خواهد کرد.

 I-Pace چیزی فراتر از یک F-Pace با پیشرانه الکتریکی است و این را در استایل کوپه‌مانند و عصلانی تری که دورادور از ابرخودرو مفهومی C-X75 الهام شده نیز نشان می دهد. همچنین با وجود بیش از 10 سانتیمتر فاصله بین دو محور بیشتر به نسبت F-Pace، دارای طول، عرض و ارتفاع به نسبت کمتری است و همین باعث شده ضریب پسای بدنه در حالی به تنها Cd 0.29 برسد. البته مهمتر از این پیکره دینامیک سوار بر چرخ های 23 اینچی، مجموعه محرکه تمام‌الکتریکی I-Pace است که شتاب 0 تا 96 کیلومتر در ساعت 4 ثانیه ای و حداکثر بُرد پیمایشی فراتر از 354 کیلومتر به آن می دهد. این مجموعه متشکل است از یک جُفت موتور الکتریکی که هر یک با 200 اسب‌بخار قدرت و 350 نیوتن‌متر گشتاور، بر روی یکی از محور ها قرار گرفته اند و از پکیج 90 کیلووات‌ساعت باتری های لیتیوم-یون تعبیه شده در کف خودرو تغذیه می کنند.
سقف شیشه ای پانورامیک با LED های کار شده در آن برای تامین نورپردازی کابین، صفحه نشانگر های 12 اینچی TFT پشت فرمان، InControl جگوار با صفحه نمایش 10 اینچی و رابط کاربری اندروید و iOS، Wi-Fi hotspot و صفحه نمایش 5.5 اینچی دوم برای تنظیم جداگانه تهویه و پخش خودرو نیز جمله مشخصه های کابینی هستند که در عین سادگی، شیک و آینده‌نگرانه فرم گرفته است.

asrekhodro

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید