خدمات اجاره لیموزین ها با خودروهای خودران

قدیمی‌ترین خودروساز آلمان قصد دارد ناوگان بزرگی از خودروهای خودران برای تامین درخواست مشتریانی ایجاد کند که تمایل چندانی به مالکیت خودرو ندارند اما همچنان علاقمند به استفاده از خدمات حمل و نقل گرانی مانند لیموزین ها هستند.

دیتر زتچه، مدیرعامل دایملر – شرکت مادر مرسدس بنز – که به مناسبت برگزاری نمایشگاه خودرو فرانکفورت با رویترز مصاحبه کرد، گفت: این یک هدف عینی برای ماست و حتی بهتر خواهد بود اگر خودرو به صورت اتوماتیک نزد مشتری رود.

دایملر در حال حاضر سرویس اشتراک خودرو “کارتوگو” را دارد که به کاربران امکان می‌دهد با استفاده از تلفن هوشمند، نزدیکترین خودرو به مکانشان را پیدا و کرایه کنند.

علاوه بر ساخت و فروش خودرو، یک منبع درآمد دیگر عرضه نرم افزار برای خودروهای خودران و خدمات مربوط به رانندگی اتوماتیک مانند نقشه، اشتراک خودرو و خدمات شارژ خودرو است.

شرکتهای دایملر، ب ام و و آئودی در ماه اوت خدمات نقشه دیجیتالی Here نوکیا را خریداری کردند. دایملر سال گذشته برنامه “تاکسی من” را خرید کرد که به مشتریان امکان می‌دهد تاکسی را فراخوانده، پیشرفت آن را دنبال کرده و با استفاده از تلفن هوشمند پول کرایه آن را پرداخت کنند.

مدیرعامل دایملر گفت: ترکیب خدمات کرایه خودرو و خودروهای اتوماتیک فرصت‌های تجاری جدید را می‌گشاید.

مرسدس بنز نمونه اولیه از خودروی خودران را طراحی کرده اما انتظار نمی‌رود خودروهای خودران تا سال 2025 وارد بازار شوند.

به گفته مشاوران گروه مشاوره بوستون، کاهش هزینه فناوری به این معناست که خدمات تاکسی با خودروهای خودران می‌تواند حداکثر 35 درصد ارزان‌تر از تاکسی‌های معمولی باشد.

ب ام و که خدمات اشتراک خودرو DriveNow را اداره می‌کند، طرح‌های توسعه دایملر در این بخش را به دقت تحت نظر دارد.

مرسدس بنز در اوت سال 2013 یک لیموزین اس کلاس طراحی کرد که فاصله بین ماینهایم و فورزهایم آلمان را بدون دخالت راننده پیمود.

asrekhodro

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید