حضور ۲۱ شرکت ایرانی در اتومکانیکای استانبول ۲۰۱۷

قطعه سازان ایرانی به دروازه اروپا می‌روند

اتومکانیکای استانبول ۲۰۱۷ به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین نمایشگاه‌های صنعت قطعه‌سازی و صنایع وابسته در حالی از ۱۷ تا ۲۰ فروردین در مرکز نمایشگاه‌های استانبول برگزار خواهد شد که ۲۱ شرکت ایرانی در این رویداد حضور خواهند داشت.

شرکت‌های اطلس پمپ سپاهان، آذر اتصال، متالوژی پودر آذر، واران کابل، کلاچ سازی شایان صنعت، امداد خودرو زوبین آذر از گروه قطعات خودرو وفادوست، فولادین ذوب آمل، ایمن تک پیشرو، ایران دلکو، تراکتورسازی ایران، مجموعه تولیدی مسماری، موتورسازی پویا نیستانک، نانو توربو، گروه صنعتی پارت لاستیک، صنایع ریخته‌گری سهند آذرین، ثنا تجهیز غرب، مجتمع صنعتی سپاهان باطری، گروه SGI، ساپکو، انجمن ماشین سازان و قطعه سازان خودرو تبریز و یزدان خودرو از ایران در این رویداد حضور دارند.
در اتومکانیکای استانبول 2016، 1282 غرفه گذار از 34 کشور دنیا حضور داشتند و 42 هزار و 781 نفر از این نمایشگاه بازدید کردند. همچنین شرکت‌کنندگان در این رویداد، محصولات و خدمات خود را در هشت گروه شامل ” انواع قطعات و لوازم یدکی خودروهای سبک و سنگین”، “خدمات پس از فروش خودروهای سبک و سنگین”، ” انواع روان کارها مخصوص خودروهای سبک و سنگین”، “تجهیزات و لوازم موردنیاز نگهداری خودرو”، “انواع لوازم و تجهیزات تزئینی، سیستم‌های صوتی و تصویری، سیستم‌های حفاظتی و دزدگیر”،”تجهیزات و دستگاه‌های مرتبط با شستشوی خودرو و کارواش،”تجهیزات تعمیرگاهی و کارگاهی” و”تجهیزات تیونینگ خودرو” در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌دهند.
نمایشگاه خودرو فرانکفورت (IAA) اولین نمایشگاهی بود که در زمینه صنعت خودرو که از سال 1897 توسط انجمن صنعت خودرو کشور آلمان که  به اختصار VDA نامیده می‌شود، در محوطه نمایشگاهی شهر فرانکفورت برگزارمی گردد. در ابتدا این نمایشگاه با موضوعات خودروهای سبک و سنگین و کلیه صنایع مرتبط با خودرو برگزار می‌شد. در سال 1971 به علت رکود اقتصادی حاکم بر اروپا، این انجمن برگزاری نمایشگاه فوق را لغو کرد. اما تعدادی از صاحبان تعمیرگاه‌ها و مراکز خدمات پس از فروش و برخی از سازندگان قطعات یدکی خودرو همچنان خواهان برگزاری نمایشگاه بودند. سرانجام شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فرانکفورت، با استناد به این واقعیت که وضعیت اقتصادی موجود، امکان خرید خودرو نو را از مردم سلب کرده و بنابراین آن‌ها مجبور به سالم نگاه داشتن خودروهای خود هستند، نمایشگاه اتومکانیکا (Automechanika) را بنیان نهاد. بدین ترتیب قطعه سازان و ارائه‌دهندگان خدمات پس از فروش راه خود را از سازندگان خودرو جدا کردند. اولین دوره این نمایشگاه در سال 1971 با موضوعات قطعات یدکی، خدمات پس از فروش، تجهیزات تعمیرگاهی و کارواش برگزار شد. این نمایشگاه مرجع اصلی صنعت تولید قطعات یدکی و خدمات پس از فروش خودرو است.

asrekhodro

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید