Bilin – اعتصاب کارکنان کارخانه خودروسازی در کره جنوبی

[ad_1]

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایرنا  ، اتحادیه کارگری کره جنوبی نیز با صدور بیانیه ای از این اقدام نیروهای کاری هیوندای پشتیبانی کرده است.
کارگرانی که دست از کار کشیده اند و از جمله اتحادیه خاطر نشان کرده اند که هیوندای بدون رضایت آنها قصد دارد یک خط تولید برای خودروی جدید راه اندازی کند.
اتحادیه تاکید کرده است بر اساس توافق موجود هر گونه اقدام برای تولید خودرو جدید و یا افزودن بر ساعات کار باید با رضایت طرفین باشد و هیوندای حق ندارد دست به اقدامی یک جانبه بزند.
کارگران می گویند که کارخانه مذکور در شهر اولسان در 440 کیلومتری پایتخت کره جنوبی تصمیم گرفته است به دلیل به نتیجه نرسیدن گفت و گوهای هفته های گذشته با اتحادیه کارگران یکی از خطوط تولید را به تولید خودروی جدید اختصاص دهد.
همین اقدام یک جانبه بنا به گزارش خبرگزاری کره جنوبی موجب شد تا کارگران خطوط تولید را از کار انداخته و کار را دراین کارخانه متوقف کنند.
اتحادیه کارگران تاکید کرده است اگر هیوندای به فشارهای خود برای راه اندازی خط ادامه دهد از همه کارگران درخواست خواهد شد برای اعتراضات خیابانی در سال جاری میلادی آماده شوند.
از سوی دیگر هیوندای می گوید به دلیل بهبود شرایط بازار داخلی و خارجی و درخواست های بیشتر به دنبال تولید یک خودرو جدید است.
هیوندای در سال گذشته 4 میلیون و 860 هزار دستگاه خودرو در کره ودیگر کشورها فروخت و امسال قصد دارد این رقم را به پنج میلیون و 70 هزار دستگاه برساند.
با این وصف گفته شده است به دلیل اختلافاتی که با چین بر سر استقرار سامانه موشکی تاد آمریکا در کره پیش آمده است هیوندای نمی تواند به این رقم فروش برسد.

[ad_2]
asrekhodro

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید