۱۳۹۶۱۱۲۶۱۴۱۸۵۲۶۱۳۱۸۹۶۸۱۲٫jpg

طراحی استون‌مارتین ونتیج جدید برگرفته از DB10 (خودرو جیمزباند در فیلم Spectre) است. طرح چراغ‌های جلو و عقب در رسیدن به یک ژست مدرن، بسیار تاثیرگذار بوده اند اما باید به آئرودینامیک حساب شده آن نیز اشاره کرد. براگیر زیر سپر جلو، جریان هوا را از زیر بدنه هدایت می‌کند و همین جریان هوا با کمک تیغه‌هایی از زیر به محفظه موتور تزریق می‌شود. دیفیوزر نه‌تنها جلوه اسپرتی‌تری به نمای عقب داده، بلکه به کاهش مقاومت بدنه در برابر جریان هوا و اغتشاش هوای ایجاد شده توسط چرخ ها در نواحی پشت خودرو کمک می‌کند. هواکش‌های جانبی نیز هدایت بهینه هوا از سطوح جانبی را عهده‌دار هستند. به لطف همین طراحی آئرودینامیک، ونتیج دیگر نیازی به اجزای بدنه فعال مثل بال عقب مخفی ندارد و نیروی رو به پایین(DownForce) چشمگیری تولید می‌کند.

کابین
ساخته‌های استون‌مارتین به طراحی جذاب کابین‌های خود شهرت دارند و ونتیج 2018 نیز از این قاعده مستثنی نیست. مناسب با طراحی تهاجمی بدنه، کابین دارای طراحی داشبورد شلوغ‌تری است و موقعیت نشیمن کم‌ارتفاع‌تری برای راننده دارد. همین باعث می‌شود تجربه رانندگی به مراتب درگیرکننده‌تر از قبل باشد. در ضمن، طراحی داخلی به مراتب بی‌محابا تر از DB11 است و فهرستی به‌ظاهر بی‌پایان از جزئیات سفارشی‌سازی از جمله قابلیت انتخاب رنگ تریم، متریال، طرح فرمان و جزئیات فیبرکربن برای آن در نظر گرفته شده است.

اطلاعات و سرگرمی
استون‌مارتین نسل جدید ونتیج را به سیستم اطلاعات و سرگرمی متصل به نمایشگر 8 اینچ لمسی عرضه می‌کند. این سیستم در اصل برپایه سیستم COMAND مرسدس توسعه یافته و گزینه‌ها و کنترلگر‌های مشابهی نیز دارد. فقط خیلی بهتر می‌شد اگر رابط کاربری اندروید و iOS نیز در آن لحاظ می‌شد.

کاربردپذیری
فضای بار 350 لیتری ونتیج جدید، برای خودرویی در این رده، ایده‌آل است. در ضمن، استون‌مارتین مدعی است ونتیج جدید بصورت ترکیبی صدی 8.8 لیتر بنزین می سوزاند که برای خودرویی با این سطح قدرت و توان‌عملکردی، عالی است.

  موتور
پیشرانه ونتیج جدید، همان قلب تپنده Mercedes-AMG GT است. در واقع به جای یک نیروگاه V12، از یک V8 توئین‌توربو 4.0 لیتری نیرو می‌گیرد که برای رسیدن به یک توزیع وزن ایده‌آل و بهترین مرکز ثقل ممکن، کمی پایین‌تر و متمایل به سمت عقب خودرو پشت اخم مخوف خودرو قرار گرفته است.

توان عملکردی
ونتیج با 510 اسب‌بخار قدرت و 685 نیوتن‌متر گشتاور بیشینه‌ای که از دور 2.000 تا 5.000 موتور در دسترس قرار می‌گیرد، تنها 3.5 ثانیه تا تندی 96 کیلومتر در ساعت فاصله دارد و می تواند تا 314 کیلومتر در ساعت سرعت بگیرد. جالب‌تر اینکه با یک پیشرانه V8، ونتیج 2018 سریع‌تر از نسل قبل با پیشرانه V12 است و اینطور که استون‌مارتین مدعی است، پیشرانه طنین مخوفی نیز دارد.

شاسی
ونتیج 2018 برپایه ساختار آلومینیومی جدید طراحی و مهندسی شده و تنها 1.500 کیلوگرم وزن دارد که نزدیک به وزن تمام‌شده پورشه 911 است. در ضمن، ونتیج در نسل جدید تا 200 کیلوگرم سبک‌تر از نسل قبل است.

دیفرانسیل
آنچه که ونتیج 2018 را متمایز می سازد، این است که اولین ساخته استون‌مارتین با یک دیفرانسیل عقب لغزش محدود با کنترل الکترونیک است و این یعنی ونتیج 2018 هندلینگ فوق‌العاده تیزی خواهد داشت. سیستم تعلیق تطبیق‌پذیر و سیستم توزیع گشتاور نیز به این سواری هیجان‌انگیزتر کمک می‌کند.

قیمت و زمان عرضه
ونتیج جدید 153.081 دلار قیمت خورده که تقریبا 50 هزار دلار کمتر از کف قیمت DB11های V8 است. آغاز عرضه در بازار های جهانی نیز برای اواسط 2018 برنامه‌ریزی شده است.

رقبا
اصلی‌ترین رقبای ونتیج جدید، 911 GTS Carrera، جگوار F-Type و Mercedes-AMG GT هستند.

 

Bilin
asrekhodro

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید