۳۷۴۶۹۳-۱۲۸۰×۷۲۰

برای رسیدن به موفقیت ، داشتن اعتماد به نفس فاکتور بسیار مهمی است. برای مثال هنگامی که با فرد جدید یا یک آدم عصبانی رو به رو می شوید ، لازم است که بر روی حرکات فیزیکی خود تمرکز کنید. مثلا می توانید با استفاده از زبان بدن خود اعتماد به نفس خود را به نمایش بگذارید. در مطالعات اخیر در دانشگاه ملبورن نشان می دهد که افرادی که دارای اعتماد به نفس هستند ، دستمزد بیشتری دارند و جلوتر از کسانی که بدون اعتماد به نفس هستند در شغلشان ترفیع می گیرند. در ادامه ۸ روش ساده که بتوان اعتماد به نفس خود را نشان دهید ذکر می شود :

مطالب خواندنی : تقویت هوش مالی

۱- ارتباط چشمی برقرار کنید

8 کاری که افراد موفق انجام می دهند تا با اعتماد به نفس به نظر برسند7

هنگامی که با کسی ارتباط برقرار می کنید بهتر است با آن ها تماس چشمی برقرار کنید. در این زمان به محیط اطرافی که در آن قرار دارید یا وسایل دیگر مانند رایانه و گوشی همراه نگاه نکنید ، این کار شما نشانه ی بی احترامی و بی توجهی به فرد متقابلتان است و بلعکس با توجه کردن به او به فرد متقابلتان احساس مهم بودن می دهید و این کار موجب احترام متقابل بین شما و او می شود.

۲- با دست دادن منظورتان را برسانید

در هنگام ملاقات برای دست دادن پیش قدم شوید. این کار شما به فرد نشان می دهد که شما قصد سلام کردن و ارتباط با او را دارید و به او توجه می کنید. در همین راستا بهتر است آداب دست دادن با افراد مختلف را به خوبی یاد بگیرید.

۳- به آرامی شانه های شخص مقابل را بگیرید

8 کاری که افراد موفق انجام می دهند تا با اعتماد به نفس به نظر برسند4

در بالا برای دست دادن توضیحاتی داده شد. با توجه به آن همانطور که دست طرف مقابل خود را می گیرید با دست دیگر به آرامی شانه های شخص مقابل خود را لمس کنید. این کار موجب می شود که به فرد حس راحتی دهیم و اعتماد به نفس خود را برای او به نمایش بگذاریم.

۴- راست بایستید و به اشیاء تکیه ندهید

اگر در مقابل حضار یا فردی ایستاده اید و صحبت می کنید به جایی مانند میز ، دیوار و… تکیه ندهید و راست بایستید و به آن ها نشان دهید که مهارت گوش دادن به سخنان آنان را دارید.

۵- هر دو پای خود را روی زمین بگذارید

8 کاری که افراد موفق انجام می دهند تا با اعتماد به نفس به نظر برسند3

هنگام صحبت در یک جمع یا یک فرد خاص هر دو پای خود را روی زمین بگذارید. با گذاشتن پاها روی یک دیگر و یا انداختن وزنتان روی یک پا شما را به آن ها بی قرار و عصبی نشان می دهد.

۶- از دست هایتان استفاده کنید

هنگام سخنرانی از باز کردن بازوهای خود و یا حرکت دست های خود ترس نداشته باشد. حرکات را به آرامی انجام دهید و بدانید که حرکات بیش از اندازه یا سریع می تواند برای شما را بی نظم نشان دهد.

۷- از دست های خود به عنوان سپر استفاده نکنید

بعضی اوقات افراد به صورت دست به سینه می ایستند مانند زمانی که در مراسم ترحیم ایستاده اند. این کار شما را فردی سرد و کناره گیر نشان می دهد.

۸- کنار بقیه پشت میز بنشینید

بسیاری از زنان باید بدانند اگر در جلسه ای هستند از صندلی های اضافی کنار دیوار استفاده نکنند و سر میز بنشینند تا فرصت دیده شدن داشته باشند.

در ادامه چند مورد از رفتارهایی را ذکر می کنیم که افراد دارای اعتماد به نفس از آن ها برخوردار هستند :

۱- شادی از ته دل

شاد بودن و داشتن حال خوب یک فاکتور بسیار مهم برای زندگی است زیرا برای داشتن اعتماد به نفس باید از مرتبه ای که دارید خوش حال باشید.

۲- قضاوت بی قضاوت

افرادی که دارای اعتماد به نفس هستند هیچ گاه به خود اجازه نمی دهند که دیگران را قضاوت کنند زیرا می دانند هرکسی چیزی برای نشان دادن دارد.

۳- تا زمانی که از خود مطمئن نباشند “بله” نمی گویند

کسانی که از اعتماد به نفس برخوردارند می دانند که وقتی کسی از آن ها کاری می خواهد اگر “نه” را به جا بگویند بهتر از آن است که با گفتن “بله” با شکست مواجه شوند و دچار افسردگی گردند.

۴- اصل “دوتا گوش و فقط یک زبان”

این افراد بر این اصل بسیار معتقدند و بیشتر از آنکه صحبت کنند شنوای خوبی هستند.

۵- با قاطعیت صحبت می کنند

8 کاری که افراد موفق انجام می دهند تا با اعتماد به نفس به نظر برسند2

کسانی که اعتماد به نفس دارند صحبت های خود را به طور قاطعانه اعلام می کنند و کلماتی مانند “مطمئن نیستم” و “فکر کنم” را خیلی کم استفاده می کنند.

۶- پیروزی های کوچک را نیز پیدا می کنند

افراد دارای اعتماد به نفس با دیگران رقابت می کنند و خود را به چالش های مختلف می کشانند و حتی برای پیروزی های کوچک رقابت می کنند و تلاش می کنند.

۷- ورزش می کنند

اگر شما در طول یک هفته ۲ بار و به مدت ۱۰ هفته ورزش کنید در جامعه از لحاظ اجتماعی دچار حس رقابت بیشتری دارند.

۸- به بی توجهی اهمیتی نمی دهند

8 کاری که افراد موفق انجام می دهند تا با اعتماد به نفس به نظر برسند6

افراد دارای اعتماد به نفس اگر خودشان باشند و تظاهر نداشته باشند بسیار بهتر از آن است که برای اثبات مهمی خود تلاش کنند.

۹- از غلط بودن و اشتباه بودن کار خود هراسی ندارند

افرادی که دارای اعتماد به نفس هستند هیچ گاه در انجام کاری از اینکه آن کار را اشتباه انجام دهند ترسی ندارند زیرا بر این امر اعتقاد دارند که اگر کاری را که دارند انجام میدهند درست باشند بقیه یاد می گیرند و اگر هم اشتباه انجام دهند ، خودشان چیزی یاد می گیرند.

۱۰- فرصت ها را به دست می آورند

این گونه افراد تا فرصتی پیدا می کنند بلافاصله آن فرصت را به دست می آورند و ترسی در برابر آن ندارند.

۱۱- از بقیه ی افراد تعریف و تمجید می کنند

افرادی که دارای اعتماد به نفس لازم هستند ارزش خود را می دانند و نگران رابطه های خود نیستند بلکه از بقیه برای همکاری شان تعریف و تمجید می کنند.

۱۲- باکی از درخواست کمک از دیگران ندارند

8 کاری که افراد موفق انجام می دهند تا با اعتماد به نفس به نظر برسند5

این افراد برای درخواست کمک مشکلی ندارند و این کار را نشان ضعف و کم هوشی نمی دانند.

نتیجه گیری

همیشه و در هر زمانی مخصوصا زمانی که در جلسات مهم حضور پیدا می کنیم کمبود اعتماد به نفس به سراغمان می آید در این هنگام باید بتوانیم به ظاهر خود را با اعتماد به نفس نشان دهیم.

Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید