vw-california-100000th-example.jpg

امروز روز جشن فولکس‌واگن است. این خودروساز آلمانی اعلام کرد یک‌صد هزارمین دستگاه از ون کالیفرنیا کمپر را در تأسیسات هانوفر ساخته است. تا به امروز بیش از 160 هزار دستگاه از این خودرو خط تولید را از حدود 30 سال پیش که معرفی شده ترک کرده‌اند اما این رکورد جدید برای فولکس‌واگن کاملاً مهم است زیرا کالیفرنیا را به یکی از موفق‌ترین و پرفروش‌ترین خودروهای خانه‌به‌دوش در کلاس خود بدل کرده است.


ون مورد بحث که رکورددار است از تریم اوشن بوده و با پیشرانه 2 لیتری TSI که قدرت 201 اسب بخاری داشته و به یک گیربکس 7 سرعته DSG و سیستم چهار چرخ محرک متصل بوده تولید شده است. این خودرو رنگ بدنه سفید و آبی داشته و از جمله شاخصه‌های آن می‌توان به آشپزخانه کامل و کف‌پوش چوبی اشاره کرد.


Eckhard Scholz یکی از اعضای هیئت‌مدیره فولکس‌واگن می‌گوید:

ما به سختی می‌توانیم درباره موفقیت این خودرو سخن بگوییم زیرا تولید یک‌صد هزارمین خودرو به این معنی است که یک‌صد هزار مشتری با رویای مستقل بودن، سفر کردن و لذت بردن از کالیفرنیا زندگی می‌کنند. کالیفرنیا در میان خودروهای خانه‌به‌دوش یک نماد بوده و پرفروش‌ترین خودرو در نوع خود می‌باشد.

تأسیسات هانوفر فولکس‌واگن مساحتی در حدود 13 هزار مترمربع داشته و حدود 300 نفر در سه شیفت کاری در آن مشغول به کار هستند. ون‌های کمپر T6 استاندارد با ویژگی‌های سفارشی کالیفرنیا ساخته می‌شوند.


بهای پایه این خودرو در اروپا 43221 یورو بوده و البته در آمریکا عرضه نمی‌شود؛ اما خریداران این کشور می‌توانند منتظر خودروی الکتریکی I.D. Buzz بمانند که در سال 2022 وارد بازار خواهد شد.

Bilin
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید