۱۴۶۲۴۳۴۵۹۲۱۷۶۱۴۴۲۰۰۲۰۸۴۱۱۷۲۹۱۲۳۴۱۵۷۶۵۱۹۷۲۴۱

دنیای تکنولوژی روز به روز در حال پیشرفت و تکامل است. بسیاری از حرفه هایی که در صد سال گذشته با زحمت و صرف زمان زیاد توسط نیروی انسانی انجام می‌شد امروز به وسیله یک نرم‌افزار و با چند کلیک ساده رفع نیاز می‌شود؛ ولی این داستان همچنان ادامه دارد…

پیشرفت در شغل

آیا دوست دارید در شغل خود پیشرفت کنید؟ طبیعتا پاسخ این سؤال مثبت است. همه دوست دارند در مسیر شغلی خود پیشرفت کنند و به جایگاه‌های دلخواه خود برسند. به‌همین‌منظور ما در این مقاله چند اپلیکیشن به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانید از آنها در مسیر پیشرفت شغلی خود استفاده کنید. با ما همراه باشید تا با هشت اپلیکیشن موجود در این زمینه آشنا شوید.

معرفی اپلیکیشن های مفید

امروزه نظریه‌های بسیاری در مورد آینده بشر و نوع زندگی جمعی و فردی در سال‌های آینده ارائه می‌شود. بسیاری از این نظریات مربوط به سال‌های نزدیک پیش رو است؛ از سال ۲۰۲۰ با ورود تکنولژی ۵G باید منتظر سونامی دیجیتالی باشیم که اینترنت اشیا رغم خواهد زد. پیشرفت‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی هر روز با سرعت چند برابری رو به جلو حرکت می‌کنند. با یک نگاه اجمالی به روند توسعه علم در این روز‌ها یک سوال مهم در ذهن ایجاد می‌شود: آینده نسل بشر چگونه است؟مطمعنا یک سری از مشاغل که در حال حاضر در رده بالای درآمدی قرار دارند از بین خواهند رفت و در پی آن شغل هایی ایجاد خواهد شد که برای ما نا آشناست.

تا ۱۰ سال آینده کدام شغل ها نابود می‌شوند؟

 

هر وقت درباره از میان رفتن مشاغل مختلف صحبتی به میان می‌آید، ناخواسته ذهن ما به‌سمت هوش مصنوعی متمایل می‌شود و از این فناوری به‌عنوان تهدیدی برای مشاغل مختلف یاد می‌کنیم. هرچند این حرف درست است، اما نباید از این موضوع غافل شویم که هوش مصنوعی نیز خود جزیی از فناوری است. در نتیجه درست‌تر آن است که بگوییم با پیشرفت‌هایی که در دنیای فناوری شکل می‌گیرد، تعدادی از مشاغل سنتی به‌مرور زمان به تاریخ خواهند پیوست.

یادگیری ماشینی چگونه به بهبود شرایط کسب‌وکارها کمک می‌کند؟

در حالی که تمرکز اصلی ما در این پرونده بر بازاریابی آنلاین و تبلیغات هوشمند است، نباید از این موضوع غافل شویم که هوش مصنوعی به اشکال مختلفی به کسب‌وکارها در جهت رسیدن به فرصت‌های تجاری بهتر کمک می‌کند. مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه کنیم، این است که آژانس‌های تبلیغاتی، شرکت‌های بزرگ تجاری هستند. این شرکت‌ها برای اینکه بتوانند در حوزه کاری خود موفق شوند، باید بر دو عامل مهم شناخت مخاطبان و دسترسی به منابع داده‌ای معتبر و کافی اشراف داشته باشند.

اپلیکیشن های کاربردی برای پیشرفت شغلی

۱ . قوی کردن مهارت های ارتباطی با اپلیکیشن Ummo

آیا شما هم دوست دارید از اپلیکیشن Ummo استفاده کنید تا در جلسات کاری بعدی، بیان بهتر، حرفه‌ای‌تر و ترغیب‌کننده‌تری داشته باشید شما باید برای اینکه بتوانید راحت تر و حرفه ای صحبت کنید، باید از ادای برخی کلمات و اصوات مانند «اووم»، «راستش»، «می‌دونی؟»، «اوه» و… پرهیز کنید. با استفاده از این اپلیکیشن، می‌توانید صدای خود را ضبط و حین ضبط صدای خود از ادای این کلمات و اصوات خودداری کنید. این اپلیکیشن در آخر گزارشی از صدای‌تان به شما تحویل می‌دهد که به شما نشان می‌دهد چقدر در اجتناب از ادای این کلمات موفق بوده‌اید.

۲. با اپلیکیشن Prezi و شگفتی کارکنان

آیا میخواهید همکاران خود را از شر اسلایدهای خسته کننده در زمان ارائه آن خلاص کنید، و نمی‌دانید راهکار آن آن چیست؟ شما در این کار می توانید از اپلیکیشین Prezi کمک بگیرید. با استفاده از سرویس اینترنتی Prezi مطالب خود را به‌راحتی و به شیوه‌ی تعاملی به تیم‌تان ارائه کنید و صبح‌ها در هنگام مسیر رفتن به شرکت، از این اپلیکیشن استفاده کنید تا مطلب هایی که ارائه کردین را دوباره مرور کنید. با استفاده از این اپلیکیشن دیگر اضطراب و استرس قبل از ارائه‌ی مطالب خود را نخواهید داشت و اینکار بازدهی خوبی خواهد داشت.

۳. اپلیکیشن Timely

آیا شما هم برای انجام دادن کارها همیشه وقت کم می‌آورید، بهتر است زمان را مدیریت کنید. اپلیکیشن Timely اپلیکیشنی زیباست که به‌صورت اتوماتیک اطلاعات جلسات و قرارهای ملاقات را از تقویم شما استخراج می‌کند و به شما این امکان را می دهد تا به آسانی، اطلاعات مربوط به کارهای دیگر را وارد تقویم کنید. در این اپلیکیشن تمام زمانی را که در اختیار دارید، در گزارش‌هایی دسته‌بندی می‌کند که می‌توانید با استفاده از آنها بدانید که وقت خود را در چه چیزهایی بیشتر یا کمتر صرف می‌کنید و با استفاده از این دانش، شما می‌توانید تحولاتی ایجاد کنید که به افزایش بهره‌وری شما و همکارنتان کمک می‌کند.

۴. با اپلیکیشن Newton ایمیل های خود را زیر نظر بگیرید

آیا شما هم نگران ایمیل های ناخوانده هستین؟ دیگر لازم نیست نگران ایمیل‌های ناخوانده باشید! با اپلیکیشن Newton شما می‌توانید پیام‌های دریافتی و ارسالی خود را مدیریت کنید. شما با این اپلیکیشن قادر هستید تا زمان ارسال جواب ایمیل‌ها را معین کنید، برای بررسی پیام‌ها زنگی را انتخاب کنید تا در زمان مناسب آنها را پاسخ دهید.

اگر قبل از اینکه پیامی را آماده کنید، دکمه ارسال را اشتباها فشار دادید، آن پیغام را شما می توانید برگردانید و حتی مکالمه های خود را می توانید خاموش کنید. در واقع، این اپلیکیشن چند اپلیکیشن خوب و مناسب برای بهره‌وری را باهم متصل می‌کند و به این ترتیب ‌دیگر لازم نیست شما به صندوق ایمیل‌های خود به‌عنوان یکی از کارهایی که انجام نشده و باید انجام بدهید نگاه کنید.

۵. کتاب هایی را که نخوانده اید و دوست دارید آن ها را مطالعه کنید را با استفاده از اپلیکیشن Bookout بخوانید


همه شما این موضوع را می دانید که برای پیشرفت در هر کاری باید دانش آن کار را داشت و باید مطالعه کرد و کتاب خواند و همچنین باید فهرستی از مطلب های جدید را آماده کرد که جدیدترین اطلاعات و دانش اهل فن و متخصصینی که از آن راهکار استفاده می کنند . اما شاید باز هم نتوانید خود را با جدیدترین و کارآمد ترین راهکارها هماهنگ کنید و برخی مواقع از این کار باز می مانید.

گاهی هم فراموش می کنید حتی همان مطالبی که خوانده اید. اما حالا دیگر هیچ جای نگرانی نیست با وجود اپلیکیشنی به نام Bookout که تمام این کار ها را انجام می دهد.با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید فهرستی از کتاب‌ها را تهیه کنید و برای مطالعه‌ی کتاب‌هایی که میخواهید بخوانید هدف‌گذاری کنید، از بهترین مطالب آن یادداشت‌برداری کنید و شما میتوانید حتی با فرستادن نتیجه خود برای همکارانتان آنها را هم در این کار سهیم کنید.

۶٫ مهارت‌های خود را با استفاده از اپلیکیشن Golden افزایش دهید

آیا از کار خود راضی نیستید یا شغل شما طوری است که فرصتی برای یادگیری و پیشرفت فراهم نمی‌کند و شما هم به این فکر می کنید و دوست دارید شغل خود را تغییر دهید ، تا هم یک کار جدیدی را تجربه کرده باشید و بتوانید در آن پیشرفت داشته باشید و رو به جلو حرکت کنید ، برای این کار شما نیازمند این اپلیکیشن هستید تا بتوانید خیلی ساده شغل خود را تغییر دهید.

اپلیکیشن Goldenبه این ترتیب است که آگهی‌های شغل‌های داوطلبانه را از چندین سازمان جمع آوری می‌کند و به شما این امکان را می دهد تا به‌ آسانی شغل‌ مورد نظرتان را پیدا کنید و نزدیک ترین آن به محل زندگی‌تان را به شما نشان می دهد، پیدا کنید.
و در آخر به شما کمک می‌کند تا برای حضور در شغل داوطلبانه‌ی خود زمان‌بندی کنید و بر آن نظارت داشته باشید؛ بدین‌ترتیب شما می‌توانید برای یافتن شغلی که آرزو دارید در آن کار کنید و این کار به همراه پیشرفت خود در آن باشد شما باید از این اپلیکیشن استفاده کنید.

۷ . با استفاده از اپلیکیشن Whova به شبکه‌ی اطرافیان و آشنایان وسعت دهید

اگر تاکنون در مسیر صحیح کاری قرار داشته ‌اید و در جلسات و کنفرانس‌ها شرکت کرده‌اید و خیلی از افراد شما را می‌شناسند می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن Whova این افراد را روز به روز بیشتر کنید. این اپلیکیشن پروفایل و رزومه شرکت‌کنندگان حاضر در کنفرانس یا رویدادی را قبل از انجام آن به شما نشان می‌دهد و به شما این امکان را می دهد تا از قبل برنامه‌ریزی کنید که با چه کسی ملاقات میکنید و می توانید با آن فرد از طریق Whova در ارتباط باشید.
همچنین این اپلیکیشن با دیجیتالی کردن کارت های ویزیت این امکان را به شما می دهد تا بتوانید با اشخاصی که جدیدا با آنها آشنا شده‌اید و ارتباط برقرار کرده اید، در ارتباط بمانید. همچنین، تمام برنامه‌های شما را سازماندهی می‌کند و رویدادها را در آینده به شما پیشنهاد می‌کند و شما با داشتن این اپلیکیشن مطمئن هستید که با افراد مناسب، در زمان و مکان مناسب دیدار و ملاقات خواهید کرد.

۸. برای رسیدن به اهداف شغلی تان از اپلیکیشن HabitBull استفاده کنید

حالا که به ‌تازگی هدف‌گذاری حرفه‌ای و شغلی کرده‌اید، حتما از اپلیکیشن HabitBull هم استفاده کنید تا برای رسیدن به آن اهداف خسته نشوید. و اهداف خود را با این اپلیکیشن به اشتراک بگذارید، مواردی را به عنوان هشداردهنده‌ تنظیم کنید که روی آن هدف ها کار کنند و پیشرفت خود را میتوانید با کمک این اپلیکیشن نظاره کنید؛ همه‌ی این کارها را فقط با چند کلیک می‌توانید انجام دهید. می‌توانید هر کاری را که برای خود برنامه ریزی کرده‌اید، در زمان بندی مناسب خودش دنبال کنید، بنویسید که چه چیزهایی برای شما مناسب هستند و چه چیزهایی نیستند تا برای شما همان چیزهایی که برای خود مناسب دانسته اید را به شما نشان دهد و چیزهای دیگر را فیلتر کند.

نتیجه گیری

با این هشت اپلیکیشن، برای ایجاد تغییرات جدی در شغل و حرفه‌ی خود آماده‌ی آماده خواهید بود. بنابراین تعلل نکنید و همین حالا آنها را دانلود کنید و موفقیت شغلی خود را رقم بزنید! امروزه روند شکل‌گیری و نابودی مشاغل دستخوش تحولات اساسی شده است، در حالی که مشاغل سنتی به‌مرور زمان در حال محو شدن هستند، مشاغل آنلاین و پرطرف‌دار در حال تغییر رویکردها و سبک کاری خود هستند.

آن‌ها در تلاش هستند تا سطح درآمدزایی خود را افزایش دهند و طیف گسترده‌ای از کاربران را جذب کنند. اما نکته‌ای که جا دارد در این مطلب به آن اشاره داشته باشیم این است که مشاغل جدید به‌معنای فرصت‌های جدید هستند. فرصت‌های جدید عمدتاً به متخصصان و افراد خبره روی خوش نشان خواهند داد، به‌گونه‌ای که این افراد قادر خواهند بود حتی از داخل منزل کارهای خود را انجام دهند.

Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید