working-freelancer

فریلنسر در واقع به معنای آزاد کاری است یعنی کسانی که برای خود کار میکنند. برای اینکه بتوان یک فریلنسر خوب بود باید در ابتدا هدف خود را مشخص کنید و برای خود برنامه ریزی دقیق داشته باشید. شاید این موضوع خیلی پیش پا افتاده باشد اما نکات موثری است که شما را در انتخاب بهترین مسیر کارتان هدایت میکند و گاهاً همین نکات پیش پا افتاده مسیر زندگی شما را هم نیز تغییر میدهد. در اینجا به تعدادی از نکات مهم اشاره میکنیم:

مطالب خواندنی : کسب و کار آنلاین موفق

۱-داشتن برنامه ای مشخص برای کسب و کار خود

۲۵ استراتژی یک فریلنسر موفق؛ با رعایت این نکات بیشترین درآمد را داشته باشید2

اولین و مهمترین کاری که در شروع باید انجام دهید برنامه ریزی است. یک دفتر یادداشت بردارید و شروع به نوشتن برنامه هایتان کنید.

۲-تمرکز داشته باشید

نوشتن باعث متمرکز شدن ذهن شما میشود و باعث میشود دقیق تر بتوانید برنامه خود را مشخص کنید و حتی باعث میشود از چالش هایی که ممکن است در مسیر حرکتتان پیش بیاید از قبل برنامه ریزی کرده باشید.

۳-از همکاران خود کمک بگیرید

۲۵ استراتژی یک فریلنسر موفق؛ با رعایت این نکات بیشترین درآمد را داشته باشید14

میتوانید برنامه هایتان را در اختیار همکار خود قرار دهید تا در حین انجام کار بتواند شما را راهنمایی کند. پس سعی کنید برنامه ای درست و دقیق را برای کارتان داشته باشید.

۴-برنامه ای روزانه داشته باشید

داشتن برنامه به قدری مهم است که نیاز است حتی به صورت هفتگی برای خود برنامه داشته باشید. در پایان و یا اول هر هفته میتوانید برای هفته جدید خود برنامه داشته باشید.

۵-اولویت بندی داشته باشید

۲۵ استراتژی یک فریلنسر موفق؛ با رعایت این نکات بیشترین درآمد را داشته باشید11

البته این امر بسته به کارتان دارد و باید توجه داشته باشید که هر چقدر کارتان حساس تر و بیشتر باید باید وقت بیشتری را برای برنامه های خود داشته باشید. شما با کمترین زمانیکه برای برنامه ریزی خود دارید میتوانید در یک هفته با هدف پیش بروید.

۶-از نرم افزارها استفاده کنید

برای شروع کار نیاز دارید تا از نرم افزارهایی استفاده کنید، حال میتواند این نرم افزارها آموزشی باشد و یا موارد دیگر به کارتان بیاید. تعدادی از نرم افزارها به صورت رایگان در اختیار عموم قرار میگیرد که میتوانید برای شروع کارتان از آنها استفاده کنید.

۷-همیشه از طرح های خود استفاده کنید

۲۵ استراتژی یک فریلنسر موفق؛ با رعایت این نکات بیشترین درآمد را داشته باشید13

کسی که میخواهد کار طراحی یک وب سایت را انجام دهد هرگز نباید از طرح های مشابهی که قبلا در بازار بوده است استفاده کند و باید تحقیق و مقالاتی را مطالعه کند و با استراتژی های مربوطه آشنا شود تا بتواند طراحی سایت را انجام دهد.

۸-یک لوگوی خاص طراحی کنید

برای اینکه بتوانید کار خود را در بازار استفاده کنید و برای خود مشتریانی را جذب کنید بهتر است کارهایی را انجام دهید که تاثیر مثبتی در جذب مشتری داشته باشید. یکی از آن کارها طراحی یک لوگو است که شما هم باید برای خود انجام دهید.

۹-برای خود تبلیغ کنید

۲۵ استراتژی یک فریلنسر موفق؛ با رعایت این نکات بیشترین درآمد را داشته باشید7

میتوانید کارت ویزیت هم برای خود طراحی کنید تا مشتریان زیادی را بتوانید بازاریابی کنید، آنها را از آن طریق به سایت خود دعوت کنید و از هنرهای خود در خصوص کاری که انجام میدهید صحبت کنید.

۱۰-یک وبلاگ یا یک وب سایت طراحی کنید

همانطور که در قسمت بالا هم اشاره کردیم داشتن وب سایت و یا حتی وبلاگ میتواند نقش مهمی در کارتان داشته باشد. این کار علاوه بر معرفی شما به عنوان یک فرد حرفه ای میتواند راهی باشد برای جذب مشریانتان.

۱۱-در فضاهای مجازی فعال باشید

۲۵ استراتژی یک فریلنسر موفق؛ با رعایت این نکات بیشترین درآمد را داشته باشید4

امروزه با پیشرفت تکنولوژی بسیاری از مردم کارهای خود را به صورت اینترنتی انجام میدهند و سعی میکنند برای انجام کارهایی که دارند از افراد متخصص استفاده کنند. پس سعی کنید در فضاهای مجازی هم با مشتریان خود ارتباط داشته باشید.

۱۲-زمانبندی برای دریافت سفارش داشته باشید

وقتی شروع به کار و دریافت سفارش از مشتریان خود کردید باید زمانبندی هم که از اصول مهم کارتان است را در نظر داشته باشید. باید بدانید که برای انجام پروژه ای که به شما محول شده است چقدر زمان لازم دارید این کار برای زمانی مهم است که چند پروژه را میخواهید انجام دهید.

۱۳-در صورت توانایی چند پروژه را انجام دهید

۲۵ استراتژی یک فریلنسر موفق؛ با رعایت این نکات بیشترین درآمد را داشته باشید3

اگر فکر میکنید که برای انجام پروژه های قبلیتان زمان بیشتری را لازم دارید پس تا اتمام آنها پروژه جدید را قبول نکنید. این کار باعث میشود که نتوانید انجام دهید و مشتریان از شما ناراضی باشند و در نتیجه کم کم آنها را از دست خواهید داد. پس قبل از شروع کار زمانبندی را حتما در نظر بگیرید.

۱۴-وب سایتتان را به روز رسانی کنید

بعد از ساخت وب سایت و گذاشتن مطالب در آن باید هر چند وقت یک بار آن را به روز رسانی کنید. مشتریانی که از سایتتان بازدید کرده اند و آنها را دعوت به بازدید کرده اید انتظار دارند تا مطالب جدیدی را از سایت شما بخوانند.

۱۵-انگیزه برای مشتریان خود ایجاد کنید

۲۵ استراتژی یک فریلنسر موفق؛ با رعایت این نکات بیشترین درآمد را داشته باشید8

مشتریان جدیدی که قصد ملحق شدن به سایت شما را دارند زمانیکه ببینند مطالب شما جالب نیست انگیزه به کار با شما را نخواهند داشت و ترجیح میدهند که پروژه شان را به افرادی دیگری بدهند. پس همیشه مطالب جالب و درسترا در سایتتان بگذارید.

۱۶-برخی از خدمات را به صورت رایگان انجام دهید

میتوانید برنامه بگذارید که مشتریانی که با شما از طریق سایتتان آشنا شدند و محصولات خود را از سایت شما خریداری کردند میتوانید امتیازاتی را در برایشان در نظر بگیرید و برخی از خدمات را به صورت رایگان برایشان انجام دهید. به طور مثال اگر شما یک طراح هستید میتوانید در وب سایت خود چند طرح را به صورت رایگان در صفحه خود قرار دهید.

۱۷-اهمیت به مشتریهایی که بار اول از خدمات شما استفاده میکنند دهید

با این کار خواهید دید که تعداد بازدیدکنندگان شما بالا رفته و در آینده فروش خوبی را خواهید داشت. میتوانید برای مشتریانی که دفعه اول است میخواهند  با شما کار کنند تخفیف ویژه ای در نظر بگیرید. با این کار میتوانید مشتریان زیادی را جذب کنید.

۱۸-نگاه تخصصی داشته باشید

همیشه به کاری که انجام میدهید ایمان داشته باشید و خود را هیچ گاه دست کم نگیرید و به کار خودتان با دید یک فرد متخصص نگاه کنید.

۱۹-پس انداز کنید

۲۵ استراتژی یک فریلنسر موفق؛ با رعایت این نکات بیشترین درآمد را داشته باشید10

افرادی که به صورت آزاد کار میکنند در بازه ای از زمان کارشان ممکن است با درآمد کمی مواجه شود. پس این احتمال را بدهید که حتی اگر شرایط کاری و فروشتان خوب است ممکن از زمانی کارتان کم شود. پس برای خود پس اندازی را در نظر بگیرید تا بتوانید در شرایط کاری کم از آنها استفاده کنید.

۲۰-مدیریت مالی داشته باشید

یکی از راه هایی که میتوانید انجام دهید داشتن حساب بانکی است. با این کار هم بخشی از درآمدهای خود را میتوانید پس انداز کنید و در روز مبادا از آنها استفاده کنید. در واقع شما با این کار مدیریت حساب هم یاد میگیرید که برای بازار کار آزادکارها بسیار موثر است.

۲۱-خلاق باشید

۲۵ استراتژی یک فریلنسر موفق؛ با رعایت این نکات بیشترین درآمد را داشته باشید5

خلاقیت ها بیشتر برای خود شما میتواند موثر باشد. به طور مثال اگر مکانی را برای شروع کار خود ندارید میتوانید از مکان فعلی خود بیترین بهره را بگیرید و با کمترین هزینه ها کار خود را شروع کنید. پس سعی کنید خلاق باشید. فقط کافیست کمی فکر کنید تا بهترین خلاقیت ها را در کارتان به کار ببرید و شاهد موفقیت خود باشید.

۲۲-فروتن باشید

سعی کنید با مشریان خود به درستی رفتار کنید و بعد از اینکه مشتریان زیادی را جذب کردید حس غرور نداشته باشید و همیشه در مقابل آنها فروتن باشید.

۲۳-از کمترین موجودی ها شروع به کار کنید

۲۵ استراتژی یک فریلنسر موفق؛ با رعایت این نکات بیشترین درآمد را داشته باشید12

اگر با رایانه کار میکنید و قدیمی است بهتر است همان سیستم را به روز کنید به جای اینکه رایانه جدیدی بخرید و مابقی پول خود را پس انداز کنید که در بالا هم به آن اشاره کردیم.

۲۴-داشتن ارتباطی خوب با مشتریان

باید جوری با مشتریان خود برخورد کنید که نشان دهید چقدر آنها برایتان مهم هستند و ارزش زیادی را برایتان دارند و کاری کنید که برای انجام کارهای بعدی که خواهند داشت شما را انتخاب کنند. زمانیکه با مشتریان خود صحبت میکنید سعی کنید از جملات مثبت استفاده کنید و همیشه به آنها بگویید که تمام تلاشتان را برای انجام کارشان انجام میدهید و در پایان کارتان نظر آنها را بپرسید.

۲۵-گرفتن نظرات از مشتریان

۲۵ استراتژی یک فریلنسر موفق؛ با رعایت این نکات بیشترین درآمد را داشته باشید1

اگر وب سایت دارید قسمتی را به نظرات مشتریان اختصاص دهیدو با این کار آنها متوجه میشوند که برای شما خیلی اهمیت دارند. از طرفی فراموش نکنید که مشتریان فعلی که دارید میتوانند بهترین تبلیغ برای شما باشند پس ارتباط خوبی را با آنها برقرار کنید.

نتیجه گیری

فریلنسر یا همان آزادکاری هم قوانین و شرایط کاری خاصی دارد که توجه به آنها میتواند برای شما موثر باشد. همیشه برای خود برنامه ریزی هدف مند داشته باشید و سعی کنید که همیشه آینده نگر باشید. برای کار خود اهمیت بدهید و سعی کنید ارتباط خوبی را با مشتریان خود داشته باشید. اولین کسی که میتواند نقش مهمی در کارتان داشته باشد خود شما هستید. باید روحیه ای قوی و مثبت داشته باشید تا بتوانید به درستی با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید. و همیشه برای کارتان برنامه ریزی داشته باشید تا بتوانید به یک فریلنسر حرفه ای تبدیل شوید.

Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید