یادآوری چند بازی نوستالژیک و اعتیادآور

اگر به تاریخ بازی های کامپیوتری و پلی استیشنی نگاهی بیندازیم بازی هایی بودند که علی رقم گرافیک ضعیف یا معمولیشان ساعت ها ما را پای سیستم مینشاندند و سرگرممان میکردند , بازی هایی که هنوز هم که هنوز است در خیلی از خانه ها و سیستم ها موجود است و بعضی وقت ها دلمان تنگ آن بازی ها میشود , شاید نسل جدید بازی ها با این همه پیشرفت گرافیکی و گیم پلی هنوز نتوانند طعم و مزه ی لذت بازی های آن زمان ها را به کاممان بیاورند . شاید برای نسل جدید گیمرها دانلود اینگونه بازی ها و حتی یادآوری آنها برای نسل قدیم گیمرهای کامپیوتر خالی از لطف نباشد .

 بازی نوستالژیک Gta Vice City

سال انتشار : ۲۰۰۲

بازی gta-vice-city-ios

تقریبا همه ی افرادی که در زمان های نه چندان دور (مثلا ده سال پیش) کامپیوتر مدل بالاتری نسبت به بقیه داشتند این سری مهیج از Gta در سیستمشان نصب بود . این بازی که بین مردم با عنوان Gta 4 نیز مطرح میشد تا سالها مورد لطف گیمرها قرار میگرفت و به جزو اولین بازی های سبک open world بود که توانست محبوبیت بسیار بالایی کسب کند . هر چند شرکت Rockstar Games قبل از این عنوان نیز چند عنوان از Gta را ساخته بود ولی هیچکدام نتوانستند محبوبیت نسخه Vice city را داشته باشند . در این بازی مانند تمامی نسخه های Gta شما در کالبد یک گاگستر و با کاراکتر سوم شخصی که در دست دارید در شهر پرسه بزنید , ماشین بدزدید , آدم بکشید , پول سرقت کنید و ماموریت ها را یک به یک انجام دهید تا شهرهای بیشتری برای شما باز شوند و شما پیشرفت کنید . وجود انواع سلاح های سرد و گرم , امکان خرید خانه , اضافه شدن ماشین های بیشتر و جذاب تر از ویژگی های این بازی بود . این بازی از سری های معتادکننده ی Gta بود که حتی الان نیز در بعضی سیستم ها بازی میشود و پس از ۱۳ سال جذابیت خود را از دست نداده .

 بازی نوستالژیک Stronghold Crusader

تاریخ انتشار : ۲۰۰۲

stronghold-crusader-6

بازی فوق العاده محبوب و اعتیادآور Stronghold crusader که در ایران به جنگهای صلیبی و بعضا به قلعه میشناسند یکی از موفق ترین بازی سبک استراتژیک است . بازی های استراتژیک عموما بازیهایی هستند که حول محور مدیریت منابع و مدیریت افراد میچرخند و عموما جزو اعتیادآورترین بازی ها هستند که وقت بسیار زیادی را از شما میگیرد . این بازی که تا همین الان نیز بسیار مخاطب و طرفدار دارد از سری بازی های استراتژیکی است که نبرد تاریخی جنگ های صلیبی را به تصویر میکشد و از سه بخش مرحله ای , انتخابی و آنلاین تشکیل شده است . بخش مرحله ای نیز به دو بخش داستانی و نبردی تقسیم میشود . در این بازی شما باید با ساختن کارگران مختلف منابع غذایی , منابع طبیعی و منابع ادواتی خود را مدیریت کنید و در نتیجه با کسب پول و سلاح به ساخت سرباز مشغول شده و حمله تان را آغاز کنید . البته در بخش داستانی شاید مراحل به گونه ی دیگری نیز باشند .

 بازی نوستالژیک tekken 3

تاریخ انتشار : ۱۹۹۷

tekken3

این بازی را که دیگر نگویید ! منبع خاطره و هیجان ! تقریبا همه ی افرادی که در گذشته پلی استیشن داشتند این بازی را روی آن اجرا میکردند و اصلا کنسول پلی استیشن (یا در اختصار قدیمی اش سونی) را با این بازی میشناختند , لذت نبرد تن به تن موقع میهمانی رفتن بسیار زیاد بود و ساعت ها نوجوان های آن زمان ها را سرگرم میکرد , شما در این بازی تعدادی مبارز را در اختیار خواهید داشت که با انتخاب هر کدام از آنها وارد سری مسابقات تیکن می شوید و باید با سایر بازیکنان مبارزه کنید و با شکست دادن هر بازیکن در هر مسابقه وارد مسابقه بعد شوید تا در نهایت با آخرین و قویترین مبارز مسابقه دهید. در این بازی هر بازیکن دارای ویژگی های منحصر به فرد خود است که بازیکن مقابل فاقد آن بوده و شما می توانید از این ویژگی ها برای شکست دادن حریف تان استفاده کنید. همچنین در این بازی از سبک های مختلف مبارزه تن به تن بهره گرفته شده که باعث جذابیت هر چه بیشتر بازی شده است .

البته عناوین متعدد دیگری همچون Call of Duty , IgI , world of warcraft , Counter Strike , Pes , Fifa و … نیز میتوانستند در این لیست قرار بگیرند که ما سه عنوان از آنها را خواستیم تا یادآوری کنیم . راستی اگر دوست دارید مطالب بیشتری در مورد بازی رو مطالعه کنید پیشنهاد میکنم بخش بازی Bilin رو هم ببینید.

Bilin
zoomtech

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید