کیفیت تصویر در تلویزیون های QLED سامسونگ

تلویزیون های QLED سامسونگ با کیفیت تصویر بالا و تولید حجم صد در صدی رنگ، یک پیشرفت بسیار مهم در صنعت تلویزیون محسوب می‌شوند. در ادامه به بررسی ویژگی‌هایی که کیفیت تصویر این سری تلویزیون را منحصربه‌فرد می‌کنند، می‌پردازیم.با Bilin(اخبار فناوری)همراه باشید.

معرفی سری QLED تلویزیون های سامسونگ یک پیشرفت بسیار مهم به خصوص در زمینه کیفیت تصویر بود. تا قبل از ظهور این تلویزیون‌ها، باید میان اندازه بزرگ تصویر و کیفیت عالی، یکی را انتخاب می‌کردیم. اما با تولد تلویزیون های QLED سامسونگ ، صفحه‌هایی غول آسا با اندازه‌ای تا 75 اینچ به دنیای نمایشگرهای خانگی وارد شد که کیفیت تصویر آنها حتی از بهترین تلویزیون‌های کوچک هم چشمگیرتر بود.

تلویزیون های QLED سامسونگ

جالب اینکه این سری از تلویزیون های سامسونگ اساسا با ابعاد بزرگ و با شروع از 55 اینچ عرضه شدند تا رویای همیشگی بسیاری از مصرف‌کنندگان در بردن پرده سینما به خانه خود را تحقق ببخشند. در ادامه نگاهی داریم به برترین قابلیت‌های تلویزیون QLED که در کنار هم کیفیت آن را از همه نمونه‌های مشابه بسیار متمایز کرده تا جایی که تنها عنوان کیفیت QLED یا کیفیت Q می‌تواند به درستی سطح آن را نشان دهد.

تلویزیون های QLED سامسونگ

حتما برای شما هم پیش آمده که در تلویزیون عادی‌تان وقتی روشنایی تصویر را از حد معینی بیشتر می‌کنید، رنگ‌های تصویر کدر شده و رنگ‌های نزدیک به هم دیگر قابل تشخیص نیستند. این تفاوت نمایش رنگ در نور کم و نور زیاد مفهومی است که به آن حجم رنگ می‌گویند. یعنی وقتی تلویزیون شما یک شی را در نور پایین به رنگ قرمز جگری نشان می‌دهد هر چقدر هم که نور را بیشتر می‌کنید این رنگ نباید تغییر کند، توانایی که تلویزیون‌های عادی تاکنون به طور کامل از آن بهره‌مند نبودند.

حجم رنگ 100 درصدی تلویزیون های QLED سامسونگ

تلویزیون های QLED سامسونگ اولین محصولات جهان بودند که توانستند حجم صد در صدی رنگ را تولید کنند. به این معنی که شما روشنایی تلویزیون را در هر مقداری که قرار دهید، رنگ تصویر با همان کیفیت و جذابیت اولیه نمایش داده خواهد شد. جالب اینکه از طرف دیگر این تلویزیون‌ها توانایی تولید روشنایی تا 1500 نیت را دارند که در مقایسه با تلویزیون‌های معمولی بسیار بیشتر است.

مطالب خواندنی : تلویزیون‌های سری پرچمدار براویا مستر سونی

تلویزیون های QLED سامسونگ

ترکیب این دو توانایی در کنار هم باعث می‌شود شما بتوانید فیلم‌های مورد علاقه‌تان را در هر شرایط روشنایی محیطی، حتی زیر نور آفتاب هم با کیفیت و درخشندگی خارق‌العاده تماشا کنید. البته تمایز و برتری تلویزیون های QLED سامسونگ صرفا به کیفیت تصویر آنها محدود نمی‌شود. کیفیت و زیبایی طراحی آنها باعث می‌شود تا مکملی چشم‌‌نواز برای هر سلیقه یا دکوراسیون باشند.

Bilin
Gadgetnews

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید