Kitty-Hawk-Flyer-02.jpg

مدت زیادی است که از شایعات مبنی بر قصد لری پِیج (Larry Page)، بنیانگذار گوگل، برای ساخت خودروهای پرنده می‌گذرد. در یک گواهی اختراع که چند سال پیش به ثبت رسیده، جزئیاتی از یک خودروی پرنده احتمالی برای کمپانی Zee Aero که متعلق به «پیج» است، شرح داده شده است. امّا اکنون به نظر می‌رسد که «پیج» در پشت پرده یک جایگزین جالب برای ماشین‌های پرنده باشد؛ یک هواپیمای شخصی بسیار سبک که نیازی به گواهینامه خلبانی دارد.


کیتی هاوک که Zee Aero از زیرمجموعه‌های آن محسوب می‌شود، اخیراً از یک نمونه اولیه هواپیمای تمام‌الکتریکی رونمایی کرده که تنها ۱۰۰ کیلوگرم وزن دارد. این نمونه اولیه تنها برای پرواز بر فراز آب‌ها در سفرهای تفریحی طراحی شده و معیارهای قانونی امریکا را برآورده کرده است. به گفته کیتی هاوک، تنها یک دقیقه برای یادگیری کار با این هواپیمای تک‌سرنشینه کافی است؛ هواپیمایی که در سطحی پایین‌تر از دسته فوق‌سبک (Ultralight) مطابق مقررات FAA قرار می‌گیرد و بنابراین نیازی به گواهینامه و لایسنس خلبانی ندارد.


تا پایان سال جاری میلادی، یک نسخه از «کیتی هاوک فلایر» در معرض فروش قرار خواهد گرفت که البته احتمالاً با نمونه اولیه تفاوت زیادی خواهد داشت و سر و صدای کمتری در داخل کابین دارد. کمرون رابرتسون (Cameron Robertson)، از مهندسان کیتی هاوک در این زمینه به نیویورک تایمز می‌گوید:

امیدواریم که این چیزی بیشتر از مفهوم هیجان‌انگیزی باشد که اکثر مردم در مورد ماشین‌های پرنده در سر دارند. البته این محصول و کارکرد آن، دقیقاً آن چیزی نیست که از آن انتظار داریم، ولی فکر می‌کند که این وسیله، نمایی از آینده را به تصویر می‌کشد.

در حالی که کیتی‌هاوک هنوز یک خودروی پرنده واقعی نساخته، این کمپانی برای نوأوری در زمینه‌های هواپیماها تنها نیست. کمپانی هلندی PAL-V اخیراً قبول‌سفارش را برای مدل تجاری پرنده‌اش که قابلیت پرواز در آسمان و حرکت در جاده را دارد، آغاز کرده است. اوبر و ایرباس نیز به دنبال ارائه خودروهای پرنده در آینده هستند.

 

pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید