SanDisk-Smallest-1TB-USB-C-Flash-Drive-640×360.jpg

هر سال با آغاز نمایشگاه CES بسیاری از تولیدکنندگان محصولات الکترونیکی نظیر لپ تاپ، تلویزیون و گوشی های هوشمند با یکدیگر به رقابت می پردازند و انواع ابداعات و گجت های هوشمند خود را رونمایی می کنند اما یکی از هیجان انگیزترین بخش این رقابت، رقابت بر سر جابجایی رکورد بیشترین میزان ذخیره سازی اطلاعات در یک فلش درایو تولید شده توسط مهندسان می باشد که امسال کمپانی San Disk توانسته است با معرفی کوچک ترین فلش USB-C با ظرفیت ۱ ترابابت این رکورد را به خود اختصاص دهد.

اما اگر به خاطر داشته باشید، کمپانی King Stone سال گذشته با معرفی یک فلش درایو DataTraveler Ultimate GT دوترابایتی توانست رکورد بیشترین حجم یک فلش درایو را بشکند اما تنها مزیت فلش درایو San Disk اندازه ی کوچک آن می باشد که نمونه ی اولیه ی آن سایز بسیار کوچکتری از فلش درایو کینگ استون دارد. این نمونه ی اولیه تمام قسمت درایور USB-C را در برگرفت است و کاربران می توانند به راحتی هم اطلاعات را به دستگاه اندروریدی و هم به لپ تاپ خود منتقل نمایند.

فلش درایو

اما این موضوع را حتما توجه داشته باشید که این فلش درایو تنها یک نمونه ی اولیه می باشد و هنوز به نمونه ی قابل تولید نرسیده، پس بدیهی است که هنوز هیچگونه اطلاعاتی در خصوص قیمت و زمان عرضه ی آن مشخص نباشد. اگر یک حساب سر انگشتی بزنیم، متوجه خواهیم شد که زمانی که یک هارد اکسترنال SSD یک ترابایتی با قابلیت USB-C در بازار با قیمت ۳۵۰ دلار به فروش می رسد، قطعا این فلش درایو کوچک قیمتی پایین تر از آن خواهد داشت، اکنون تنها باید منتظر باشیم تا قیمت و زمان عرضه ی آن به طور رسمی مشخص گردد.

 

zoomtech

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید