کم شدن فروش تویوتا C-HR به خاطر نبود سیستم AWD

کراس اوور جدید تویوتا C-HR از ابتدای سال جاری وارد بازار خودرویی آمریکا شده اما به نظر می‌رسد این خودرو به اندازه‌ای که ژاپنی‌ها امید داشته‌اند موفق نبوده است.


آمار فروش خودرو در آمریکا نشان می‌دهد تویوتا تنها 21889 دستگاه از این خودرو را فروخته که به‌طور قابل‌توجهی کمتر از فروش رقبایی چون شورولت تراکس و هوندا HR-V می‌باشد. تویوتا به خوبی از این شرایط آگاه است زیرا معاون فروش این برند در آمریکای شمالی اخیراً به Wards Auto گفته که نبود سیستم چهار چرخ محرک سفارشی باعث آسیب به ظرفیت فروش C-HR شده است.

C-HR
این خودرو یکی از معدود کراس اوورهایی است که آپشن چهار چرخ محرک نداشته و به زودی نیسان کیکس نیز همین رویه را دنبال خواهد کرد. معاون برنامه‌ریزی تولید نیسان آمریکای شمالی فکر نمی‌کند که کیکس همین مشکل C-HR را داشته باشد زیرا انتظار دارد این خودرو در آمریکا محبوب شود. به عنوان نتیجه نیسان انتظار دارد هرساله حداقل 50 تا 60 دستگاه از محصول جدید خود را به فروش برساند.


مدیر نیسان می‌گوید احتمالاً دلیل عدم موفقیت بالای تویوتا C-HR به خاطر قیمت بالای آن در کلاس خود است. او می‌گوید:

در آمریکا ارتباط فوق‌العاده‌ای بین ابعاد و قیمت خودروها وجود داشته و قیمت پایه 22500 دلاری C-HR نسبتاً بالاست.


برنامه‌ریز تولید نیسان می‌گوید کیکس کمتر از 19 هزار دلار قیمت خواهد داشت و مشتریانی که نیازمند سیستم چهار چرخ محرک باشند همواره می‌توانند مدل روگ اسپورت با بهای پایه 21420 دلاری را انتخاب کرده و سیستم چهار چرخ محرک سفارشی 1350 دلاری را به دست آورند.

 

pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید