کراس اوور جدید مزدا تنها برای بازار آمریکا

مزدا در حال توسعه کراس اوور جدیدی است اما این خودرو تنها در آمریکا عرضه خواهد شد.

رسانه اتوموتیونیوز در مصاحبه با مدیرعامل مزدا این خبر را منتشر کرده است. اگرچه جزئیاتی از این خودرو منتشر نشده اما انتظار داریم شاهد کراس اووری سه ردیفه یا هفت نفره برای قرار گرفتن در جایگاهی بین مدل‌های CX-5 و CX-9 هستیم. حدود نیمی از سبد محصولات مزدا در آمریکا را کراس اوورها تشکیل می‌دهند و البته 57 درصد فروش این کمپانی به کراس اوورها تعلق دارد. مدیرعامل مزدا می‌خواهد این سهم از فروش به 60 درصد برسد.
او گفت:

ما انتظارات بزرگی داریم. می‌خواهیم کسب‌وکار خود در آمریکا را گسترش دهیم.


Kogai تصریح می‌کند:

ما در واقع نوع بسیار متفاوت و جدیدی از شاسی‌بلند را در آمریکا معرفی خواهیم کرد. بخش تحقیق و توسعه ما با بخش آمریکای شمالی مزدا همکاری تنگاتنگی دارد.


این رویه شبیه استراتژی بکار رفته در تولید CX-4 برای بازار چین و ساخت CX-8 برای بازار داخلی ژاپن است.


کراس اوور جدید مزدا که در سال 2021 تولید خواهد شد احتمالاً نام CX-7 را به خود خواهد گرفت. صرف‌نظر از نام نهایی، خودروی جدید ظرفیت تولید سالانه 150 هزار دستگاهی در تأسیساتی خواهد داشت که با تویوتا ساخته می‌شود. سال پیش مزدا 112235 دستگاه کراس اوور CX-5 فروخت و لقب پرفروش‌ترین خودروی کمپانی را به خود اختصاص داد.


تولید کراس اوور جدید قدمی دیگر از مزدا برای افزایش سهم 1.7 درصدی کنونی از بازار است. مزدا با این میزان فروش از اکثر برندهای مطرح ژاپنی عقب بوده و تنها از میتسوبیشی جلوتر است. همچنین پلتفرم سبک‌وزن جدید، زبان طراحی نوین و تکنولوژی‌های جدید برای قوای محرکه از دیگر برنامه‌های مزدا برای کسب سهم بیشتری از بازار هستند.

Mazda CX-7

 

pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید