cell.jpg

کنترل قدرت سیگنال تلفن همراه در برخی شرایط اهمیت فوق‌العاده‌ای پیدا می‌کند. قدرت سیگنال شبکه موبایل در مواقعی همچون اتصال به اینترنت از طریق داده موبایل اهمیت زیادی داشته و کاربران به دنبال راهی برای تقویت آن می‌گردند.

میله‌های نمایش‌دهنده قدرت سیگنال تلفن همراه از جمله مواردی است که نه تنها از گوشی های هوشمند، بلکه از سال‌ها قبل در گوشی های موبایل عادی نیز در بالاترین قسمت نمایشگر وجود داشت. اکنون که برقراری تماس تنها بخشی از قابلیت‌های گوشی های هوشمند است، کمتر به آن‌ها توجه کرده و یا حتی وجودشان در نوار اعلانات را آزاردهنده می‌پنداریم، اما به محض پایین آمدن کیفیت تماس تلفنی و مخصوصا کاهش سرعت اتصال به اینترنت حین استفاده از داده موبایل، سیگنال تلفن همراه اهمیت زیادی برایمان پیدا می‌کند.

در زمان بروز مشکلات عادی همچون ضعیف شدن ناگهانی قدرت سیگنال تلفن همراه ، کاری به جز ری‌استارت کردن دستگاه و انتظار برای رفع ایراد از دستمان ساخته نیست. کاهش سیگنال‌های دریافتی اغلب در زمان‌ قرار داشتن در زیر زمین، محیط‌های بسیار شلوغ و پرتراکم شهری و یا هوای بارانی و طوفانی شدید رخ می‌دهد. در تمامی این شرایط، ارتباط گوشی موبایل با برج‌های مخابراتی به منظور دریافت سیگنال مختل می‌شود.

سیگنال تلفن همراه

بر اساس چهار میله نمایش داده شده در نوار نوتیفیکیشن نمی‌توان به طور دقیق قدرت سیگنال تلفن همراه بیان کرد، اما در دستگاه‌های اندرویدی روش دیگری برای انجام این کار وجود دارد تا بلکه بتوان وضعیت را به طور دقیق‌تر بررسی کرد. اما چطور باید توانایی سیگنال تلفن همراه را اندازه گرفت؟

هر چه عدد مربوط به سیگنال تلفن همراه پایین‌تر باشد، قدرت آن بیشتر است

در زمان ورود به بخش تنظیمات، اغلب سیگنال تلفن همراه به صورت عدی منفی نمایش داده می‌شود. بیشتر کاربران این موضوع را بد تلقی کرده و قرار داشتن علامت منفی را به معنی ضعف سیگنال دریافتی تلقی می‌کنند، اما این نحوه نمایش کاملا صحیح است. به همین دلیل در برخی دستگاه‌ها علامت منفی پشت سیگنال برای جلوگیری از اشتباه حذف می‌شود. در هر صورت برای ارزیابی باید در نظر داشت عدد پایینتر به معنی وضعیت بهتر است. پس قدرت سیگنال 80db– چندین برابر از سیگنال 95- دسی‌بل بیشتر است. سیگنال تلفن همراه در بهترین حالت چیزی حدود 50dBm– است. نزدیک شدن به 120dBm– به معنی از دست دادن کامل سیگنال است. اما این عدد را کجا می‌توان مشاهده کرد؟

وارد تنظیمات دستگاه اندرویدی خود شده و سپس به آخرین بخش یعنی About Phone وارد شوید.

سیگنال تلفن همراه

به دنبال گزینه Status و یا یک منوی Network بگردید. بسته به نسخه اندروید ممکن است این گزینه متفاوت باشد.

سیگنال تلفن همراه

اگر گوشی موبایل شما دو سیم کارته است، در صفحه بعد یکی از دو سیم کارتی که می‌خواهید قدرت سیگنال تلفن همراه را در آن بررسی کنید برگزینید.

سیگنال تلفن همراه

در این قسمت می‌توان میزان سیگنال تلفن همراه را مشاهده کرد. در برخی دستگاه‌ها ممکن است عبارتی تحت عنوان ASU یا واحد قدرت اختیاری (Arbitrary Strength Unit) نمایش داده شود که واحد اندازه‌گیری دیگری برای بررسی قدرت سیگنال است.

سیگنال تلفن همراه

در تصویر بالا، قدرت سیگنال شبکه موبایل در حالت عادی قرار دارد. هرچه عدد نمایش داده شده به 50- دسی‌بل نزدیک‌تر باشد، وضعیت بهتر خواهد بود.

Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید