ARIZO6-1-743×450.jpg

این سدان سایز متوسط که اندکی از چری آریزو ۵ بزرگتر است، قرار است طی سال جاری رهسپار بازار ایران شود اما آنچه چری آریزو ۶ را نسبت به سایر خودروهای چری در بازار متمایز می کند، سایز بدنه و مشخصات فنی آن است.

چری آریزو 6

چری آریزو ۶ مانند تیگو ۷ و آریزو ۵ از یک موتور ۱٫۵ لیتری توربو به قدرت ۱۴۷ اسب بخار نیرو می گیرد و این نیرو از طریق یک گیربکس CVT جدید راهی چرخ های جلو خواهد شد.

از این رو با توجه به قیمت حدود ۹۱ میلیونی چری آریزو ۵ توربو و قیمت حدود ۱۵۰ میلیون چری تیگو ۷، می توان حدس زد که آریزو ۶ در حد فاصل این دو مدل و با قیمتی در محدوده ۱۱۰ الی ۱۳۰ میلیون تومان راهی بازار ایران شود که بدین ترتیب شاهد رقابت مستقیم این مدل با خودروهایی نظیر کیا سراتو مونتاژی سایپا با قیمت بیش از ۱۱۰ میلیون، هیوندای اکسنت مونتاژی کرمان موتور با قیمت ۱۱۴ میلیون و انبوهی از خودروهای دست دوم نظیر مزدا ۳ و هیوندای النترا خواهیم بود.

چری آریزو 6

البته تجربه نحوه عرضه خودروهای فعلی توسط مدیران خودرو نشان داده است که این شرکت به لطف تبلیغات مستمر و شرایط فروش اقساطی جذاب می تواند خیل عظیمی از مشتریان را به سمت خود جلب کند و بنابراین شاید بتوان عرضه چری آریزو ۶ را زنگ خطری برای رقبای نه چندان پر فروش در این کلاس قیمتی دانست.

Bilin
Digiato

دیدگاه خود را در میان بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here