support-755×385

آیا شما تا به حال در زندگی خود چالشی را تجربه کرده اید ؟به طور مثال زمانی که احساس گرسنگی کردید و هیچ ایده ای نداشتید ؟شاید آن را در یک رابطه یا  کسب و کار یا شاید حتی وضعیت زندگی و مرگ داشته باشید.چگونه می خواهید یک طرز فکر ایجاد کنید که می تواند به شما کمک کند چالش ها را با آنچه که در راه شماست، برطرف کنید؟

چالش های شما در زندگی

واقعیت این است که در برخی مواقع زندگی، همه ما از طریق مبارزه می گذرد. اما ما باید انتخاب کنیم که چگونه به آن پاسخ می دهیم. ما قدرت ساختن یک ذهنیت غیر قابل توقف داریم. هر فرد زنده دارای  یک ظرفیت و  پتانسیل انسانی بی نهایت است.

۱- شناسایی چالش

با این تکنیک‌ها، هر چالشی را در زندگی پشت سر بگذارید2

یک چالش یک مشکل است که می دانیم می توانیم بر آن غلبه کنیم. قبل از اینکه وارد مبارزه شویم .ابتدا باید آن را شناسایی کنیم. مبارزه ،شخصیت را ایجاد می کند. اغلب لحظاتی است در زندگی که  ما به آن افتخار می کنیم وآن این است که در آن ما در عین ناتوانی  چیزی ارزشمند به دست آوردیم.

۲- تیم  بسازید

موفقیت یک ورزش تیمی است. هیچ کس آن را به تنهایی انجام نمی دهد، بنابراین سعی نکنید که  اولین نفری باشید که در دنیا آن را تنها انجام می دهد. همراه بودن با خانواده یا دوستان در زندگی خود حرکتی رو به جلو است. اگر چالش  ما بیش از حد زیاد باشد، میتوانیم یک تیم را تشکیل دهیم.

۳- تمرکز مثبت

با این تکنیک‌ها، هر چالشی را در زندگی پشت سر بگذارید6

 متأسفانه مغز ما یک تمایل طبیعی برای تمرکز بر تهدیدات و خطرات، دارد. برای از بین بردن این ساختار تکاملی، در طول روز تمرکز خود را بر آنچه که در مورد جهان اطراف شما مثبت است قرار دهید. تفکر مثبت و اعتماد به نفس داشته باشی برای غلبه بر یک چالش، باید اعتقاد داشته باشید که واقعا می توانید این کار را انجام دهید.

۴- احساسات خود را علامت بزنید

 عمل ساده نشانه گذاری احساس، فعالیت در مغز عاطفی را کاهش می دهد و فعالیت در زمینه مغز مرتبط با تمرکز و آگاهی را افزایش می دهد. بار دیگر که شما در یک چالش احساسی به دام افتادید که به شما آسیب می زند، احساسات را برچسب گذاری کنید تا خودتان را از آسیب جدا کنید. این به شما این امکان را خواهد داد که آگاهانه یکی از آنها را انتخاب کنید.

۵- یادداشت کنید

هر زمانی که خودتان را درگیر چالش های زندگی می کنید، چالش ها ذهن خود را یادداشت  کنید. این به شما اجازه می دهد از سرتان خارج شود و خودتان را از تاثیر آن جدا کنید. این  کار ،مغز آگاهانه را درگیر میکند در حالی که باعث کاهش اثرات مغز ناخودآگاه و عاطفی می شود.

۶- ورزش

برای حداقل سه روز درهفته، نوعی ورزش را انجام دهید. ثابت شده است که عادت ها را در تمام زمینه های زندگی بهبود می بخشد و اعتماد به نفس را افزایش می دهد وهمچنین انرژی شما را برای غلبه بر چالش های زندگی افزایش می دهد.

۷- به طبیعت بروید

با این تکنیک‌ها، هر چالشی را در زندگی پشت سر بگذارید7

تعامل با طبیعت کیفیت زندگی یک فرد و عملکرد مغز اورا نیز بهبود می بخشد. هر روز و یا حداقل یک بار در هفته اگر در یک شهر بزرگ زندگی کنید، به طبیعت روی بیاورید و در آرامش خارج از منزل به سر ببرید.

۸- موفقیت های خود را جشن بگیرید

لیستی از تمام موفقیت های خود را در زندگی تهیه کنید. تک تک. سعی کنید به حداقل ۵۰ مورد برسید. هر زمان که پیروزی را تجربه میکنید، آن را جشن بگیرید. این باعث می شود که اعمال مغز خود را مدیریت کنید تا اقداماتی را انجام دهید که موجب احساسات لذت بخش می شوند.

۹- سفر زمان

با این تکنیک‌ها، هر چالشی را در زندگی پشت سر بگذارید

تمام خاطراتی که اعتماد به نفس شما را سرقت کرده را فراموش کرده و به خاطرات خود معانی جدیدی ببخشید، به زمان بازگردید. خاطرات را می توان تغییر داده و حتی خاطرات دروغین را می توان بکار برد. این به این معنی است که شما به معنای واقعی کلمه می توانید به عقب برگردد و خاطرات خود را به سادگی با تصور کردن مکرر رویداد در حالی که به حالت مثبت درآمده است تغییر دهید.

۱۰- با امیدو انگیزه حرف بزنید

اگر هر روز از جملات افسردگی استفاده می کنید، شما افسرده خواهید شد. از کلمات مانند قدرتمند، غیرقابل توقف و اعتماد به نفس به عنوان بخش منظم واژگان روزانه خود استفاده کنید.

۱۱- دنبال پاسخ به سوالات جدید باشید

با این تکنیک‌ها، هر چالشی را در زندگی پشت سر بگذارید4

همه افکارها به دنبال سوالات و یا پاسخ به سوالات هستند. اکثر مردم سؤال می کنند که «چه چیزی در مورد من اشتباه است؟» یا «چرا نمیتوانم این کار را انجام دهم؟» اگر سؤالاتی را مطرح کنید، مغز شما پاسخی پیدا خواهد کرد. سؤال کنید که چطور این وضعیت را خوب بدانم؟ «چگونه می توانم این کار را انجام دهم؟ سوالاتی که از خودتان می پرسید، نحوه زندگی شما را شکل می دهند.

۱۲- برنامه ریزی

اگر درباره آینده صحبت کنید، این رویا است، اگر شما آن را درک کنید، ممکن است، اما اگر شما آن را برنامه ریزی کنید، واقعی است.” هر آنچه که شما می خواهید در زندگی خود انجام دهید، چالش هایی که می خواهید بر آن غلبه کنید در یک تقویم و برنامه بیاورید.

مطالب خواندنی : آیا میدانید آینده برایتان چه خواهد آورد غلبه بر نا امیدی از زندگی

۱۳- عمل کنید

چه کسی دوست ندارد موفقیت  بدست آورد؟ اگر می خواهید یک پاسخ به این چالش را بیابید، اقدام کنید . مهم نیست هدف شما بزرگ است یا کوچک، مهم این است که یک هدف در رابطه با چالش خود تنظیم کنید و آن را به اتمام برسانید.

۱۴-  ایجاد عادت های مثبت

کلید تسلط بر کنترل اراده خود  در برابر چالش، یادگیری نحوه ایجاد عادت های مثبت است. تمرین یک اقدام دلخواه را برای حداقل ۳۰ روز انجام دهید تا عادت جدید  را به صورت اتوماتیک انجام دهید . برای شروع تمرین، یک عادت دلخواه را به مدت یک ماه در جهت کمک به احساسات و کنترل زندگی خود انجام دهید.

۱۵– جمع آوری منابع

با این تکنیک‌ها، هر چالشی را در زندگی پشت سر بگذارید3

گاهی اوقات ما نمیتوانیم بر یک چالش غلبه کنیم، زیرا ما  منابع لازم را در دست نداریماگر ما در معرض آسیب زدگی قرار می گیریم یا  با موضوعی در درون خودمان درگیر هستیم، باید به همان اندازه منابعمان را نیز در نظر بگیریم. منابع می توانند شامل اشیاء، اطلاعات و دانش، انرژی فیزیکی و افراد باشند.

۱۶- تمرین، تمرین، تمرین

برای غلبه بر یک چالش، به ویژه اگر ما قبلا تجربه نکرده ایم، نیاز به تمرین دارد. ما باید قادر باشیم که بهتر شویم وافکار منفی  خودمان را کنار بگذاریم تا بپذیریم که ما می توانیم آن را چالش را از سر راه برداریم. برخی از چالش ها قابل پیش بینی نیست و ما نمی توانیم برای آنها برنامه ریزی کنیم. در این صورت، ممکن است هیچ وقت برای تمرین وجود نداشته باشد. اگر چالش شامل یادگیری یک مهارت و یا پیشرفت حرفه ما باشد، ما باید تمرین خیلی خوبی را داشته باشیم.

۱۷-شکست به معنای شکست نیست

با این تکنیک‌ها، هر چالشی را در زندگی پشت سر بگذارید5

هر فرد موفق، عادت خوش شانسی را تجربه می کند، نوعی از آنچه را که می توان به عنوان شکست نامید، تجربه کرده است. اما شکست به معنای شکست نیست. فرآیند یادگیری  همراه با محاکمه و خطا است. شکست تا حدودی اجتناب ناپذیر است.سعی کنید و دوباره امتحان کنید تا موفقیت آغاز شود.

۱۸-زندگی در حال

اگر ما در لحظه ای زندگی ، به ویژه وقتی که پایان کار در نظر ما نباشد، یک چالش می تواند به سرعت تبدیل به درد در مغز شود. به عنوان مثال یک کار بزرگ ممکن است شش ماه طول بکشد. اگر، یک ماه دیگر، ما در مورد پایان فکر کنیم، ذهن ما به سادگی از بین می رود. ما از طریق فعالیت روز به روز به اهدافمان دست می یابیم.

۱۹- ساده سازی مشکل یا چالش

با این تکنیک‌ها، هر چالشی را در زندگی پشت سر بگذارید8

هنگامی که با چالش روبرو می شوید آنرا مرحله مرحله به پیش ببرید. چالش را ساده تر از آنی که است کنید و با شکست مرحله به مرحله آن  گام بردارید. بعد از شکست  هر مرحله از چالش متوجه خواهید شد، که می توانید آن را انجام دهید.

۲۰- مسیر دیگری را در نظر بگیرید

امکان دارد چندین راهکار را امتحان کنید ولی به هدف خود نرسید اما نا امید نشوید، خوب اگر شما خود را در برابر یک دیوار آجری ببندید وقت آن رسیده که مسیر دیگری را دنبال کنید. باید پایداری خود را حفظ کنید و راه حل های دیگر را به کار ببرید.

۲۱- شکرگزار باشید

بخاطر شرایطی که در آن قرار دارید شکرگزار باشید. به دلیل اینکه خیلی از افراد چالش های سنگین تری از شما دارند.شاید شما توانایی داشته باشید یک ظرف غذا بخرید اما اگه ناراضی هستید به این یک ظرف غذا به یاد بیارید کسی هم هست حتی توانایی خرید آن را ندارد.

نتیجه گیری

زندگی پر از چالش هایی است که می تواند در حالات مختلف وجود داشته باشد. هر روز از زندگی  را که شروع می کنیم باید آماده و قوی باشیم. ما باید بدانیم چطور باید بر چالش هایی که با آن روبرو هستیم غلبه کنیم. وقتی زندگی سخت است ما باید بلند شویم و شرایط را مدیریت کنیم.

Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید