تصمیم-ناگهانی-دنیل-ریکاردو-و-پیوستن-به

دنیل ریکاردو با اعلام اینکه در پایان فصل جاری مسابقات فرمول 1 از تیم ردبول جدا شده و با قراردادی دو ساله به تیم رنو می‌پیوندد تمام طرفداران و کارشناسان را شوکه کرد.

همین هفته پیش بود که ریکاردوی استرالیایی به رسانه‌ها گفته بود تنها چند روز با امضای قرارداد جدید با ردبول ریسینگ فاصله دارد.

دنیل ریکاردو
ریکاردو در بیانیه‌ای ابراز امیدواری کرده که بتواند با تیم رنو به رده‌های بالای جدول رده‌بندی مسابقات فرمول 1 راه پیدا کند. او گفته است:

پیوستن به رنو احتمالاً یکی از سخت‌ترین تصمیمات دوران حرفه‌ای من بوده اما فکر می‌کنم زمان روبرو شدن با چالش‌های جدید فرا رسیده است.

این راننده محبوب فرمول 1 در ادامه می‌گوید:

من می‌فهمم که به منظور تحقق اهداف رنو و مسابقه دادن در بالاترین سطح راه زیادی پیش رو دارم اما من طی تنها دو سال تحت تأثیر تیم رنو قرار گرفتن و می‌دانم که هر بار رنو در مسابقه‌ای حضور یافته نهایتاً پیروز شده است.

جدا شدن از تیم ردبول ریسینگ و پیوستن به رنو یک ریسک بسیار بزرگ است. شبکه اسکای اسپورت فرمول 1 می‌گوید این حرکت ما را به یاد تصمیم لوئیس همیلتون در ترک تیم مک لارن و پیوستن به مرسدس در سال 2013 می‌اندازد. ریکاردو امیدوار است موفقیت همیلتون را تکرار کند اما واضح است که ریکاردو مسیر آسانی پیش رو نداشته و نیازمند خودرویی درجه‌یک برای آغاز کار است.

مطالب خواندنی : تخریب خودروهای لوکس توسط رئیس‌جمهور فیلیپین

دنیل ریکاردو
باور بر این است که عدم استفاده ردبول از پیشرانه‌های رنو در فصل آینده و قرارداد با هوندا به منظور تأمین پیشرانه در تصمیم ریکاردو برای ترک تیم نقش داشته است.


ریکاردو در زمان حضور در تیم ردبول توانسته 7 پیروزی، 29 پودیوم و 904 امتیاز را کسب کند. ظاهراً او علاقه خود برای راندن خودرویی را که بتواند برای قهرمانی بجنگد ابراز کرده اما تاکنون ردبول نتوانسته خودرویی به منظور رقابت با مرسدس و فراری ارائه کند.


این استرالیایی خوش‌خنده در تیم رنو با نیکو هالکنبرگ همکار خواهد شد. ردبول فعلاً گزینه جانشینی ریکاردو را اعلام نکرده است.

Bilin
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید