monaco-gp-1.jpg

در روزی که مسابقه موناکو به یک گشت‌وگذار کسل‌کننده بین راننده‌ها در خیابان‌های موناکو تبدیل شده بود، دنیل ریکاردو توانست قهرمانی را برای ردبول به ارمغان آورد. مسابقه بین پیشتازان همان‌گونه که شروع شده بود و به همان ترتیب نیز به پایان رسید.

مسابقه گرندپری موناکو
گرندپری موناکو در حالی آغاز شد که دنیل ریکاردو توانسته بود پول پوزیشن را به دست آورده و از خط نخست مسابقه را شروع کند. پشت سر او نیز سباستین فتل و لوئیس همیلتون قرار داشتند.

مسابقه گرندپری موناکو
مسابقه در خیابان‌های نسبتاً باریک موناکو با خودروهایی که تایرهای آن‌ها نیز نسبت به فصل قبل پهن‌تر شده به مفهوم تشکیل صفی از خودروهاست که سبقت‌گیری در بسیاری از قسمت‌های آن بسیار دشوار خواهد بود. به‌جز چند صحنه تصادف و سبقت‌گیری‌های کم هیجان، مسابقه موناکو تهی از شور و هیجان بود.

از وقایع مهم مسابقه باید به خروج فرناندو آلونسو به علت مشکل فنی در نیمه‌های رقابت اشاره کرد. مکس ورشتاپن نیز که در شروع مسابقه در جایگاه بیستم قرار داشت سرانجام توانست با رتبه نهم و کسب امتیاز به خانه برود. پشت سر فتل و همیلتون نیز، هم‌تیمی‌هایشان یعنی کیمی رایکونن و والتری بوتاس در مکان‌های چهارم و پنجم مسابقه را به پایان رساندند. در اواسط مسابقه مشکلی فنی برای ریکاردو به وجود آمده بود به‌گونه‌ای که امکان استفاده از دنده‌های هفتم و هشتم برای وی میسر نبود و قدرت پیشرانه نیز کاهش یافته بود اما با این وجود این راننده استرالیایی با مدیریت درست، رقبا را پشت سر خود نگه داشت و البته شاهد حمله خاص و خطرناکی هم از سوی آن‌ها نبود.


با این شرایط، ریکاردو با پرشی دو پله‌ای به رتبه سوم رانندگان این فصل رسید و البته جایگاه همیلتون و فتل نیز در صدر دست نخورده باقی ماند.

Bilin
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید