Techart-Panamera-Sport-Turismo-911-2.jpg

چند سال است که متخصصان موسسه تیونینگ تِک آرت مشغول به‌روزرسانی و ارتقای محصولات پورشه هستند. جدیدترین محصول این تیونر مشهور برای پورشه پانامرا اسپورت توریسموی جدید تدارک دیده شده و پکیج گرند GT نام دارد. معرفی عمومی این خودرو ماه آینده در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۸ خواهد بود.


این پکیج ارتقای تِک آرت گزینه‌های گوناگونی را پیش روی خریداران قرار می‌دهد که از جمله آن‌ها می‌توان به رنگ متفاوت بدنه اشاره کرد. مدل نمایشی این تیونر دارای رنگ سبز مسابقه‌ای سفارشی می‌باشد.


برای ایجاد ظاهری گیراتر، سیستم تعلیق این خودرو با کاهش ارتفاع مواجه شده و کیت بدنه پهن تِک آرت شامل قوس‌های چرخ بسط یافته، اسپویلرها و ورودی‌های گوناگون بوده و البته تمامی این‌ها با رینگ‌های ۲۲ اینچی فرمول IV و خروجی‌های فیبر کربنی اگزوز تکمیل می‌شود.


با قدم گذاشتن به داخل کابین شاهد پوشیده شدن اکثر سطوح با چرم ناپای سفارشی و دوخت‌های متضاد روی پانل درب‌ها، کنسول و داشبورد و… خواهید بود. این خودروی نمایشی همچنین دارای غربیلک فرمان اسپورت تِک آرت، پوشش سقف آلکانترا و تریم های رنگ سفارشی است.


اما همه‌چیز به ظاهر و کابین ختم نمی‌شود زیرا این تیونر روی بخش‌های فنی هم کار کرده است. تِک آرت ECU را ارتقا داده و سیستم اگزوز تیتانیومی جدیدی را نصب کرده و بدین ترتیب قدرت پیشرانه ۸ سیلندر ۴ لیتری از ۵۵۰ به ۶۴۰ اسب بخار رسیده و گشتاور نیز از ۷۶۸ به ۹۰۰ نیوتون متر جهش پیدا کرده است. به عنوان نتیجه، شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت پانامرا اسپورت توریسموی تیون شده از ۳٫۸ به ۳٫۴ ثانیه رسیده و البته کمپانی می‌گوید برای رسیدن به سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت تنها ۸٫۳ ثانیه زمان لازم است.


اما این خودرو تنها محصول تِک آرت در ژنو نخواهد بود زیرا مدل‌های ۹۱۱ GT3، ۹۱۱ R کابریولت، ۹۱۱ توربو S و شاسی‌بلند ماکان نیز در این رویداد مهم خودرویی حضور خواهند داشت.

 

Bilin
pedal

دیدگاه خود را در میان بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here