BMW-HP4-Race-HD-wallpaper-1.jpg

کم‌کم به واپسین ساعات سال 2017 میلادی نزدیک می‌شویم، سالی که از هر نظر که به آن بنگریم، دیوانه‌وار می‌نماید. در این اوضاع‌واحوال، ما نیز بر آن شدیم تا در پایان، نگاهی داشته باشیم به موتورسیکلت‌هایی مجنون وار –البته نه در حد مواردی چون کاوازاکی H2 و H2R- که در این سال پا به عرصه وجود نهادند. گفتنی است که این مقاله، دیدگاه وب‌سایت MCN را بیان می‌کند.

این شما و این هم جالب‌ترین موتورهای 2017:

KTM 1290 Super Adventure R

KTM 1290 Super Adventure R
می‌دانم در چه فکرید، یک “ادونچر”؟! این موتور چه چیز دیوانه‌واری دارد که در این لیست حضور یافته؟ به یاد داشته باشید که داریم درباره کی تی ام صحبت می‌کنیم، شرکتی که، خوشبختانه، موتورهایش به حوصله سر بر بودن معروف نیستند. سوپر ادونچر آر 1301 سی‌سی این کمپانی اتریشی، آخرین پرچم‌دار موتورهای ادونچر است که 160 اسب بخار نیرو در چنته دارد. 160 تا از سر یک موتور جاده‌ای هم زیاد است، چه برسد به آنکه برای آفرود هم طراحی شده باشد. اگر احساس شجاعتتان بالا زده، شاید بخواهید تمامی سیستم‌های کمکی – که از قضا کم هم نیستند – را خاموش کنید.

Ducati 1299 Superleggera

Ducati 1299 Superleggera
دوکاتی‌ها خاصند. خاص به نظر می‌رسند، حس خاصی دارند و این احساس خاص بودن را به شما هم تزریق می‌کنند. Superleggera نقطه اوج بی چون‌وچرای کارایی موتورهای دو سیلندر است. با برچسب قیمتی 72 هزار یورو و 156 کیلوگرم وزن، نیروی 215 اسب تنومند ایتالیایی را در اختیار راننده می‌گذارد. شاسی تک سازه (monocoque chassis)، ساب فریم، چرخ‌ها، سیستم تعلیق محور آونگی (swingarm) و بدنه تماماً از فیبرکربن ساخته شده‌اند. زیباتر آنکه، تنها 500 واحد از آن‌ها ساخته شده که آن‌ها نیز در اندک زمانی به فروش رسیدند.

Crighton CR700P

Crighton CR700P
شاید با آوردن این موتور کمی قوانینمان را دور زده باشیم، اما از آنجا که خود قانون‌گذاریم، پس مشکلی نیست. به احتمال زیاد تاکنون نامی از کرایتون CR700P نشنیده‌اید. این بدان دلیل است که کرایتون، موتوری تولید انبوه نیست. در حال حاضر، CR700P نمونه اولیه یک موتورسیکلت مسابقه‌ای موتور دوار (وانکل) است که ساعت‌ها زحمت مهندس برایان کرایتون پشت آن خوابیده. مرکبی 136 کیلویی با 200 اسب توان که از یک موتور 700 سی‌سی روتور دوقلو برخواسته، چه صدایی دارد؟

Honda X-ADV

Honda X-ADV
در نمایشگاه میلان 2015، هوندا با نمایش کانسپت یک ادونچر اسکوتر، همه را شگفت‌زده کرد. یک سال بعد، هوندا از محصول نهایی پرده برداشت و هنوز هم مردم مات و مبهوت مانده بودند. با تمام این‌ها، X-ADV واقعاً کار می‌کند. او اسکوتری کاملاً تواناست که در رده خود از برترین‌ها بوده و به‌شدت نیز کاربردیست. چه کسی فکرش را می‌کرد؟ حتی یکی از مدیران MCN هم تمام سال را با یکی از آن‌ها گذرانده و بی‌نهایت هم راضی به نظر می‌رسد.

BMW HP4 Race

BMW HP4 Race
بله، 2017 آن‌قدر دیوانه‌وار بود که سوپر لگرایی که پیش‌تر زیارت کردیم، تنها ابر موتورسیکلتی نبود که تقریباً تمام پیکره‌اش از فیبر کربن باشد. HP4 Race بی‌ام‌و از فریمی فیبرکربنی بهره برده تا روی ترازو، رقم عالی 149 کیلوگرم نقش ببندد. خب چقدر نیرو دارد؟ 215 اسب بخار. گفتنی است که HP4 اجازه جولان خارج از پیست را نداشته و برچسب قیمتی ناقابل و 68 هزار یورویی را یدک می‌کشد. دیگر اینکه هنگام فعال بودن کنترل کشش، صدایی دلپذیرش را باید به گوش جان شنید.

منبع: MCN

 

pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید