پرواز-استون-مارتین-با-ولانت-ویژن-کانسپ

استون مارتین از خودروی پرنده لوکس خود با نام ولانت ویژن کانسپت رونمایی کرد.

اگرچه مشخص نیست این خودرو آینده‌ای واقعی در حمل‌ونقل خواهد داشت اما استارت آپ ها و خودروسازان صاحب‌نام به دنبال باز کردن جای پای خود در این بخش از بازار هستند.


استون مارتین ولانت ویژن کانسپت با همکاری دانشگاه کرنفیلد، شرکت راه‌حل‌های هوا و فضای کرنفیلد و رولزرویس خلق شده است. این وسیله نقلیه طراحی بسیار مفهومی‌ای داشته اما ظاهر استون مارتین به ساخت پروتوتایپ عملکردی آن در دو سال آینده فکر می‌کند.

مطالب خواندنی : جدیدترین کراس‌اوورهای چینی


اطلاعات زیادی درباره این کانسپت منتشر نشده است. چیزی که می‌دانیم این است که ویژن کانسپت از قوای محرکه رولزرویس بهره برده اما مشخصات فنی آن اعلام نشده است.


طراحی کانسپت جدید استون مارتین همانند همه‌ی محصولات این خودروساز بسیار مهم بوده است. این طراحی حاصل تفکرات مدیر خلاف استون مارتین آقای مارک ریچمن بوده است، فردی که مسئول طراحی DB11، والکری، ونتیج جدید و DBS سوپرلگرا می‌باشد.

به خاطر تلاش‌های ریچمن این کانسپت دارای طراحی لذت‌بخش و روان‌تری در مقایسه با دیگر خودروهای پرنده بوده و از دو پره در جلو و پره‌ی مرکزی بزرگ به منظور تیک آف عمودی بهره برده است.


مدیر اجرایی استون مارتین آقای اندی پالمر گفته خودروهای پرنده نقش مهمی در کاهش ترافیک ایفا خواهند کرد.
او می‌گوید:

با رشد جمعیت در مناطق شهری، کاهش ترافیک و تراکم شهری بسیار به چشم می‌آید. ما باید به دنبال راه‌حل‌های جایگزین به این منظور باشیم. مسافرت هوایی نقش مهمی در آینده حمل‌ونقل بازی خواهد کرد و کانسپت ولانت ویژن حد نهایی چنین راه‌حلی می‌باشد.

پالمر اضافه می‌کند:

انسان‌ها همیشه به‌طور متوسط یک ساعت را در ترافیک هدر می‌دهند. ولانت ویژن کانسپت ما را قادر خواهد ساخت تا زودتر به سر کار برسیم. شهرها رشد خواهند کرد و همین امر اهمیت خودروهای پرنده را بیش از پیش نشان می‌دهد.

Bilin
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید