۱c7cb6b9-dce2-485f-9911-3a960e9ef82d
پردازنده های گرافیکی سری RTX

کمپانی انویدیا | این روزها با پیشرفت تکنولوژی و دستگاه های هوشمند، بسیاری از کمپانی تصمیم دارند تا یک قدم جلوتر عمل کنند تا بتوانند خواسته های مشتریان خود را برطرف نمایند. کمپانی انویدیا یکی از کمپانی های بسیار قدرتمند در زمنیه ی تولید پردازنده های گرافیکی می باشد که در رایانه ها و لپ تاپ ها این پردازنده های گرافیکی را مشاهده نموده ایم و به نوعی در این عرصه به عنوان یکی از برندهای پیشتاز به حساب می آید.

پردازنده های گرافیکی سری RTX

درست در زمانی که تصور می‌ کردیم خبری از کمپانی انویدیا در دنیای تکنولوژی نخواهد بود، شایعاتی در خصوص تغییر برند GTX در سری جدید پردازشگرهای گرافیکی این کمپانی به گوش رسید. کمپانی Nvidia تصمیم دارد تا از برند جدید RTX برای تولیدات جدید خود استفاده نماید. گویا اخیرا این کمپانی در ویدئوهای خود از برند GeForce RTX و Quadro RTX رونمایی به عمل آورده است.

کمپانی انویدیا

به نظر می رسد اصطلاح RTX مخفف تکنولوژی ردیابی اشعه‌ ها در زمان واقعی می‌ باشد که بر اساس گفته ها این پردازشگرهای گرافیتی در ابر کامپیوترهای این کمپانی نیز مورد استفاده‌ قرار گرفته است. بر اساس گفته های منابع معتبر، مدل کارت گرافیک Nvidia GeForce RTX 2080 به میزان ۸ درصد سریع‌ تر از کارت گرافیک های GTX 1080 Ti و به میزان ۵۰ درصد سریع‌ تر از کارت گرافیک های GTX 1080 خواهد بود. پردازشگرهای گرافیکی تیتانیومی مورد استفاده در این کارت های گرافیک حدود ۱۵ درصد سریع‌ تر از مدل Titan V و حدود ۵۰ درصد سریعتر از مدل GTX 1080 Ti خواهند کرد.

مطالب خواندنی : تجهیز تعدادی از موبایل های سامسونگ به نسل جدید چیپ های رم LPDDR5

البته لازم به ذکر است که هنوز این شایعات به واقعیت تبدیل نشده اند و احتمال دارد پس از رونمایی از سری جدید این کارت های گرافیک‌ فوق العاده خواهیم دید که چه اتفاقی خواهد افتاد و چقدر کارایی آن ها افزایش داشته است.

در ادامه با Bilin همراه باشید …

Bilin
zoomtech

دیدگاه خود را در میان بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here