پرداخت‌های میلیون دلاری خودروسازان برای حل‌وفصل قضیه تاکاتا

13 خودروساز طراز اول جهانی از جمله هوندا، جنرال موتورز، فورد، تویوتا و فولکس واگن مبلغ 130 میلیون دلار به منظور حل‌وفصل قضیه مربوط به افراد زخمی شده توسط کیسه‌های هوای معیوب تاکاتا پرداخت خواهند کرد.


این موضوع باعث حل مشکل ورشکستگی تاکاتا خواهد شد و به سیستم‌های ایمنی کلیدی اجازه خواهد داد تا این کمپانی را به مبلغ 1.6 میلیارد دلار خریداری نمایند. پرداخت مبالغ یاد شده باعث خواهد شد تاکاتا بتواند به ساخت کیت‌های باد شونده جدید به عنوان بزرگ‌ترین فراخوان تاریخ صنعت خودرو ادامه دهد.


یکی از وکلای این پرونده در مصاحبه با رویترز گفته که خودروسازان بین 80 تا 130 میلیون دلار به منظور پیشگیری از ورشکستگی تاکاتا پرداخت خواهند کرد.


به پشتوانه کمک‌های خودروسازان، کمیته‌ای از رانندگان زخمی شکایت خود را پس خواهند گرفت و تاکاتا از خطر ورشکستگی رهایی خواهد یافت. همچنین قربانیان کیت‌های باد شونده معیوب این کیسه‌های هوا قادر خواهند بود مبلغ 125 میلیون دلاری را که قبلاً توسط دپارتمان قضاوت آمریکا نگه ‌داشته به دست آورند.


یکی از مهم‌ترین خودروسازان درگیر این ماجرا هوندا است زیرا از 22 مورد فوتی گزارش شده در سراسر جهان 20 فوتی در محصولات این کمپانی بوده که اکثراً نیز در آمریکا گزارش شده‌اند. به همین خاطر هوندا با پرداخت هزینه‌های کامل به زخمی‌ها موافقت کرده است. در مقابل هوندا از شکایت‌های دیگر و جریمه‌ها و آسیب‌های بعدی مصون خواهد ماند.

 

[ad_2]
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید