پاکسازی یک لانه زنبور بزرگ و بسیار خطرناک از محلی مسکونی

زنبور بدون عسل خانه خود را با چسباندن الیاف جویده شده‌ی گیاهان به یکدیگر، به وجود می‌آورد و در طول فرآیندی طولانی و پرزحمت، لانه خود را به صورت لایه‌لایه، از ماده‌ای شبیه به کاغذ می‌سازد. با این حال اگر یک لانه‌ی زنبور را دیده باشید، ممکن است تصور کنید که ابعاد چنین سازه‌ای نمی‌تواند خیلی بزرگ باشد؛ اما در کمال تعجب ویدیویی که توسط جود ورت (Jude Verret)، متخصص دفع حشرات از ایالت لوئیزیانا در اینترنت وایرال شده،‌ عکس این تصور را ثابت می‌کند.

پاکسازی یک لانه زنبور بزرگ و بسیار خطرناک از محلی مسکونی + ویدیو

ورت دوازده سال است که به کار پاکسازی لانه زنبور و حشرات مشابه مشغول بوده و همانطور که در مورد کلیپ پخش‌شده اظهار کرده است، در طول فعالیتش تاکنون چنین حجمی از حشرات را که در محلی خانه ساخته باشند،‌ ندیده است. او این ویدیوها را با یک دوربین گوپرو تهیه کرده و همانطور که در ادامه مطلب خواهیم دید،‌ لایه‌های متعدد الیاف کاغذ مانندی که در طول مدتی طولانی بر روی یکدیگر و در انبار یک منزل ساخته شده‌اند را از بین خواهد برد.

این شما و این هم بخشی از فرآیند پاکسازی لانه زنبور بدون عسل در خانه‌ای از ایالت لوئیزیانا:

کمتر از 30 ثانیه پس از شروع پاکسازی،‌حشرات از کار ورت خشمگین می‌شوند و به او و دوربینش حمله می‌کنند. صدایی هم که در ویدیو شنیده می‌شود، حاصل برخورد زنبورها به دوربین گوپرو بوده که از تخریب لانه خود ناراضی هستند. این متخصص پاکسازی کار خود را در 45 دقیقه انجام می‌دهد با وجود حمله مداوم حشرات، لانه زنبور عظیمی که در ویدیو دیدم را از بین می‌برد.

در ادامه بخش دوم ویدیو پخش‌شده توسط ورت را می‌بینیم:

ورت اظهار کرده است که حشرات ساکن این لانه زنبور از نوع Yellowjacket بوده، طولی بیشتر از 1.3 سانتی‌متر دارند و در ایالت‌های جنوبی آمریکا یافت می‌شوند. البته این نوع حشره برای ساخت لانه‌های بزرگی که تا سال‌ها در آب و هوای گرم جنوب ایالات متحده دوام می‌آورند و اکثرh در مناطق کم رفت ‌و آمد قرار گرفته‌اند،‌ معروف‌ است.

با وجود اینکه متخصص‌های دفع حشرات برای چنین اقداماتی از محافظ‌های مخصوص به منظور پوشاندن کل بدن خود استفاده می‌کنند، در حین پاکسازی چند زنبور موفق می‌شوند که نیش خود را از لباس‌های محافظ رد کنند؛ ورت می‌گوید که زنبورهای زیادی داخل لانه تخریب‌شده در کلیپ‌ها وجود داشتند، اما در کمال تعجب، هیچ یک از آن‌ها او را در طول این 45 دقیقه نیش نزدند.

شاید تصور کنیم که نیش این حشرات مشکلی را برای بدن ایجاد نمی‌کند، اما ورت اظهار کرده است که تنها 5 تا 6 بار گزیده شدن توسط زنبورهای جنوب آمریکا کافی است تا کار فرد به بیمارستان بکشد و اگر کسی بدون تجهیزات محافظتی به یک لانه زنبور به این بزرگی نزدیک شود، زنده ماندن او چیزی شبیه به معجزه است!

در پایان فرآیند پاکسازی، ورت لایه‌های لانه را بر روی زمین پخش کرد و برای نشان دادن حجم کار، در کنار آن‌ها دراز کشید:

پاکسازی یک لانه زنبور بزرگ و بسیار خطرناک از محلی مسکونی + ویدیو

Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید