merc-e-class-v60.jpg

ولوو V60 به تازگی معرفی شده است، یک استیشن لوکس میان‌سایز که از همان شاخصه‌های طراحی برادر بزرگ‌تر یعنی V90 استفاده کرده تا به مصاف رقبای تثبیت شده آلمانی برود.


اروپایی‌ها این فرصت را دارند تا ولوو V60 را با سه استیشن لوکس آلمانی یعنی آئودی A4 آوانت، ب ام و سری 3 تورینگ و مرسدس C کلاس استیت مقایسه کنند. محصول آئودی از سال پیش تاکنون در بازار حضور داشته درحالی‌که باواریایی ها نسل جدید سری 3 تورینگ را معرفی خواهند کرد. مرسدس نیز اخیراً C کلاس استیت را به اتاق عمل برده است.


در آمریکا تنها ب ام و سری 3 تورینگ و نسخه آلرود آئودی A4 ارائه می‌شود. از نقطه نظر فنی شما می‌توانید نسخه استیشن بیوک رگال را نیز رقیب ولوو V60 محسوب کنید.


در این نوشتار ما تصمیم داریم V60 را در برابر مرسدس C کلاس استیت به روز قرار دهیم. هر دو خودرو در نمایشگاه ژنو 2018 معرفی عمومی خود را جشن می‌گیرند و ولوو قطعاً توجه زیادی را به خود جلب خواهد کرد زیرا V60 عضو جدید این کلاس بوده و نمونه‌ای فیس‌لیفت نیست.


البته مرسدس C کلاس استیت نیز دارای تکنولوژی‌های S کلاس و پیشرانه‌های جدید بنزینی، دیزلی و پلاگین هیبریدی می‌باشد. اطلاعات فنی این پیشرانه‌ها در ژنو منتشر خواهد شد.


از طرف دیگر ولوو V60 جدید ابعاد بزرگ‌تری دارد. همین ابعاد بزرگ‌تر باعث شده این سوئدی خوش‌تیپ کابین جادارتری داشته باشد. طول این خودرو 4761 میلی‌متر بوده درحالی‌که مرسدس طول 4702 میلی‌متری دارد. صندوق‌عقب ولوو حجم 529 لیتری داشته و مرسدس از محفظه بار 490 لیتری سود می‌برد.


هر دو رقیب از جمله شیک‌ترین خودروهای کلاس خود بوده اما خب شباهت زیاد آن‌ها با دیگر اعضای خانواده را نباید از یاد برد.


در جایی که ولوو شاخصه‌های طراحی عضلانی را بکار برده مرسدس فرم گردتر و ارگانیکی دارد.


بد نیست به کابین هر دو خودرو نیز سر بزنیم. هر دو خودرو جو دوست‌داشتنی‌ای داشته و در کابین آن‌ها شاهد کیفیت فوق‌العاده و حس گران‌بها بودن هستیم. ویژگی‌هایی همچون پشت آمپرهای دیجیتال و صفحه‌نمایش بزرگ سیستم اطلاعات سرگرمی با تمامی تجهیزات خیال‌انگیز در این دو خودرو دیده می‌شوند.


همه‌چیز به علاقه شخصی شما درباره زبان طراحی دو کمپانی بستگی دارد اما مشتریان واقعی شاید فاکتورهای دیگری را درباره خرید ولوو V60 یا مرسدس C کلاس استیت در نظر بگیرند.


انتخاب شما کدام خودرو است؟ کلاس استیشن‌های لوکس میدسایز پذیرای عضو جدیدی بوده اما همه خریداران خودروی جدید را انتخاب نمی‌کنند. منتظر نظرات گران‌بهای شما هستیم…

Bilin
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید