audi-a7-sportback-render-vs-official-image.jpg

حتماً در پدال با مطالبی درباره تصاویر جاسوسی و رندرها و تصاویر غیررسمی از محصولات روز دنیا مواجه شده‌اید. همان‌گونه که می‌دانید این تصاویر دیجیتالی چیزی بیشتر از یک تصویر ساده در تاریکی بوده زیرا طراحان زبردستی رندرهای ویژه‌ای را با تکیه بر تصاویر جاسوسی جدید طراحی می‌کنند.


البته زمانی که خودروی موردنظر به‌صورت رسمی معرفی شود آن موقع می‌توان قضاوت دقیقی درباره میزان نزدیکی این رندرها به واقعیت داشت. در ادامه شما را با 11 رندری آشنا می‌کنیم که سایت Motor1.com طراحی کرده بود و اکثر آن‌ها شباهت زیادی به نمونه واقعی دارند.

  • شورولت کوروت ZR1

رندر شده: اول سپتامبر 2017

رونمایی رسمی: 12 نوامبر 2017

میزان دقت: A

شورولت کوروت ZR1 چندین بار در حال تست در پیست نوربرگ رینگ مشاهده شده و هیچ ابایی از نمایش بال عقب بزرگ، ورودی‌های هوا بزرگ و تغییرات آئرودینامیکی نداشته است. این تغییرات کار ما در تبدیل تصاویر جاسوسی به رندرها را آسان‌تر کرده‌اند. در تصاویر تهیه شده می‌توان شباهت زیاد نمونه رندر و واقعی را مشاهده نمود.

رندر شده: 4 آگوست 2017

رونمایی رسمی: 5 نوامبر 2017

میزان دقت: B

دومین نسل نیسان لیف تغییرات زیادی نسبت به نسل پیشین خود داشت. رندر ما که یک ماه پیش معرفی لیف جدید تهیه شده بود کاملاً دقیق بود. حتی تشخیص اینکه کدام نسخه واقعی است سخت بوده اما با بررسی دقیق‌تر می‌توان گفت که چراغ‌های جلو اندکی متفاوت بوده و سپر جلو نیز فاقد برخی جزئیات نمونه واقعی است اما در کل طراحی هر دو بسیار شبیه است.

رندر شده: 16 ژوئن 2017

رونمایی رسمی: 29 نوامبر 2017

میزان دقت: B

به لطف تصاویر جاسوسی متعدد و پروتوتایپ های تقریباً بدون پوشش از نسل جدید مرسدس CLS طراحان کار سختی در رندر کردن این خودرو نداشته است. CLS جدید چند ماه پیش از معرفی رسمی به‌صورت مجازی تصور شده است. هر دو نمونه در کل کاملاً مشابه بود هرچند خیزهای روی کاپوت مشابه نبوده و خط کناری که به دستگیره درب‌ها می‌رسد نیز در دو تصویر متفاوت نشان می‌دهد. در رندر این خودرو شاهد تریم مشکی براق در اطراف ورودی‌های هوای سپر جلو هستیم که در نمونه تولیدی نیز دیده می‌شود.

  • بنتلی کانتیننتال GT

رندر شده: 12 می 2017

رونمایی رسمی: 29 آگوست 2017

میزان دقت: A

بنتلی با معرفی کانسپت EXP 10 Speed 6 پیش‌نمایشی از نسل جدید کانتیننتال GT داشت. طراحان بنتلی تغییرات شدیدی در استایل بیرونی این گرند تورر صورت نداده و از آنجایی که ما از این موضوع مطمئن بودیم رندر بسیار دقیقی از آن را به تصویر کشیدیم. البته برخی جزئیات سپر جلو کمی متفاوت بوده و خیز کناری که از چراغ جلو به گلگیر عقب می‌رسد کمی تفاوت را نشان می‌دهد اما این موارد جزئیات کوچک بوده و طرح کلی همان است.

رندر شده: 5 می 2017

رونمایی رسمی: 21 سپتامبر 2017

میزان دقت: A

زبان طراحی جدید ولوو در مدل‌های XC90 و XC60 تحسین همگان را به همراه داشته بنابراین طبیعی بود که برادر کوچک‌تر نیز از همین سبک طراحی سود برد. صادقانه باید گفت کانسپت 40.1 ولوو در خلق رندرهای مربوط به XC40 جدید کمک شایانی به طراحان ما نمود. همان‌گونه که می‌بینید تفاوت‌های بسیار کمی بین نمونه مجازی و واقعی این خودرو وجود دارد.

رندر شده: 24 فوریه 2017

رونمایی رسمی: 12 ژوئن 2017

میزان دقت: C

پیش‌بینی ظاهر کراس اوور جدید و کوچک هیوندای کمی سخت بود زیرا تا دقیقه آخر نمی‌شد طراحی آن را حدس زد. با این وجود در بخش جلو می‌شد چراغ‌های جلوی نه چندان مرسوم را که سریعاً ما را به یاد جیپ چروکی می‌انداخت تا حدی تشخیص داد. در نهایت کنای اصلی ظاهر بهتری داشته و البته باید گفت تفاوت‌های بین نمونه مجازی و واقعی به چشم می‌آیند. در رندر این خودرو نمی‌توان میله افقی بالای جلوپنجره، جزئیات کرومی بخش پایین درب‌ها و تریم مشکی ستون عقب را دید. همچنین تفاوت‌هایی بین سپر و جلوپنجره وجود دارد.

  • آئودی A7 اسپورت بک

رندر شده: 9 فوریه 2017

رونمایی رسمی: 19 اکتبر 2017

میزان دقت: B

ما آئودی و تغییرات صورت گرفته در طراحی نسل‌های جدید محصولات این کمپانی را می‌شناسیم و به همین خاطر تصور نسل جدید A7 اسپورت بک سخت نبوده است. این کمپانی آلمانی با چراغ‌ترمز ممتد روانی که اولین بار در سدان پرچم‌دار A8 دیده شده ما را سورپرایز کرد اما اوضاع درباره A7 اسپورت بک کمی فرق می‌کرد. باید گفت برخی از این عناصر در نمونه مجازی و واقعی متفاوت بوده و مهم‌ترین آن‌ها شکل چراغ‌های جلوی و چگونگی کشیده شدن خط سقف به سوی عقب است.

رندر شده: 13 ژانویه 2017

رونمایی رسمی: 11 جولای 2017

میزان دقت: B

آئودی گفته بود که A8 جدید از نظر طراحی پیشرفته‌تر خواهد بود اما واقعیت این است که در این خودرو شاهد تکامل طراحی هستیم. رندرهای این خودرو با نمونه واقعی و تولیدی تفاوت‌های زیادی ندارند. البته این رندرها دقیقا نشان دهنده نسل جدید A8 نبوده زیرا کاپوت نسخه رندر شده خیزهای بیشتری دارد. جلوپنجره نمونه تولیدی قدبلندتر بوده و با چراغ‌های بزرگ‌تری احاطه شده است. این موارد از واضح‌ترین تفاوت‌های بین دو نسخه بوده اما تفاوت‌های دیگر چندان چشمگیر نیستند.

رندر شده: 6 ژانویه 2017

رونمایی رسمی: 9 ژانویه 2017

میزان دقت: D

رندر این خودرو که تنها سه روز پیش از معرفی رسمی در نمایشگاه خودروی دیترویت طراحی شد تفاوت‌های زیادی با نمونه تولیدی دارد. در تصویر مجازی که از LF-LC الهام گرفته تفاوت‌های قابل‌توجهی نسبت به مدل اصلی دیده می‌شود. چراغ‌های جلو به واحدهای روز روشن LED رسیده درحالی‌که LS دیجیتالی دارای چراغ‌های جداگانه‌ای است. همچنین فینیش متالیک جلوپنجره نیز دارای الگوی متفاوتی است.

رندر شده: 23 دسامبر 2016

رونمایی رسمی: 7 مارس 2017

میزان دقت: C

در تصویر دیجیتالی این خودرو بال عقب گیرا را شاهد هستیم اما نمونه تولیدی فاقد آن است. همچنین سپر جلوی نمونه مجازی به همراه موقعیت لوگوی آئودی و اسپویلر لبه‌ای جلو با نمونه تولیدی تفاوت دارند.

  • پورشه پانامرا اسپورت توریسمو

رندر شده: 17 دسامبر 2016

رونمایی رسمی: 1 مارس 2017

میزان دقت: A

اگر واترمارک سایت motor1.com نبود احتمالاً نمی‌توانستید تفاوت بین هر دو تصویر را تشخیص دهید. طراحان پورشه در تبدیل پانامرا به مدل کاربردی‌تر واگن کار زیاد سختی انجام نداده و به همین دلیل است که رندر منتشر شده کاملاً شبیه نمونه تولیدی است.

pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید