همگام سازی Messages در تمام دستگاه‌ های اپل

اپلیکیشن پیامرسان اپل، برای همگام سازی با iCloud، با استفاده از iOS 11  و  macOS High Sierra، یک ویژگی کاربردی و جدید ارائه کرده و نام آن را Messages on iCloud گذاشته است. با استفاده از این قابلیت، در زمان Sign شدن در دستگاهی دیگر هم میتوان تمام مکالمات شما به شکل خودکار از طریق iCloud روی دستگاه جدید همگام سازی شده و به صورت اتوماتیک در برنامه Messages نشان داده شوند. ویژگی همگام سازی Messages در تمام دستگاه‌ های اپل میتوان خیلی مفید باشد. با Bilin (اخبار علم و فناوری)همراه باشید.

مثل iCloud Photo Library، این ویژگی جدید آی کلود، به طور مداوم تمام گفتگوها، ضمیمه ها و پیوست ها را در دستگاه های مک، آیفون، آیپد و آیپاد تاچ همگام سازی کرده تا با اینکار به حافظه ذخیره سازی نیز کمکی کرده باشد. براساس این ویژگی، اگر یک پیام را از یک دستگاه خود حذف کنید، این پیام به صورت خودکار از تمام دستگاه هایی که با آیدی خود وارد شده اید هم حذف خواهد شد.

 

نحوه همگام سازی Messages در تمام دستگاه‌ های اپل

قبل از شروع همگام سازی پیام ها در دستگاه های اپل بهتر است بدانید که موارد زیر لازم هستند :

 • آیپاد تاچ، آیفون و یا آیپد باید سیستم عامل iOS 11 یا بالاتر داشته باشند.
 • سیستم مک باید سیستم عامل macOS High Sierra یا بالاتر داشته باشد.
 • هم اکنون این ویژگی به صورت مستقیم قابل پشتیبانی از اپل واچ نیست.

مزایای استفاده از Messages on iCloud

همانطور که گفته شد، با استفاده از این ویژگی میتوانید تمام پیام های خود را در iCloud ذخیره کنید، پس همه گفتگوها و ضمیمه های شما در زمان وارد شدن به برنامهMessages  در دستگاه جدید نیز نشان داده خواهند شد. برنامه Messages آخرین مکالمات و چت های شما در دستگاه جدید را با استفاده از iCloud دریافت می کند اینکار به صرفه جویی از فضای حافظه شما در دستگاه های اپل کمک می کند. همینطور این ویژگی منجر به پشتیبانی گیری  iCloud با حجم کمتر و سرعت بیشتر می شود.

در صورتی که تنها iCloud را داشته و به اینترنت اتصال داشته باشید، از دیتابیس Messages در دستگاه iOS در iCloud بکاپ  گرفته نمی شود. در نتیجه مهم ترین کاری که باید انجام دهید، این است که اندازیه و حجم دیتابیس پیام رسان را روی دستگاه خود بررسی و کنترل کنید.

 

نحوه فعال کردن ویژگی Messages on iCloud

برای داشتن این ویژگی، باید آن را به صورت جداگانه در آیپد، آیفون، آیپاد لمسی و یا مک خود فعال کنید.

در آیفون و آیپد

 • وارد تنظیمات دستگاه خود شوید.
 • روی اپلیکیشن Messages کلیک کنید.
 • دکمه گزینه Messages on iCloud را فعال کنید.

اگر برای اولین بار است که این ویژگی را برای خود فعال می کنید، دستگاه شما میبایست دیتابیس Messages را به iCloud آپلود کند. اینکه این آپلود چقدر به طول بیانجامد، به تعداد چت و پیوست هایی که در این برنامه پیامرسان دارید، بستگی دارد.

مک

 • روی مک خود پیام رسان Messages را باز کنید.
 • از قسمت منوی بالای صفحه برنامه Messages گزینه Preferences را انتخاب کنید.
 • از پنجربه تنظیمات برنامه Messages روی تب Accounts کلیک کنید.
 • حساب iMessage را از لیستی که در سمت چپ قرار داشته انتخاب کنید و سپس گزینه «Enable this account» را اگر خاموش و غیر فعال است، تیک بزنید.
 • در آخری تیک گزینه «Enable Messages on iCloud» را بزنید.

پیامرسان Messages دانلود و دریافت آرشیو مکالمات را از iCloud شروع می کند شاید با توجه به تعداد مکالمه های ذخیره شده در اکانت اپل آیدی کمی زمان ببرد. در صورتی که این ویژگی در آیپد، آیفون، آیپاد تاچ یا مک فعال باشد، پیامی با محتوای فعال کردن این قابلیت در مک نشان داده می شود و برعکس. در صورتی که روی گزینه Allow ضربه بزنید، به این معنی است که ویژگی Messages on iCloud را فعال کرده ‌اید.

 

نحوه همگام سازی دستی Messages به iCloud

قبل از اینکه ویژگی جدید Messages on iCloud را در تمام دستگاه های مورد نظر خاموش کنید، فکر خوبی است که از برنامه پیامرسان خود یک همگام سازی نهایی با iCloud داشته باشد.

در آیفون و آیپد

 • وارد منوی تنظیمات دستگاه اپل خود شوید
 • روی برنامه پیامرسان Messages کلیک کنید
 • سپس روی لینک Sync Now که درست زیر Messages on iCloud قرار دارد، کلیک کنید.

 


Bilin

zoomtech

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید