HD820mood1z.0.jpg

هدفون سنهایزر اچ دی 820 (Sennheiser HD 820) در نمایشگاه CES 2018 معرفی شد. با وجود تعدد هدفون‌ های معرفی شده در این رویداد، هدفون سنهایزر HD 820 جزو بهترین نمونه‌هایی است که تاکنون دیده‌ایم.

برای بسیاری از افراد در جستجوی یک هدفون گیمینگ، هدفون سنهایزر اچ دی 800 اس یکی از بهترین گزینه‌های پیش رو است. اغلب گیمرهایی که هدفون‌های گیمینگ متعددی را تجربه کرد‌ه‌اند، این موضوع را تایید می‌کنند. این کاربران بیش از بقیه از شنیدن خبر معرفی هدفون سنهایزر اچ دی 820 خوشحال خواهند شد، محصولی که در جربان نمایشگاه CES 2018 شاهد رونمایی آن بودیم.

سنهایزر اچ دی 820 در واقع مدل پشت بسته هدفون پیشین بوده و قادر است محیط را برای گوشی دادن به صدا برای کاربر به خوبی ایزوله کند. هدفون سنهایزر اچ دی 800 اس به خوبی نمی‌توانست از ورود صدای بیرون به داخل جلوگیری کند و به همین دلیل کاربران هر از گاهی صداهایی را از محیط اطراف دریافت می‌کردند. البته با در نظر گرفتن طراحی پشت باز آن، این ایراد را شاید بتوان تا حدی پذیرفت.

هدفون سنهایزر اچ دی 820

اتاق صوتی اطراف گوش کاربر، طراحی یک هدفون را پیچیده کرده و با تولید رزونانس و بازتاب ناخواسته به صافی صدای پخش شده آسیب می‌زند. دقیقا به همین دلیل تعداد هدفون‌های پشت باز معرفی شده از مدل‌های دارای پشت بسته به مراتب بیشتر بوده و همچنین از نظر کیفیت نیز وضعیت بهتری دارند.

هدفون سنهایزر اچ دی 820 در بین هدفو‌ن‌های پشت بسته بهترین کیفیت و شفافیت را دارد

اما شرکت سنهایزر برای پشت بسته کردن هدفون پیشین خود هنر به خرج داد، به طوری که در بیرون هدفون سنهایزر اچ دی 820 شاهد قرارگیری کاوری شیشه‌ای هستیم. سازنده مدعی است به لطف کاور گوریلا گلس به کار رفته، رزونانس به وسیله منعکس کردن امواج صوتی ناخواسته به درون قسمت‌هایی ویژه با توانایی جذب‌کنندگی، کاهش پیدا می‌کند. یکی از مشکلات استفاده از شیشه درون بدنه گجت‌ها، آسیب‌پذیر کردن بدنه‌ آن‌ها در برابر ضربه‌های احتمالی است، اما هدفون‌ها در مقایسه با سایر گجت‌ها همچون گوشی های موبایل کمتر در خطر آسیب‌دیدگی قرار دارند، به همین دلیل خطری هدفون سنهایزر HD 800 را تهدید نمی‌کند.

هدفون سنهایزر اچ دی 820

به ادعای سازنده، هدفون سنهایزر اچ دی 800 تجربه‌ای متفاوت از گیمینگ در اختیار کاربران قرار می‌دهد. آن‌ها صدا را با کیفیت و حجمی قابل قبول دریافت کرده و به لطف عدم امکان وارد شدن صدا از محیط اطراف، می‌توانند درون بازی غرق شوند. به عقیده مهندس بخش هدفون‌های سنهایزر، مدل جدید از نظر شفافیت صدا بهترین هدفون پشت بسته‌ای است که تاکنون به دنیای تکنولوژی معرفی شده است. منظور آن‌ها از شفافیت این است که هدفون سنهایزر اچ دی 800 می‌تواند موزیک را به همان شیوه‌ای که سازنده آن در استودیو ساخته است مجددا احیا کند، بدون اینکه در شفافیت آن خدشه‌ای وارد شود. این ادعای بسیار بزرگی است.

هدفون سنهایزر اچ دی 820

ایرپادهای جدید به کار رفته در هدفون که ترکیبی از چرم مصنوعی و میکروفیبر هستند، جزو مهمترین تغییرات مدل جدید در مقایسه با نسل پیشین محسوب می‌شوند. هدف استفاده از آن‌ها، کمک به جلوگیری از نفوذ صدا بوده است. در هدفون سنهایزر اچ دی 800 از اتصال متعادل 4.4 میلی‌متری استفاده می‌شود. این کانکتور توسط سونی توسعه یافته و به عنوان نسل آتی جک صوتی برای علاقه‌مندان به ساخت هدفون‌هایی متفاوت شناخته می‌شود. این کانکتور در مقایسه با جک صوتی 3.5 میلی‌متری متداول کمی بزرگتر بوده و مزیت آن، ایجاد تعادل در صدا به منظور کاهش اعوجاج است.

زمان عرضه هدفون جدید سنهایزر تابستان سال آینده اعلام شده است. این محصول به قیمت فضایی 2 هزار و چهارصد دلار به فروش خواهد رسید که برای یک هدفون بسیار بالا است.

Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید