اینفینیتی Q60 رد اسپورت 400 یا آئودی S5؟

شما کدام کوپه پرفورمنس زیبا را ترجیح می‌دهید، اینفینیتی Q60 رد اسپورت 400 یا آئودی S5؟!

اگر حقیقت را بخواهید باید گفت درباره هیچ‌کدام از این دو خودرو مورد اشتباهی وجود ندارد. هر دو خودرو سریع بوده و سواری خوبی دارند و البته از نظر تکنولوژی نیز سطح بالایی را نشان می‌دهند.

 


رد اسپورت 400 تواناترین نسخه اینفینیتی Q60 بوده و همان‌گونه که نامش نشان می‌دهد دارای پیشرانه‌ای 400 اسب بخاری است. گشتاور 474 نیوتون متری آن نیز از دور 1600 پیشرانه در دسترس بوده و بنابراین پرفورمنس بالایی دارد. برای رانندگانی که این میزان از سرعت و شتاب را نمی‌خواهند یک نسخه کم‌توان‌تر از همین پیشرانه 6 سیلندر 3 لیتری توربو و همچنین یک پیشرانه 4 سیلندر 2 لیتری نیز در دسترس است.


تنها یک گیربکس 7 سرعته اتوماتیک برای اینفینیتی در دسترس بوده درحالی‌که این قدرت از طریق چرخ‌های عقب یا تمامی چرخ‌ها به زمین می‌رسد. اگرچه وزن نسخه چهار چرخ محرک رد اسپورت 400 کمی بیشتر از 1814 کیلوگرم نشان می‌دهد اما خودرویی سریع بوده و رکورد شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت آن در حدود 5 ثانیه ثبت می‌شود.

مطالب خواندنی : مشخصات مرسدس بنز اسپرینتر الکتریکی


واضح است که آئودی S5 کوپه با حریف قدری مواجه است؛ اما نگران نباشید زیرا ارباب حلقه‌ها می‌داند که چه کند.


پیشرانه 6 سیلندر 3 لیتری توربوی آئودی خروجی 354 اسب بخاری و گشتاور 500 نیوتون متری داشته و همین پرفورمنس باعث می‌شود شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت 4.4 ثانیه‌ای داشته باشد. چنین عملکردی برای خودرویی با وزن 1724 کیلوگرم بد نیست.


اما کمک حال پیشرانه در دست‌یابی به چنین عملکردی گیربکس 8 سرعته تیپ ترونیک اتوماتیک است. همچنین با پرداخت هزینه‌ای بیشتر می‌توان سیستم چهار چرخ محرک کواتروی اسطوره‌ای را نیز دریافت نمود.


حتی مدل استاندارد A5 با پیشرانه 2 لیتری توربو نیز شتاب گیری خوبی دارد. با قدرت 252 اسب بخاری، این خودرو می‌تواند در 5.6 ثانیه از سکون به سرعت 96 کیلومتر در ساعت برسد.

شایان ذکر است آئودی S5 در نسخه‌های کابریولت و اسپورت بک 5 درب نیز عرضه می‌شود.
بهای نسخه چهار چرخ محرک اینفینیتی رد اسپورت 400 از حدود 55 هزار دلار آغاز می‌شود که برابر با بهای پایه آئودی S5 بوده و بنابراین در این بخش هیچ‌کدام از دو خودرو مزیت واقعی نسبت به یکدیگر ندارند.

Bilin

pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید