Rogue-Sport-or-Honda-HR-V.jpg

این روزها کراس اوور کوچک سودهای بزرگ نصیب خودروسازان می‌کنند!

به نظر می‌رسد تمامی خودروسازان، از تویوتا و جیپ گرفته تا مزدا و شورولت در حال معرفی کراس اوورهای ساب کامپکتی هستند که از فضای کابین مناسب، مصرف سوخت عالی و قیمت‌های جذاب بهره می‌برند.


نیسان و هوندا دو خودروساز ژاپنی هستند که از این قافله عقب نمانده و به ترتیب خودروهای روگ اسپورت (قشقایی) و HR-V را عرضه می‌کنند. کدام‌یک از این دو خودرو بهتر هستند؟ این تصمیم شماست که پس از بررسی تمامی جوانب نظر خود درباره محصول برتر را با ما در میان بگذارید!

Rogue Sport
کار را با نیسان قشقایی آغاز می‌کنیم که از پیشرانه 4 سیلندر 2 لیتری تنفس طبیعی استفاده می‌کند. این پیشرانه قدرت 141 اسبی داشته و تنها گیربکس همکار آن از نوع CVT است. البته می‌توان سیستم چهار چرخ محرک را سفارش داد.

HR-V
در مقام مقایسه باید گفت هوندا HR-V از قلب آهنین 4 سیلندر 1.8 لیتری با خروجی برابر نیسان استفاده کرده اما گشتاور آن اندکی کمتر از رقیب است. پیشرانه هوندا نیز همانند رقیب خود به یک گیربکس CVT اقتصادی متصل است. البته می‌توان گیربکس 6 سرعته دستی را نیز سفارش داد اما سیستم چهار چرخ محرک تنها مختص مدل‌های مجهز به گیربکس اتوماتیک می‌باشد.

این دو خودرو از نظر ابعاد کاملاً شبیه یکدیگر هستند. فاصله بین محوری نیسان چند سانتی بیشتر از هوندا بوده و در کل نیز طویل‌تر است. همچنین فضای بار این دو خودرو کاملاً شبیه یکدیگر است.

زمانی که هر دو خودرو از سیستم چهار چرخ محرک استفاده کنند مصرف سوخت تقریباً مشابهی را نشان خواهند داد. قشقایی در هر صد کیلومتر 8.7 لیتر سوخت مصرف می‌کند درحالی‌که مصرف هوندا HR-V برابر با 8.1 لیتر می‌باشد. از نظر قیمت‌گذاری این نیسان است که قافیه را می‌بازد. بهای روگ اسپورت از حدود 22 هزار دلار آغاز می‌شود درحالی‌که هوندا حدود 2 هزار دلار ارزان‌تر است.

خب با این تفاسیر شما کدام‌یک از این شاسی بلندهای جمع‌وجور ژاپنی را انتخاب می‌کنید؟ قشقایی خوش‌نام و پرفروش یا HR-V مطمئن و دوست‌داشتنی؟

pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید